reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2012

A ja wczoraj musialam opuscic impreze :( L powiedzial, ze robie 4 rzeczy na raz (lezenie, pisanie, smianie sie, picie :confused2:) i zadna go nie dotyczy, i zrobil minke jak kot ze Shreka :sorry:

Munka, Zaza ja mam nocnik z ikei - zielony. Mamy z nim super zabawe - mlody zaklada mi go na glowe :) Czasem go posadze w ubranku (3 sec) ale siusiania na, jeszcze nie ucze.

Iwon niezla wizja :)

Macku nie czuj sie niezaproszona :) Iwon zaczela pic, a my sie wprosilysmy :D

Mloda to powodzenia u fryzjera - wklej nam efekty :)
 
reklama
hej Wam :)

ja tam bez kaca bo co tam taki ajerkoniaczek, na smak bardziej :D

u nas nocka ok, spała do 7:30 ;] właśnie się z Szymkiem bawią torami, Szymek układa, Monika rozkłąda, Szymek się wściaka, Monika śmieje :laugh2:

ja już po kawusi - mężu zrobił :-)

dziś musze wyjść z domu na zakupy i na pocztę, tylko jak ja dzieci ubiorę... tzn Szymka wiem jak, ale Monikę...

pytanie - jak często myjecie dzieciom włosy??
ja ostatnio Monice zrobiłam 4dni przerwy z powodu tego kataru i wiecie co odkryłam? że już jej się nie przetłuszczają tak jak kilka (8? 10?) tygodni temu, że rano po myciu już miała lekko tłuste a wieczorem już strąki! Ale bacznie im się przyglądałam codziennie, i naprawdę były w super stanie i nie miały kołtuna z tyłu po nocy! Wczoraj jej umyłam, wysuszyłam i rano też wstała bez kołtuna!!! :D A ma już takie fajne długaśne i coraz gęściejsze i coraz więcej się da złapać gumką w kucyku :D
 
Wiedziałam, że skoro wyrzygała kaszkę to na cycku będzie cienko ze snem. Budziła się co chwilę, dopiero nad ranem porządnie zasnęła i wstała o 8.15:))

Wczoraj przeglądałam Galerię Czerwcowych Maluchów i chyba muszę się też tam 'wpisać' czyli wrzucić jakieś fotki w wolnym czasie:)

Rysica
ja moją kąpię co dwa dni i wtedy też myję jej głowę. Ale ci dobrze, przynajmniej masz trochę swobody dzięki Szymkowi:) Ps. jakie Monika ma piękne włosy, najpiękniejsze na całym BB!

Aylin
moja po nocy też ma całego pampersa zasikanego:D

Muńka to ja nie wiem kiedy moja nauczy się kontrolować pęcherz, bo ja do tej pory wstaje ok. 3 w nocy zrobić siku:D:D Nocnik nie grający. Mam dużo młodszą siostrę i pamiętam jak zaczęła wlewać tam wodę, soczki, herbatki - wszystko, żeby tylko grał (oprócz siku):D
 
Ostatnia edycja:
halooooo :)

trzezwosc umyslu na poziomie 10% :p

noc w miare jedna pobudka kolo 4 woda smok i spal do 6 ... myslalam ze jeszcze bedzie spal a ten przez szczebelki dobral sie do grzechotek w oudle ktore stalo kawalek od lozeczka i zaczal nimi walic o lozeczko... cud miod i orzeszki a spac poszedl o 21 :|

Rysica codziennie ma mokra glowe przy kapieli :) ale on ma zgolone wloski na krotkie wiec szybko schna

Mlodak to jakas wyzsza szkola jazdy...

Goldenlucy bedzie kiedys lepiej :)

Muńka nocnik NIEGRAJACY :) a to dlatego ze dziec bedzie rozproszony jak poleci pare ktropelek i koniec z siusiania .... ja bym chciala zeby nie siusial w nocy

Aylin u nas tez pampersem mozna zabijac rano :D

Iwon milego naradowania :)

Niespodzianka oczy ze szreka tak dzialaja :p?

Zaza czyli jednak zeby??

Kasiek wspolczuje nocki

a ja sie zastanawiam jak nauczyc dziecia siusiania do nocnika :p haha wczoraj i przedwczoraj z glupa przed kapiela posadzilam mlodego na kancie wanienki nogi do wody i 5 sekund i sik byl ... i sobie pomyslalam jak sie posadzi na nocniczku i wsadzi nozki do miseczki z woda to bedzie sik ... tylko czy sie przyzwyczai do tego w taki sposob??i czy nie bedzie myslal ze wtedy jest pora na sik jak nogi w wodzie ??
 
Ostatnia edycja:
Rysica u nas kąpiel codziennie, nie wyobrazam sobie inaczej. Główkę myjemy co 3-4 dni. Szymkowi się włoski nie przetluszczaja.

Kasieńka u nas sik jest zawsze po włożeniu do brodzika. Ale czy może sie przyzwyczaić jak będzie na nocniku to nie wiem.
No i pielucha też coraz bardziej sucha rano. Nocnika brak jednak.
 
Witam bez kaca :-p


Dziecko odstawione do opiekunki :tak: dzis wyjatkow tata pojechal z nami bo ma wizyte w szpitalu wiec prace zaczyna pozniej, i ku mojemu zaskoczeniu Aurelka prawie wogole nie plakala tylko zrobila smutna minke jak tata ja dawal Claire i tyle :eek: Chyba zgrywala trwadzielke przy tacie :-D:-D:-D

Ja myślałam, że to niedobrze, że tak małe dziecko w nocy nie sika, a tu taka niespodziewajka! no dobra, to pora kupić nocnik, tylko jaki??? Doświadczone mamy, pomożecie??? z melodyjką? bez?? Nie zastanawiałam się jeszcze nad tym...

Ja to kupie bez melodyjki zwykly chyba :sorry: bo po przezyciach kolezanki wole nie ryzykowac :-D
W nocy obudzil ja dziwny dzwiek jakby alarm i dochodzil z lazienki ze sciany a ze mieszkaja w swiezo wybudowanym bloku to myslala, ze rura pekla (bo juz zdarzylo im sie zalac sasiada) i stad ten dzwiek i o 4 nad rane leci do sasiadow i poka czy oni tez cos slysza ze to moze od gazu albo co :szok: Sasiad mowi, ze nic nie slyszy,kolejny nie otworzyl wiec wraca do lazienki i stara sie zlokalizowac dzwiek az wkoncu znajduje nocnik w ktorym baterie sie rozladowuja :szok::-D:-D:-D:szok:

Rysica- kapiemy co dwa dni i wtedy wloski myjemy

Kasienka- ciezko stwierdzic czy sie przyzwyczai :sorry: a chlopcy chyba tak maja, ze jak poczuja wode to sikaja :sorry::-D

Dobra wracam do pracy bo sie znowu nie wyrobie ze wszystkim :-p:sorry:
 
Moje drogie powiedzcie mi jeśli robicie swoim pociechom herbatę, to na wodzie z czajnika (kranówie) czy gotujecie butelkową w garnku (mowa o herbacie do zaparzania) :D
Zupy oczywiście robię na kranówie, wodę do picia z butelki, ale w przypadku herbaty?
 
Dzięki Dziewczyny za odpowiedzi :)
Ja kąpię ich codziennie, nie ma bata, ale te włoski to będę myć rzadziej, bo chyba są w o wiele lepszej kondycji wtedy!!!

Sunshine - o matko co za historia z nocnikiem!!!!! To ja czasem zawału dostałam jak ni z tego ni z owego Szczeniaczek uczniaczek leżący na podłodze w nocy wrzaśnie "przytul mnie" a przecież był w trybie "papa"...... zawału można dostać od tej elektroniki....
pokazałam mężowi piżamki - nie wiem co go bardziej ucieszyło, cena :p czy to, że Ci się udało kupić biedroneczki takie jak on Monisi kupił body i był z siebie taki dumny :D Pewnie uznał, że to, że mi się podobało to była prawda naprawdę a nie takie gadania, żeby mu przykro nie było i się ucieszył :D a ja naprawdę zakochana jestem w tych biedroneczkach i żuczkach! :D aaaa i jeszcze "ooo i ta ma spodenki nie różowe" hehe... facet :p powiedziałam, ze w takim razie będzie miał ten zaszczyt założyć jej tę piżamkę sam po własnoręcznym jej wykąpaniu hehehe

kasiekz - ja wszystko robię na gotowanej kranówie ;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ahjo!

Czuję się oki :-) Mąż nad ranem przejął na troszkę Gabrysię, więc nie jest tak źle.

No dzień dobry królewny :-)

Żadna nie pisze z rana, główka boli? :-p Hehe przypomniała mi się scena z Kac Vegas i już mi się włącza wyobraźnia, jak każda z nas budzi się rano, zaza znajduje tygrysa w łazience, muńka ma na twarzy ogromny tatuaż, a młodak otwiera oczy i widzi gałęzie, bo leży gdzieś na drzewie :-D Taka impreza na BB była :-D

widzę, że od rana wyobraźnia działa :-) hehehe!! młodak ma lęk wysokości, zaza pewnie panicznie boi się dzikich zwięrząt, a ja w życiu nie dałabym sobie zrobić tak wielkiego tatuażu, tym bardziej na twarzy :-D nooooo, ale bohaterowie kac vegas też pewnie na trzeźwo nie przeżyliby takiej przygody - także dziewczyny !!! wszystko przed nami!!!!

skorzystałam z metody D i wsadziłam młodego do fotelika :zawstydzona/y:i zaczęłam bujać i... zasnęłam:szok:

czyli metoda okazała się skuteczna :-) :-D

Zaza nie wiem co mi sie stało z kompem ale jak zrobię odpowiedź to zamiast białego pola na odpowiedź ja mam fioletowe i nie reagujace na kursor. Nie da nic napisać.
Mamy pracujące podpytajcie informatyków może? Bo sama to na bank nie dojde co schrzanilam.

mogę męża zapytać, jak wróci z pracy...tylko czy nie zapomnę...??

Munka, Zaza ja mam nocnik z ikei - zielony. Mamy z nim super zabawe - mlody zaklada mi go na glowe :)

przynajmniej się nie kurzy ;-)


pytanie - jak często myjecie dzieciom włosy??
ja ostatnio Monice zrobiłam 4dni przerwy z powodu tego kataru i wiecie co odkryłam? że już jej się nie przetłuszczają tak jak kilka (8? 10?) tygodni temu, że rano po myciu już miała lekko tłuste a wieczorem już strąki! Ale bacznie im się przyglądałam codziennie, i naprawdę były w super stanie i nie miały kołtuna z tyłu po nocy! Wczoraj jej umyłam, wysuszyłam i rano też wstała bez kołtuna!!! :D A ma już takie fajne długaśne i coraz gęściejsze i coraz więcej się da złapać gumką w kucyku :D

Gabi włosków dużo nie ma, choć coraz więcej :-) i myjemy jej tak co drugi dzień. Ale ona tak szaleje w wannie, że sama się cała zachlapuje, więc mimo wszystko włoski ma mokre.

Fajno, że zmieniłaś fotkę Monisi w suwaczku, bo na poprzedniej była smutna ;-)

Wczoraj przeglądałam Galerię Czerwcowych Maluchów i chyba muszę się też tam 'wpisać' czyli wrzucić jakieś fotki w wolnym czasie:)
Muńka to ja nie wiem kiedy moja nauczy się kontrolować pęcherz, bo ja do tej pory wstaje ok. 3 w nocy zrobić siku:D:D Nocnik nie grający. Mam dużo młodszą siostrę i pamiętam jak zaczęła wlewać tam wodę, soczki, herbatki - wszystko, żeby tylko grał (oprócz siku):D

koniecznie wrzuć fotki!!

Ja właśnie też myślałam o tym, że grający nocnik nie jest dobrym rozwiązaniem, dlatego kupię pewnie bez melodyjki.

halooooo :)
Muńka nocnik NIEGRAJACY :) a to dlatego ze dziec bedzie rozproszony jak poleci pare ktropelek i koniec z siusiania .... ja bym chciala zeby nie siusial w nocy

a ja sie zastanawiam jak nauczyc dziecia siusiania do nocnika :p haha wczoraj i przedwczoraj z glupa przed kapiela posadzilam mlodego na kancie wanienki nogi do wody i 5 sekund i sik byl ... i sobie pomyslalam jak sie posadzi na nocniczku i wsadzi nozki do miseczki z woda to bedzie sik ... tylko czy sie przyzwyczai do tego w taki sposob??i czy nie bedzie myslal ze wtedy jest pora na sik jak nogi w wodzie ??

masz rację z tym siusianiem kilkukropelkowym :-)

Myślę, że nie ma co uczyć go, że sikamy, kiedy nogi w wodzie, bo możesz sobie tylko problemu z tym narobić. Poza tym będzie Ci się chciało za każdym razem szykować miseczki z wodą?? a potem to wycierać??? bo myśląc o swojej Gabi, to na bank cała woda z miseczek wylądowałaby na podłodze ;-)

Ja to kupie bez melodyjki zwykly chyba :sorry: bo po przezyciach kolezanki wole nie ryzykowac :-D
W nocy obudzil ja dziwny dzwiek jakby alarm i dochodzil z lazienki ze sciany a ze mieszkaja w swiezo wybudowanym bloku to myslala, ze rura pekla (bo juz zdarzylo im sie zalac sasiada) i stad ten dzwiek i o 4 nad rane leci do sasiadow i poka czy oni tez cos slysza ze to moze od gazu albo co :szok: Sasiad mowi, ze nic nie slyszy,kolejny nie otworzyl wiec wraca do lazienki i stara sie zlokalizowac dzwiek az wkoncu znajduje nocnik w ktorym baterie sie rozladowuja :szok::-D:-D:-D:szok:

oj tak....znam dźwięk wydobywający się z grającego nocniczka, któremu rozładowują się baterie... :-)

Moje drogie powiedzcie mi jeśli robicie swoim pociechom herbatę, to na wodzie z czajnika (kranówie) czy gotujecie butelkową w garnku (mowa o herbacie do zaparzania) :D
Zupy oczywiście robię na kranówie, wodę do picia z butelki, ale w przypadku herbaty?

ja mam filtr do wody i zawsze z kranu najpierw wlewam wodę tam, a potem do czajnika.
 
Do góry