reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2012

reklama
Ja dziś rano napisałam, ze mi mdłości odpuściły i chyba się obraziły bo zaatakowały mnie w przeciągu pół godziny i trzymają do teraz:baffled:
U mnie było wczoraj podpbnie z cycami - przez cały dzień cisza, aż się wystraszyłam. Za to wieczorem tak mnie sutki swędziały, że myślałam, że się wścieknę :wściekła/y:
Mój gin też twierdzi, że są niby obowiązkowe, ale mi się nie chce w to wierzyć... nawet kiedyś pytałam o tym na forum ale nie wiem czy ktoś mi odpisał
Ja nie dostałam skierowania i nic gin na ten temat nie wspominał :no:
ale była tez mowa o przyzwyczajaniu :sorry2: blizniaki karmiłam mlekiem sztucznym, czyli systam co 3h, czyli robienie mleka o 21,24,3,6,9,12,15,18,21...3,6,9,12,15,18,21,24... TO BYŁ DRAMAT!!!!!!!!!! Zmeczenie jakiego ja wtedy doswiadczyłam jest nie do opowiedzenia
Czyli co proponujesz jako doświadczona mamusia?
 
Widze, ze humorki dzisiaj nieciekawe... moze to jesien tak wplywa na nas :baffled:
Ja juz po badaniu, widzialam malucha, machal lapka, ruszal sie i wiercil, ale w odpowiedniej pozycji nie chcial sie ustawic. I normalne usg i dopochwe, skakanie po schodach, picie coli i jedzenie czekolady, a malenstwo glowke zamiast bokiem ustawiac, to buzka do nas. Normalnie tap madl. Takze przeziernosci karkowej nie zmierzyli, kobitka mowila, ze wyglada w porzadku, ale dokladnych pomiarow nie byla w stanie zrobic. Za dwa tygodnie mam miec jakies badanie przesiewowe, ktore rowniez wykazuja prawdopodobienstwo wystapienia chorob genetycznych. Takze do konca mnie nie uspokoili, ale widzialam maluskie bijace serduszko :laugh2::laugh2::laugh2:
 
Dalej czytam i mam pyt;-)
ile liczycie skonczonych tyg jako Itrymestr???
Też się nad tym zastanawiam...
Mam założoną kartę ciąży na 28 dni i tam trymestr trwa do końca 12 tygodnia, przy czym mój suwaczek pokazuje mi 9t2d, a w karcie ciąży jestem już w 10 tc.

maćku - jak tak dalej pójdzie to albo mocne leki nasenne albo bro przed snem:blink:
Ale dla mamy, czy dla dziecka? :dry:
 
Ostatnia edycja:
Niespodzianka super wieści, ciesze się:)

Buziak 12 skończonych tygodni, miałaś niezłą szkołe z bliźniakami podziwiam

Też się nad tym zastanawiam...
Mam założoną kartę ciąży na 28 dni i tam trymestr trwa do końca 12 tygodnia, przy czym mój suwaczek pokazuje mi 9t2d, a w karcie ciąży jestem już w 10 tc.

No bo jesteś w 10 tygodniu, suwaczek pokazuje pełne tygodnie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
bro dla mamy, dziecko dla taty :tak:

macku - jezeli masz 9tydz3dni to idzie ci 10tydz, 9skonczony.

ja zgłupiałam z tymi trymestrami, bo jezeli pierwszy trwa 12tyg, II 12 i III tez 12 to wychodzi 36 tyg, nie?;-)
poczytałam i okazuje sie, ze I trwa 13tyg:happy:
 
Też się nad tym zastanawiam...
Mam założoną kartę ciąży na 28 dni i tam trymestr trwa do końca 12 tygodnia, przy czym mój suwaczek pokazuje mi 9t2d, a w karcie ciąży jestem już w 10 tc.
kochana bo 9 tygodni i 2 dni to znaczy że jużtule skończyłaś a skoro skończyłaś 9 tyg i 2 dni to znaczy że jesteś w 10 tygodniu. Trzeba pamiętać że każdy tydzien ma 7 dni a jak sie doda do tego te jeszcze 2 tzn ze juz ten tydzien przelecial i lecą następne dni z następnego tygodnia
 
reklama
Witam nie było mnie kilka dni ,ale późnymi wieczorkami nadrabiałam Was:) Trochę brak czasu i trochę brak nastroju może hormony.....

Witam nowe mamusie i bardzo gratuluję dużych fasolek i silnych serduszek:) Trzymam &&&&&&&&&&&&&&&&&& za kolejne wizyty.

Agaundpestka nic się nie martw,nawet jak wyniki wyjdą ci dodatnie a byłaś zarazona zanim zaszłaś w ciążę to nic maleństwu nie grozi . Moja bratowa tak miała i tylko przy porodzie dziecku antybiotyk podali przez pępowinę.

A co do trymestrów ciąży to w encyklopedii znalazłam coś takiego cyt."Pierwszy obejmuje 14 tygodni ciąży, drugi – kończy się w 28. tygodniu, a trzeci trwa do momentu porodu."

A jeszcze badania na hiv w większości szpitali są obowiązkowe u nas do porodu trzeba mieć takie badanie ale jeszcze nie we wszystkich szpitalach i jeszcze orginalny wynik grupy krwi trzeba mieć.
 
Do góry