reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2012

Witam!
U nas też nocka rewelka - mała obudziła się o 6.30, zjadła, zasnęła dalej w naszym łóżku i wstała dopiero o 9.15 :-)
Moj obudzil sie po 6 zjadl a teraz wali kupe :/ wasze dzieci tez tak stekaja przy kupie? Moj zawsze wydaje 3-4 takie dzwieki jakby podnosil ze 100kilo, nie da sie z niczym pomylic o_O


Ośka też sztangi wyciska ;-)
 
reklama
To ja sie pochwale ze moje dziecko sie "naprawilo" ostatnio od tygodnia jak pisalam mialam z nim problem bo bardzo czesto budzil sie w nocy zeby possac sobie cycuszka (co 1,5h) no bylam nieprzytomna, teraz wszystko wrocilo do normy i budzi sie tylko raz kolo 2-3 na jedzonko... wiec wracam do zywych:-)
Dziewczynki mam pytanie za tydzien mam wesele i chcialabym troche nabrac koloru, tzn chcialabym isc na solke ale nie wiem czy bedzie to wskazane jak karmie piersia, nie wiem moze opalac sie w jakims staniczku...
No i mam stresa juz bo slub mamy o 14 a ja pierwszy raz zostawiam malego na tak dlugo z chrzestna, bo jak go zostawialam to zawsze z moja mama... ech bedzie ciezko, a i jeszcze zaznaczam ze musimy dojechac tam 250km...
 
Josie trzymam kciuki zeby juz ladnie jadl... zmienilas smoka ?

Niezapominajka a co naprawiacie w samochodzie ze takie koszty ??

Waris swietny pomysl :D

Mysiaczek oby szybko znikla ta plesniawka

Adienna mam nadzieje ze i moj zalapie... moze wrzucisz tutaj w galerii jakies zdjecie :>??

mamusie jakie ubranka kroluja w garderobie waszych maluszkow ?
u nas glownie body jakies spodnie ostatnio i bluza, natomiast za chiny nie moge sie przekonac do spiochow ... ubralam malego w spiochy moze ze cztery razy odkad sie urodzil ... no i pajace to czasami ale tez bez przekonania ;)

mlody zalapal o co kaman z siadaniem... i sam chce ale wole go za czesto nie podpuszczac bo juz w ogole nigdzie nie bedzie chcial lezec

czy Wasze dzieci lubia maty ?? moj jakos tak malo zainteresowany jest nie wiem czy dlatego ze za maly czy ze nudna ... choc zawiesilam dodatkowo jakies grzechotki
 
Ostatnia edycja:
Ja tez do spiochow jestem malo przekonana, ale to tylko dlatego ze ma duzo fajnych ciuszkow jak dla "starego" wiec na wyjscia zakladam mu bluzy, ma kilka spodni dresowych, ogrodniczki i dziny, do tego body i sweterek jakis... a w spiochach tylko spi, w takich ze stopkami bo strasznie sie rozkopuje w nocy a skarpet nie lubi na noc..
Moje dziecko tez nie bylo za bardzo przekonane do maty, jakos grzechotki i miski go nie interesuja ale jak zawiesilam kolorowe szmatki jest super moze tak godzine lezec i sobie dotykac
 
Kasienka to glownie szmatki kolorowe, moja chusta rozowa, i kolorowe pieluchy, mam tez atlasowa apaszke lubi ja dotykac bardzo bo jest chyba inna w dotyku niz pieluszki...;-)
 
Podobają mi się Wasze opowieści dotyczące nicków :) Pokazuje to, jak różnorodne jesteśmy i świadczy o fajnej wyobraźni :)


Dziewczyny, a ja sobie wczoraj jeszcze raz obejrzałam nasze zdjęcia w galerii czerwcówek, bo teraz kiedy Was lepiej znam czuję większą potrzebę poznania i kojarzenia Waszego wyglądu :) I zauważyłam, że chyba nie wszystkie się tutaj ujawniły? :) Np. brakuje mi zdjęcia niezapominajki, MsMickey, claudette, nie wiem też, jak wygląda esperanza, Monika, mysiaczek, bąblik?

ja tam gdzieś chyba widnieję w galerii..czerwcowych maluszków- nie wiem czy o to chodzi:dry:
aha- co do FB ja nie mam zadnej z Was...jak sie do tego zabrać?:confused:
 
Waris zazdroszczę takich nocek.

Fajnie byłoby się spotkać, ale nie wiem czy to do końca realne jest.......

Dotarła dzisiaj Żyrafka. Młody zachwycony i wpiernicza jej uszy :-D:-D:-D. Kilka razy wpadła mu pod pachę i zapiszczała, wtedy to dopiero była radość.
 
Ostatnia edycja:
ja na macie zawiesilam takie robaczki z ikei i est o niebo lepiej, bo wczesniej zero zainteresowania, a teraz np lezy juz pol godzinki i gada :D a wyglada to tak:

z ubran to u nas dresy, body i sweterki, najlepiej na guziczki i w serek. kupilam pare na zamek z kaprutem ale zaluje bo ten kaptur zawsze przeszkadza, tylko na spacerach sie przydaje no i zamek go drapie. a sweterki w serek na guziki sa genialne. acha i super kapcie dorwalam w h&m, pierwsze ktore nie spadaja :-)
 

Załączniki

  • DSC03283.jpg
    DSC03283.jpg
    30,5 KB · Wyświetleń: 38
reklama
Witajcie :-)

Moja dziś ładnie spała, ale po 1.00 walnęła kupala i musiałam ją przewijać, więc się wybudziła. W pokoju ciemno, ja tylko sobie latareczką podświetliłam odpowiednie miejsca, a ona uśmiech od ucha do ucha:-D Na szczęście jak tylko dostała smoka do buźki to kontynuowała sen.

A jeśli chodzi o dźwięki przy sranku, to też tak stęka jakby ciężary podnosiła, a potem strzał!! najlepsze jest to, że jak sobie piernie to czasem zastanawiam się jak tak głośny pierd może wyjść z tej małej pupy!! normalnie jak dorosły. Jakby ktoś stał niedaleko to na bank nie uwierzyłby, że to ona. Mam nadzieje, że nie postawi mnie kiedyś w niezręcznej sytuacji...:-D

Chrzciny za 1,5 tygodnia a ja w ramach odchudzania wpierniczam suche musli:-D. Nieważne, że zaraz zjem całą paczkę. Co mam zrobic jak ja lubię jeść??? Szczególnie o tej porze:zawstydzona/y:

Żeby tylko dzieci zdrowe były na imprezę...! Tu wszyscy przeziębieni, niby nic a leki biorą.
Ale musielismy przyjechać dograć imprezę (Muńka- tez w rodzinnym mieście robimy), no i mam tu fryzjerkę moja siostrę, więc przy okazji zaliczę farbę.

My jedziemy dopiero za tydzień w piątek, bo wsio dogrywa na miejscu moja mama, albo ja telefonicznie. Też tylko myślę o tym, żeby się młoda nie pochorowała, a z tego co wiem tam też powoli zaczynają chorować:baffled:

Tak dowód :) a to nasze zdjęcie do dowodu :)

suuuper fota! :)

witamy
wczoraj o 7.30 na swiat zawital Igor dlugo wyczekiwany syn naszych przjaciol
a tak z innej beczki,bo ja glupia jestem....jak sie liczy dni plodne??? Nigdy mi to nie bylo potrzebne ale teraz sie zastanawiam kiedy mozemy szalec. Okres mialam 4 wrzesnia cykl 30dniowy kiedy mam dni plodne?

ja zawsze wiedziałam kiedy mam, bo mnie jajnik, z którego była owulacja, bardzo bolał. I przeważnie było to w granicach 13-17 dnia cyklu.

hejka;-)

dziewczyny czy to możliwe żeby Oliwce szły już zęby? Wpycha łapki do buzi, gryzie co popadnie i potężnie się ślini... (Alicja miała pierwszy ząbek mając 11 mieś wiec zielona jestem na tym etapie:-p)

jest możliwe, ale to, że się ślini i wpycha łapki nie musi być oznaką zębów. Rozwój mózgu powoduje, że dziecko zaczyna się na tym etapie bardziej ślinić, bo ślinianki zaczynają intensywniej pracować a maluch nie nadąża z połykaniem tego. A rączki wpycha między innymi dlatego, bo najlepiej póki co czuje ustami i niedługo wszystko co uchwyci wyląduje właśnie w ustach, bo one są bardziej wrażliwe niż jego dłonie.

Tak, USG mamy w każdym miesiącu. Badanie ogólne moczu co 2tygodnie i obowiązkowo posiew co 4tygodnie (bo zakażenie miała raz, a ono lubi wracać). Krew miała badaną w szpitalu wiele razy i narazie mówią, że nie trzeba. Czeka nas jeszcze scyntygrafia nerek, ale póki badania wychodzą ok to czekamy, aż będzie trochę większa. Mała ma prawdopodobnie podwójny układ kielichowo-miedniczkowy i dlatego ma powiększoną nerkę i poszerzoną miedniczkę. No nic, czekamy na dalszą diagnozę.

U mojej małej jest stwierdzone niewielkie powiększenie jednej z miedniczek a poza tym jest wszystko ok. Badania krwi i moczu miała w szpitalu, a na usg mamy się zgłaszać co 2-3 miesiące. W październiku wybieramy się do nefrologa i już on dalej ją będzie prowadził. Wiem, że są jeszcze jakieś dwa badania, które mogą pokazać, czy to po prostu taka jej natura czy jakaś wada. Mnie się wydaje, że może to być genetycznie odziedziczone po jej babci, bo moja mama też ma powiększoną jedną z miedniczek o czym dowiedziała się w wieku 44 lat, kiedy zrobili jej tomograf jamy brzusznej, bo miala problemy z trzustką. Wyszło przez przypadek, bo nigdy z nerkami problemu nie miała i nie ma.

Hej :)

dziewczyny, szczerze was podziwiam - posty o 3, 4 nad ranem ? :szok: Ale macie zdrowie ;-)

Ja też za to podziwiam. Jak ja się w nocy przebudzam, to nawet mam problem, żeby wstać i zrobić siku:-)

Dziewczyny też fajnie by było gdybyśmy wytrwały w podobnym składzie do wiosny i zorganizowały gdzieś jakieś spotkano majówko/czerwcówek 2012? Co wy o tym sądzicie?

Ja jestem za!

A swoją drogą nie mam zbyt wielu z Was na FB, więc jeśli chcecie to podeślijcie mi do Was namiary na PW
 
Ostatnia edycja:
Do góry