reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2012

reklama
bro dla mamy, dziecko dla taty :tak:

macku - jezeli masz 9tydz3dni to idzie ci 10tydz, 9skonczony.

ja zgłupiałam z tymi trymestrami, bo jezeli pierwszy trwa 12tyg, II 12 i III tez 12 to wychodzi 36 tyg, nie?;-)
poczytałam i okazuje sie, ze I trwa 13tyg:happy:
12 skończonych tygodni a wiadomo że jak sie jeden kończy to drugi sie zaczyna :)
 
No bo jesteś w 10 tygodniu, suwaczek pokazuje pełne tygodnie

macku - jezeli masz 9tydz3dni to idzie ci 10tydz, 9skonczony.

kochana bo 9 tygodni i 2 dni to znaczy że jużtule skończyłaś a skoro skończyłaś 9 tyg i 2 dni to znaczy że jesteś w 10 tygodniu. Trzeba pamiętać że każdy tydzien ma 7 dni a jak sie doda do tego te jeszcze 2 tzn ze juz ten tydzien przelecial i lecą następne dni z następnego tygodnia
Dzięki dziewczyny, ale wiem o tym :tak: Opisałam to tak, aby zobrazować jak to wygląda na "28 dni" ;-)


A co do trymestrów ciąży to w encyklopedii znalazłam coś takiego cyt."Pierwszy obejmuje 14 tygodni ciąży, drugi – kończy się w 28. tygodniu, a trzeci trwa do momentu porodu."

A jeszcze badania na hiv w większości szpitali są obowiązkowe u nas do porodu trzeba mieć takie badanie ale jeszcze nie we wszystkich szpitalach i jeszcze orginalny wynik grupy krwi trzeba mieć.
To ja tam wolę wersję, że I tr trwa do końca 12 tyg. ;-)

Mój gin powiedział, że starczy jak mu pokaże książeczkę honorowego dawcy krwi :dry:
 
W 12 tygodniu ciąży ...

...Trzynasty tydzień ciąży jest ostatnim tygodniem trzeciego miesiąca ciąży. Jest to też ostatni tydzień pierwszego trymestru, od następnego tygodnia zaczyna się drugi trymestr ciąży. Głowa dziecka jest nadal duża w stosunku do innych części ciała, ale zaczyna być ruchoma. Ciało płodu wyprostowuj...
 
Ja tez wyczytalam (w zaleznosci od zrodla), ze drugi trymestr zaczyna sie po 14 lub 15 tygodniu ciazy. No bo skoro w dwoch pierwszych tygodniach po om nie dochodzi do zaplodnienia, tylko po ok 14 dniach, a ciaza trwa 40 tygodni, to by nawet pasowalo z tym 14 tyg.

* Ja pierdziu. Im wiecej sprawdzam i czytam, tym wiecej podzialow. Co stronka to inne wiadomosci... Jedne podaja ze od konca 12, inne od konca 13, a jeszcze inne od 15. Mozna oczoplasu dostac ;)
 
Ostatnia edycja:
ja mam tak;-)

I trymestr - 1 - 13
II trymestr - 14- 26
IIItrymestr - 27-40

kazde źródło inaczej podaje:rofl2:

zmieniając temat powiem Wam, ze przeżyłam wczoraj niezłego stracha!:dry:
na chwile przed zajsciem w ciaze wazyłam sie u endokrynologa, czyli na takiej wiarygodnej wadze, nie? - 49kg
wczoraj wchodze na wage i patrze :szok: 53,9 !!! :no::no::no: szok!
dopiero potem przypomniałam sobie, ze wazyłam sie tez u gin na starcie i ta waga zawsze dodawała 2kg:-)


tak czy inaczej mam 3 na plusie...
a Wy?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Do góry