reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2012

reklama
Tak jest! Same dobre wieści!
Witam Was po weekendzie.
Kucze, do mojej wizyty zostały 3 tygodnie jeszcze... Także chwalić się, cieszyć, nie panikować. Póki co żyje Waszymi dobrymi nowinkami i tak tyci tyci się z nimi utożsamiam;-)
Mi odpuściły mdłości, fascynacja porcelaną ale zachcianki smakowe nadal trzymają. Na dzień dobry kapusta kiszona, na do widzenia ogórek kiszony:-) i nowość: ziemniaki ale ze śmietaną lub jogo greckim... i skąd to się bierze??
 
Na stole przy wyjmowaniu dziecka szarpią na wszystkie strony. Czulam cały czas ból- do momentu wyjęcia dziecka był znośny, potem okropny.Podczas cc przesuneli mi przeponę i 3 tygodnie po porodzie mialam problem z oddychaniem.
Chcialabym rodzić naturalnie, ale niestety Lila miala 4 kg i powiedzieli mi, ,że mam nawet nastepnym razem nie próbować rodzić dziecka powyżej 3300 kg. Szanse,ze drugie dziecko będzie tak dużo mniejsze niż pierwsze mam niemal zerowe. Ja mam 173, mój M ma 196 cm. Na koniec powiem,ze nie jestem jakąs drobinką, ale rzeczywiscie jak byłam bardzo chuda to w biodrach miałam 84 cm. Teraz mam 90 cm.
A mówią, że szerokość bioder nie ma wpływu na przebieg porodu :dry:
Ja też się boję, że dziecko będzie duże, bo mój M ma też 196 cm wzrostu a ja tylko 160...

Poza tym czy mozliwe zeby w ciazy brzuch sie kurczyl a nie rosl??;/
Ja mam wrażenie, że mój brzuchol też jest raz większy a raz mniejszy i też raz przez to wpadłam w panikę. Ale okazało się, że bezpodstawną.

Mocno trzymam kciuki za Was!!!
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Odebrałam dziś wyniki. I w wynikach moczu mam gwaizdki przy GLU (wynik 14 mmol/L) i LEU (to jest coś pokreślone i nabazgrane i nie wiem, o co chodzi). Czy powinnam się martwić? Ta glukowa oznacza cukrzycę niby, ale glukozę z krwi mam w porządku...

i nowość: ziemniaki ale ze śmietaną lub jogo greckim... i skąd to się bierze??
I do tego cebulka :tak:;-)
 
Ostatnia edycja:
Odebrałam dziś wyniki. I w wynikach moczu mam gwaizdki przy GLU (wynik 14 mmol/L) i LEU (to jest coś pokreślone i nabazgrane i nie wiem, o co chodzi). Czy powinnam się martwić? Ta glukowa oznacza cukrzycę niby, ale glukozę z krwi mam w porządku...

Glukozy nie powinno być w moczu, leukocytów również. Leukocyty w moczu świadczą o stanie zapalnym a jeśli chodzi o glukozę to nie umiem Ci pomóc czym to jest spowodowane
 
Dorota, trzymam kciuki z calych sił!!!!!


co do bioder, to podobno rzeczwyiście ich szerokosć z zew nie ma wpływu na poród, ale szerokosc wew. jak najbardziej, Ja jestem wąska również wew. Lilka mi się odbijała od jakiejś kości. Moj M mówi, ze połozna jak juz miałam pełne rozwarcie wyszła na korytarz i powiedziała, ze nie dam rady. Mimo to meczyli mnie jeszcze 6 godzin na pełnym rozwarciu.
Penwie moze sie zdażyć,ze kobietka weższa i menijsza od urodzinie równei duze dziecko, ale penwie w środku wąska nie będzie:)

co do cukru:
Upośledzone wchłanianie zwrotne
Obecność glukozy w moczu może wynikać również ze stosowanych leków, hormonów oraz substancji trujących zażytych przez chorego. Innymi przyczynami cukromoczu mogą być choroby wątroby, nadnerczy, mózgu (przysadki mózgowej) czy samych nerek. Niewydolne nerki nie są w stanie przeprowadzać resorpcji zwrotnej glukozy z kanalików do krwi, mimo, że jej stężenie we krwi jest prawidłowe. Dlatego też patologie cewek nerkowych często wiążą się z obecnością cukromoczu.
Przemijający cukromocz pojawia się u osób, którym podano kroplówkę z glukozą oraz u chorych, u których zaaplikowano adrenalinę.
Zobacz też: Do czego służy indeks glikemiczny?
Hormony regulują poziom cukru
Poziom glukozy we krwi kontrolowany jest przez wiele mechanizmów, jednak najważniejszymi z nich są hormony trzustki i nadnerczy. Trzustka produkuje dwa przeciwstawnie działające do siebie substancje – insulinę i glukagon. Pierwsza z nich ma za zadanie obniżyć stężenie glukozy w surowicy, druga zaś ją podwyższyć. Kiedy dochodzi do nieprawidłowego wydzielania insuliny, jak ma to miejsce w cukrzycy, wysoki poziom cukru krąży przez długi czas po organizmie, czego konsekwencją jest jego obecność w moczu.
Z kolei hormony kory nadnerczy, tzw. glikokortykoidy, również zaangażowane są w gospodarkę glukozy poprzez zwiększanie jej stężenia we krwi. W przeciwieństwie do trzustki, nadnercza są kontrolowane przez wyższe ośrodki mózgu – przysadkę mózgową, która pobudza je do pracy za pomocą wydzielanego hormonu o nazwie ACTH. Dlatego też zbyt wysoki poziom glukozy w surowicy może wynikać z nadczynności zarówno kory nadnerczy (zespół Cushinga) jak i przysadki mózgowej (gruczolaki).
Cukromocz w ciąży jest normą
W kobiet w ciąży cukromocz najczęściej określany jest mianem fizjologicznego. Jest to normalne zjawisko które wynika z mniejszej, niż u osoby dorosłej, wartości progowej stężenia glukozy we krwi, która wynosi w tym przypadku 150mg%.
Rodzaje cukromoczu
Cukromocz w większości przypadków to obecność w moczu glukozy. Ten stan określany jest bardziej precyzyjniej – glukozurią. Istnieją jeszcze inne typy cukromoczu, o wiele rzadsze, takie jak fruktozuria (obecność fruktozy w moczu), galaktozuria (obecność galaktozy w moczu) czy laktozuria (obecność laktozy w moczu).
Objawy cukromoczu
Obecności cukru w moczu towarzyszą inne nieprawidłowości. Glukoza jest substancją osmotycznie czynną, tzn. pociąga za sobą wodę. Dlatego też osobom z cukromoczem towarzyszy nadmiernie przyspieszona diureza (zwiększa się ilość wydalanego moczu), przez co szybciej się odwadniają. Dodatkowymi objawami są wysychające śluzówki ust, nadmierne pragnienie, senność i osłabienie. W badaniu ogólnym moczu zwraca uwagę także zwiększenie jego ciężaru właściwego a w przypadku zaawansowanej cukrzycy obecność ciał ketonowych
 
Ostatnia edycja:
reklama
Glukozy nie powinno być w moczu, leukocytów również. Leukocyty w moczu świadczą o stanie zapalnym a jeśli chodzi o glukozę to nie umiem Ci pomóc czym to jest spowodowane
Poszperałam trochę w necie i na niektórych stronach piszą, że w ciąży może się zdarzyć cukier w moczu, bo nerki nie nadążają z filtracją.
A w związku z tymi leukocytami mam dzwonić do gina, czy czekać spokojnie do wizyty (2 grudnia)?
 
Do góry