reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2012

alijenka - moze to od upalow? U nas dzi +29 i moj tez wkurzajacy :rolleyes2:Pierwdze upaly w tym roku, to jeszcze sie nie przyzwyczailismy wszyscy.

Ciekawe, kto nam te upaly zorganizowal? Polaa czy kasiekz? ;-)

Aylin - mnie na pw przeslali, ze jestem guru :-) Ale przy zarowce jestem tylko profesjonalistka ;-) Ptaszek mi nic nie powiedzial :-p Jakas grubsza bzdura sie tu szykuje :rofl2:
 
reklama
Tez chcialam sie pytac o co ho z tymi wiadomosciami i zdobyczami, i zauwazylam, ze kazda zarowka to oznacza co innego :dry:

Wlasnie Claire mi napisala, ze Aurelia ma chyba zapalenie spojowek, myslicie, ze sama sol fizjologiczna wystarczy czy mam isc do apteki bo jakies inne kropelki?
 
Ostatnia edycja:
Doczytalam!

agaundpestka, alijenka
- fajnie, ze dzien Wam sie udal :-)

To, ze bilans dwulatka byl odwalony mniej mnie mierzi jak zapis w ksiazeczce zdrowia, ze "bardzo niesmialy" :wściekła/y: Chcialabym zobaczyc bardziej smiale dziecko w takiej sytuacji. Przy bilansie roczniaka wpisala mi, ze "niezgodny z wiekiem sposob odzywiania", bo zamiast papek wolal jedzenie do raczki :szok: Przeciez ona jest po prostu tepa :wściekła/y:

aliejnka - u nas nia ma prywatnych pediatrow :baffled:

polaa - jak to 40godzin? a lekarze na to co, stali i patrzyli??? samo naciecie krocza moze skrocic porod o 2 godziny (ogolnie latwiej sie rodzi po nacieciu ale o tym dowiedzialam sie w pyrwatnej rozmowie z ginka dopiero po pologu, bo oficjalnie to nacinanie jest be i leci ta glupia kampania o ochronie krocza za wszelka cene), sa jeszcze kroplowki oxy i inne metody na przyspieszenie, jezeli widac, ze akcja stanela w miejscu. Ja rodzilam 26h i zmeczenie bylo chyba gorsze od bolu (brak sil na wytrzymywanie bolu zwieksza bol).

Dla mnie glowna zaleta porodu sn (podobnie jak u Aylin) jest to, ze w tej samej sekundzie, w ktorej dziecko jest na swiecie, przechodzi wszelki bol i wszelkie dolegliwosci. Gdyby nie zmeczenie to czulabym sie jak nowonarodzona ;-)

Sunshine - asertwynosci mozna sie nauczyc. Ale moze nawet nie trzeba bedzie jej uczyc i samo jej przyjdzie. Dzieci zazwyczaj kolo 3-4 latek przechodza najsilniejszy etap pt "to moje" i wtedy jeszcze moze Aura pokazac rozki :-p Jeszcze zatesknicie za lagodna coreczka ;-)
Ze spojowkami trudno ocenic. Na pewno bym nie eksperymentowala z apteka. Sol mozna sprobowac a jak samo nie przejdzie to isc do okulisty.
 
Hej:) ImageUploadedByForum BabyBoom1400686921.668882.jpg
U nas ok jutro nas chyba puszcza:) tylko musze dokarmiac bo waga lecj w dol a w piersiach cisgle nic, dzis jakies pierwsze krople sie pojawily ale franek z kolei caly dzien by spal i nie chce zbytnio jesc mimo ze go budze. Ale przynajmniej umie sie porzadnie przyssac i sutki mam w miare jeszcze wiec jest nadzieja. Malutki jest przeslodki !!!
 

Załączniki

  • ImageUploadedByForum BabyBoom1400686921.668882.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1400686921.668882.jpg
    21,2 KB · Wyświetleń: 44
Sunshine ja kiedys pisalam ze jas taki sam jest wlasnie i mi strasznie przykro patrzec jak go tak dzieci dominuja. Bo on taki kochany jest i zawsze pyta czy moze nic nie bierze bez pozwolenia, ale dzisiaj dzieci sa inne i tez sie martwie ze troche zle go wychowuje i powinnam go bardziej na takie sytuacje hartowac:/
 
Ja na szybko, bo bedziemy "Rush" ogladac :)

Josie Franek sliczny :)

Sunshine jak to zapalenie spojowek to idz do GP, bo moze beda potrzebne krople z anty.

Aylin dzieciom sie szybko zmienia. Moj raz sie cieszy, raz sie wstydzi, a raz placze. Zalezy jaki etap przechodzi :sorry2:

Aronia gratuluje zaliczonego "egzaminu". A pediatra jakas nawiedzona... Wpis w ksiazeczce jakby conajmniej kontaktu z dziecmi nie miala, a to o jedzeniu to :szok: Jakby tynk ze scian i kamienie jadl...

Bylam dzis u kolezanki, mlody bez drzemki. Padl nam w sklepie o 18, przy wybieraniu resorakow :szok:

PS Co to za durne zarowki :/ Tylko mi skrzynke zasmiecaja. Normalnie jak w przedszkolu - napisz ladnego posta a dostaniesz zarowke :D
 
Ostatnia edycja:
Aronia nie stali i nie patrzyli, ja mialam tyle godzin bóle, nie parlam tyle :) miałam kroplówki i to ile a rozwarcie przez 40 godzin doszło do 2 cm, masakra. Tyle sie męczylam, okropne bóle krzyżowe :( juz kilka dobrych godzin wcześniej proponowali cc bo widzieli ze to nie szło a ja gryzlam ścianę z bólu. A ja chciałam spróbować ale pózniej oni podjęli decyzje o cc bo tętno młodemu zaczęło zanikać. Także ja za poród uważam ten czas bo wszystko sie zaczęlo, bóle okropne, wody przebite żeby wlasnie przyspieszyć a rozwarcie masakra. Ile kobiet urodziło w miedzy czasie które przychodziły pózniej ode mnie to beczalam aż z żalu.

Josie slodziaczek :)
 
no to ja rodzilam tylko dwie godziny. Licząc od pierwszego Skórczu po drugiej kroplówce z oxy. A od odejścia,wod to niecałe 8 godzin.
 
reklama
Witam :) dziś kolejny super dzień za nami :) korzystamy, ze ciocia (moja przyjaciółka) jest ostatnie dni we wrocku :( i spędzamy je razem. Dziś pół dnia w zoo, a drugie na pergoli i fontannie multimedialnej w której synek się skąpał :D generalnie wyszliśmy o 9tej wróciliśmy o 20tej i Antek cały czas na nogach :) a i kupiliśmy sobie na dzień matki i dzień dziecka nowy bilet roczny do zoo :)

Aga dzięki za super dzień i oby było ich więcej :-)
Oj, bo jeszcze będziesz miała nas dosyć :D a wiesz dziadek pociąg prowadzi to Antek chętny do podróży :)

Bylam dzis u kolezanki, mlody bez drzemki. Padl nam w sklepie o 18, przy wybieraniu resorakow
Ciekawe czy Antek uśnie mi kiedyś gdzieś poza ramionami mamusi :D

Sunshine może ma takie etap teraz, a jak u niani się zachowuje, bo ona tam jest, ze starszymi dziećmi i może one są tak dominujące?

Aronia no ta Twoja lekarka to widać, ze "super" spec :szok::szok:


A ja dziękuję Bogu za cc rodziłam i wspominam to jako najgorszą rzecz w moim życiu, ale do tego pewnie przyczyniło się ciśnienie i rzucawka którą miałam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry