reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czerwiec 2012

reklama
Widze, że mamy podobny problem, bo moja też ma powiększoną miedniczkę i co jakiś czas musimy to kontrolować. Z badań robiliście jej USG, krew i mocz, czy coś jeszcze??

Tak, USG mamy w każdym miesiącu. Badanie ogólne moczu co 2tygodnie i obowiązkowo posiew co 4tygodnie (bo zakażenie miała raz, a ono lubi wracać). Krew miała badaną w szpitalu wiele razy i narazie mówią, że nie trzeba. Czeka nas jeszcze scyntygrafia nerek, ale póki badania wychodzą ok to czekamy, aż będzie trochę większa. Mała ma prawdopodobnie podwójny układ kielichowo-miedniczkowy i dlatego ma powiększoną nerkę i poszerzoną miedniczkę. No nic, czekamy na dalszą diagnozę.

Lenka dziś świętuje skończenie 3miesięcy od godziny 4! Także wczoraj ją pochwaliłam, a dziś mam oczy jak zapałki.. Jeszcze upiekłam wczoraj ciasto marchewkowe i dodałam orzechów włoskich, a zapomniałam, że orzechów jeść nie mogę.. :-((

Moja jak robi kupę to tak samo jak Julek od Sicilpol - skupienie na twarzy i usta w trąbke! Od razu wiadomo, że będzie kupa :-). Kiedyś było słychać, a teraz już coraz częściej po cichutku robi :-)

W ogóle też będziemy mieć ząbek (czekamy tylko aż się przebije, bo już ładnie czuć), przez co mała się złości okropnie i muszę jej masować dziąsełko pieluszką tetrową - uspokaja się w mig. Z gryzakiem jeszcze za bardzo sobie nie radzi, a smoczek gryzie jak szalona :sorry2: Przez to też w dzień ma kłopoty z zasypianiem ostatnio. Eh..
 
Witajcie
Mój sobie tak wepchnąl piesc potem wyjal i sam palec jeszcze mocniej az zaczał wyc jak po szczepieniu.....

Ja też zostałam usunieta hhmmm po co przyjęła zaproszenie???????????
Mm nadzieje że nie przez to ze nie przyłączałam sie do grania na fb....
 
Dziewczyny wiecie jakie mnie wczoraj w kąpieli naszły przemyślenia? Tak się zastanawiałam, co oznacza forumowy nick każdej z Was :-p (ale sobie znalazłam zabawę :-D).
Być może niektóre są przypadkowe, ale pewnie większość ma jakieś konkretne źródło, znaczenie. Na przykład chyba udało mi się rozszyfrować Sicilpol i Pamkę - sicilpol, bo Sycylia i Polska (?), a Pamka od pierwszych sylab imienia i nazwiska (?). A pozostałe? Opowiedzcie, dlaczego akurat taki nick? :blink:

U mnie proza i banał, po prostu od imienia Iwona, jak się na pewno nietrudno domyślić :-D

Moja siostra kiedyś miała hasło na kompie niezapominajka i ze tak powiem spodobało mi się...a te 1, 2, 3 aja wiem...tak dopisałam;)

Dziewczyny o której Wasze maluchy się budzą rano (chodzi mi o takie już porządne wybudzenie, nie tylko na jedzenie) i o której mają pierwszą drzemkę?

Zaza ja też nie myślę na razie o rozszerzaniu :)


Rysica, no młodziutka jesteś, ale zazdraszczam ;)

Mój mały tak porządnie wybudza się po 6. Pierwsza drzemka jest po 8.

Buziak i mnie usunęła ze znajomych...rzeczywiście dziwna sprawa...Ja jestem padnięta,mój mąż chory-spał dzis na kanapie w salonie, żeby małego nie zarazic, a ja cały wieczór nad nim latałam. Mały też niemożliwy od 2 w nocy non stop się kręcił, marudził, prawie nie spał...na dodatek okazało się ze koszt naprawy auta to 4500zł:szok::szok::szok:masakra jakas;/ i boli mnie wątroba eh a od czego nie mam pojecia. Wczoraj bylam u fryzjera zrobiłam sobie baleyage a co;) o kur*******8moja wątroba;(

Co do wieku ja z 1989roku;)
 
Hej :)

dziewczyny, szczerze was podziwiam - posty o 3, 4 nad ranem ? :szok: Ale macie zdrowie ;-)
Mój wstał o 9, a teraz dalej poszedł w kimono. Zastanawiałam się czy iść już z nim na spacer teraz, czy przy następnej drzemce. Ale że na dworze zimno, ja bez śniadania, a młody juz bardzo marudził, położyłam go do łóżeczka. I dobrze, przynajmniej coś wrzucę na ruszt i napiję się ciepłej herbatki z sokiem :)

O co chodzi z buziak? Z tego, co ostatnio pisała, to zamierzała niebawem do nas zajrzeć. Myślę, że to jakieś nieporozumienie, pewnie zaraz wróci i wszystko wyjaśni :)


Kupsztal - Julek nie wydaje raczej odgłosów, natomiast robie wielkie oczy ;) i jest wtedy niezwykle skupiony, przerywa wszelkie inne czynności. I podobnie jak u młodak słychać wtedy solidne wystrzały w pieluchę :-D

Niezapominajka, zdrówka dla męża :happy2: Co Ty masz z tą wątrobą kobieto w tym wieku? Za dużo whisky z lodem? ;))

Mój dziś idzie na pogrzeb, niestety zmarła mama naszej przyjaciółki :-( Ja nie pójdę, bo nie mam z kim małego zostawić, więc chociaż on będzie reprezentował rodzinę.



Podobają mi się Wasze opowieści dotyczące nicków :) Pokazuje to, jak różnorodne jesteśmy i świadczy o fajnej wyobraźni :)


Dziewczyny, a ja sobie wczoraj jeszcze raz obejrzałam nasze zdjęcia w galerii czerwcówek, bo teraz kiedy Was lepiej znam czuję większą potrzebę poznania i kojarzenia Waszego wyglądu :) I zauważyłam, że chyba nie wszystkie się tutaj ujawniły? :) Np. brakuje mi zdjęcia niezapominajki, MsMickey, claudette, nie wiem też, jak wygląda esperanza, Monika, mysiaczek, bąblik?
 
Ostatnia edycja:
Ja whkonczona. Maly prawie nic nie zjadl na kolacje. Wije sie przy jedzeniu jak piskorz. Zmienilam butelke na lovi - to samo... Czy mozliwe zeby nagle mu mleko przestalo pasowac? Bo juz nie mam pomyslu, plesniawek nie widze
i maz mnie wkur..il jeszcze na koniec, ze niby ja cos zle robie i uspil go na rekach. A od miesiaca mu mowie ze nie usypiamy na rekach juz. Chyba wyjde z siebie
Wiesz co u nas to się w końcu okazało, że pleśniawka tylko, że jedna i w takim miejscu, że wypatrzyłam ją cudem chyba. Do tej pory ciężko mi ją zobaczyć ponownie, ale wczoraj byłam u lekarza i potwierdziłam i dostaliśmy Nystatyne.
witamy
wczoraj o 7.30 na swiat zawital Igor dlugo wyczekiwany syn naszych przjaciol
a tak z innej beczki,bo ja glupia jestem....jak sie liczy dni plodne??? Nigdy mi to nie bylo potrzebne ale teraz sie zastanawiam kiedy mozemy szalec. Okres mialam 4 wrzesnia cykl 30dniowy kiedy mam dni plodne?
Z regóły dni płodne wypadają w okolicach połowy cyklu, ale nie radzę się sugerować tylko wyliczeniami szczególnie niedługo po porodzie, do tego jeszcze temperatura i śluz....
hejka;-)

dziewczyny czy to możliwe żeby Oliwce szły już zęby? Wpycha łapki do buzi, gryzie co popadnie i potężnie się ślini... (Alicja miała pierwszy ząbek mając 11 mieś wiec zielona jestem na tym etapie:-p)
Nasz zaczął się ślinić jak skończył miesiąc, a jak tylko się zorientował, że ma ręce i trochę nad nimi zapanował to pcha je i co tam mu w nie wpadnie. Mogą to być zęby, ale i tak może to potrwać jeszze długo zanim coś się pokaże....my czekamy i czekamy...


Jak pisałam wczoraj lekarz, nystatyna na pleśniawkę i cała masa na katar zaleceń - normalnie lekoman z tego Jaśka wyrośnie bo arsenał jak za starych kolkowych czasów...
 
Heello
u nas nocka prawie przespana. Obudziłam się po północy - mała śpiochała, dopiero sie obudziła tak jak wczoraj przed 5, i dalej śpiochałyśmy do 8 a głodna :szok: była myślałam że mi pożre całego cyca, tak go łapała. Fajnie by było gdyby jej tak zostało :tak:

Dziewczyny też fajnie by było gdybyśmy wytrwały w podobnym składzie do wiosny i zorganizowały gdzieś jakieś spotkano majówko/czerwcówek 2012? Co wy o tym sądzicie?
 
moj sniadanie zjadl ze spokojem... odpukac....

iwon dokladnie teraz jak juz kojarzymy co ktora to fajnie zdjecia zobaczyc :tak:

waris fajny pomysl. wyobrazcie sobie piknik, jeziorko , i my, jakies trzydziesci babek z trzydziestoma bachorkami :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dotarła zyrafka....mała ja pokochala.:-D Wstawie fotki na fb, wiec te, ktore mnie maja w znajomych moga zerknac :)
A buziak tez mnie usunęła...
 
Do góry