reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2012

Witam
Niespodzianka
- u nas wlasnie tak bylo jak piszesz :tak: ktorejs nocy mloda obudzila sie jak zawsze, okolo 4godz od ostatniego karmienia, dalam jej smoka co by calego domu nie obudzila i poszlam robic flaske :tak: wracam a mloda spi:szok::eek: wiec usiadlam na lozku i czekalam swiecie przekonana ze zaraz znowu bedzie sie darla no bo to przeciez pora karmienia a ta franca spala tak do 6rano:szok: Tak samo bylo nastepnej nocy i tak zostalo do dzis. Mia po ostatnim karmieniu ktore mamy okolo 22.00 jest w stanie przespac 9godz.

Ania
- witaj
Rysica - no moj to by juz na bank telefon stracil;-)
Waris - fajnie ze sie odezwalas i ze wsio ok u was :tak:oby szybko piesio:tak: wyzdrowial

A ja dzisiaj paszporty otrzymalam wiec juz wszystko zapiete na ostatni guzik na wyjazd do Polski.
W piatek moja mama przylatuje na tydz i razem z nia i mala lece do Polski:tak: nie wiem na jak dlugo, bo nie wiem ile czasu zajmie mi zalatwianie wszystkiego co zwiazane z rejestracja malej w Polsce, wyrabianie dowodow dla niej i syna.
Jednym slowem przypomne sobie jak to jest miec kontakt z polska biurokracja:tak: Sadze ze jakies 4tyg w Polsce posiedze:tak: zobaczymy.

Ide ogarnoc chate bo normalnie wszedzie sa mlodej ciuchy, pieluchy i caly jej majan:-D a te moje chlopy to tez niczego po sobie nie sprzatna. Wczoraj to mi mlody zakomunikowal z pretensjami ze mu ostatnia para gaci czystych zostala:szok: wiec poszlam wstawic pralke a tam pusto:eek: wiec dre sie co mam prac skoro w pralce nic nie ma a on to, siedza przed telewizorem:no: ze sa na gorze:wściekła/y::szok: wiec sie pytam gdzie na gorze skoro kosz z praniem jest na dole - on mi na to ze no jak to gdzie! u mnie w pokoju!!!:szok::szok::szok: Wiecie co sie ze mna dzialo jak to powiedzial :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:. Myslalam ze go zatluke:wściekła/y: I w taki wlasnie sposob synus pozbyl sie Ipada i Iphona na tydz:tak: kara musi byc. I do tego musial wszystkie gacie prac recznie. Powiedzcie mi czy kazdy nastolatek ma takie durne pomysly czy tylko moj:no:
 
reklama
niespodzianka wedlu wszystkich prawidel o ktorych czytalam po trzecim miesiacu dzieci przechodza na rytm 24 godzinny i jak im sie nie pomoze to beda sie budzic w nocy nawet i do skonczenia roczku bo tak beda nauczone w rytmie 3/4 godzinnym , a rytm ten 24 godzinny to taki jak my mamy czyli noc jest do spania a dzien do jedzenia :) moj mlody co prawda nie ma trzech miesiecy pelnych jeszcze ale jak raz przespal cala noc to stwierdzilam ze pewnie nie potrzebuje juz nocnego karmienia wiec jak dwa razy przebudzil sie ok 3 to dalam smoka i spal i tak do 6/7 no i teraz juz budzi sie standardowo 6/7 a idzie spac 21
 
witam
a ja dzisiaj paszporty otrzymalam wiec juz wszystko zapiete na ostatni guzik na wyjazd do polski.
W piatek moja mama przylatuje na tydz i razem z nia i mala lece do polski:tak: Nie wiem na jak dlugo, bo nie wiem ile czasu zajmie mi zalatwianie wszystkiego co zwiazane z rejestracja malej w polsce, wyrabianie dowodow dla niej i syna.
Jednym slowem przypomne sobie jak to jest miec kontakt z polska biurokracja:tak: Sadze ze jakies 4tyg w polsce posiedze:tak: Zobaczymy.

Ide ogarnoc chate bo normalnie wszedzie sa mlodej ciuchy, pieluchy i caly jej majan:-d a te moje chlopy to tez niczego po sobie nie sprzatna. Wczoraj to mi mlody zakomunikowal z pretensjami ze mu ostatnia para gaci czystych zostala:szok: Wiec poszlam wstawic pralke a tam pusto:eek: Wiec dre sie co mam prac skoro w pralce nic nie ma a on to, siedza przed telewizorem:no: Ze sa na gorze:wściekła/y::szok: Wiec sie pytam gdzie na gorze skoro kosz z praniem jest na dole - on mi na to ze no jak to gdzie! U mnie w pokoju!!!:szok::szok::szok: Wiecie co sie ze mna dzialo jak to powiedzial :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:. Myslalam ze go zatluke:wściekła/y: I w taki wlasnie sposob synus pozbyl sie ipada i iphona na tydz:tak: Kara musi byc. I do tego musial wszystkie gacie prac recznie. Powiedzcie mi czy kazdy nastolatek ma takie durne pomysly czy tylko moj:no:
kochana u mnie z tym praniem jest identycznie a stary jak wyjeżdża w trasę to też ciuchy wszędzie zostawia a później jak przyjeżdża to ma wielki halo że nie jest wszystko poprane,młody też -u niego w pokoju to jak w filmach wygląda czasem to miejsca na podłodze nie ma ha ha
 
Kasienka a czy ty karmisz UU? Bo mnie dziś o godz.1w nocy to myślałam że cycek pęknie od mleka i nakarmiłam małą na śpiocha i nie wyobrażam sobie na razie nie karmić nocą.
 
Kasienka a czy ty karmisz UU? Bo mnie dziś o godz.1w nocy to myślałam że cycek pęknie od mleka i nakarmiłam małą na śpiocha i nie wyobrażam sobie na razie nie karmić nocą.

no właśnie, ja mam ten sam problem, nie raz wstaje przed małym i nie mogę się doczekać kiedy się obudzi bo cycki mi pękają
 
no właśnie, ja mam ten sam problem, nie raz wstaje przed małym i nie mogę się doczekać kiedy się obudzi bo cycki mi pękają
ja też, dlatego nocne karmienie być musi. taki to urok czasów niemowlęctwa. moja Zuza jadła w nocy długo, ok. roku przestała na jakieś 3 miechy (ale wstawała o 5 nad ranem), potem znowu tak do 1 i 8 miesięcy jadła raz w nocy. ale ona takie maleństwo, że jej nie zabraniałam, nie odzwyczajałam. teraz też czasami sie obudzi w nocy i czasami mówi "mamo, nie mamy jeszcze mleka.."
 
siula - nic nie mow ja to czasami drzwi do jego pokoju otworzyc nie moge:szok: i musze cie zmartwic ten stan z kazdym tygodniem sie pogarsza. Temu mojemu to jakas szajba do lba strzelila w 15 urodziny. Ostatnio nawet walnal tekst do mezusia jak ten mu kazal cos tam na kutrze zrobic, ze zmuszanie nieletnich do pracy jest nielegalne:szok::szok::szok: i ze on nigdzie nie idzie:szok::szok::szok:. Mezus przez dluzsza chwile trawil ta odpowiedz po czy bez slowa podszesl do mlodego i w milczeniu pokazal palcem wskazujacym mu droge na kuter:tak::-D jego twarz wyrazala wszystko:-D:-D:-D. Takze kochana wszystko przed toba :tak:
 
Hejka!

Tak czytam o tych Waszych przesypiających całą noc maluchach i zastanawiam się, czy moja to się w ogóle najada w nocy, bo ostatnio zaczęła się budzić częściej... Po porodzie budziła się max.2 razy a teraz zdarza jej się częściej (karmię tylko cycem). Mam też wrażenie, że mniej ostatnio przybiera na wadze, no i mniej ulewa, więc może dlatego, że po prostu już się nie przejada tylko wręcz nie dojada. Trochę to dziwne, bo nie zauważyłam, żeby w ciągu dnia potrzebowała więcej niż kiedyś, ale za to w nocy włącza jej się packmann.
Może powinnam zacząć na noc dawać jej butle...??? Nie jest też jakoś bardziej marudna. Praktycznie w ogóle nie płacze, ładnie zasypia i nie budzi się z płaczem...hmm..
W piątek mamy szczepienie, więc pogadam też z pediatrą, no i zobaczymy ile waży na ich wadze, bo na mojej 5400.

Witam

Tak podczytuję Was trochę i postanowiłam napisać
Mój Damianek też się urodził w czerwcu ( 25) tego roku z wagą 3240g i 51 cm. Obecnie waży 5800, niestety też nie jest mierzony podczas wizyt. Jest bardzo wesołym maluszkiem. Mam też 6- letnią córkę Oliwkę

Witaj! fajne dzieciaczki :-)

Ale mnie mm dzisiaj wkurzył - o 5:20 mała się obudziła, nakarmiłam ją cyckiem, dorobiłam butli (ok 6:00) - głowa mnie rozbolała. Położyłam się, mała zasnęła, Szymek przyszedł ok 7:30 zapytać, czy może włączyć Mini Mini - powiedziałam, ze ok, mała słodko spała dalej. Nagle mojemu m dzwoni komórka znaczy budzik - na pół godziny przed czasem, i obudziła małą!!! Wkurzyłam się (milion razy mu mówiłam, żeby sobie wibracje ustawił na ten "przed-budzik", żeby małej nie budził jak śpi - nie dociera :/ Wzięłam ją z łóżeczka, położyłam koło m i poszłam spać do Szymka ! Musiał wstać, zrobić mleko i ją nakarmić. A ja jeszcze w drodze do Szymka łóżka musiałam wziąć przeciwbólowy. Może do niego dotrze i będzie ustawiał wibracje, bo nie pierwszy raz ją obudził...

Ja też czasami się wkurzam na budzik męża, bo drzemki dzwonią non stop i nie budzą jego tylko malutką:crazy:
A jeśli chodzi o ból głowy to mnie wczoraj wieczorem też dopadł, ale ja z migrenowców, więc zareagowałam na zmianę frontu, no i dziś za oknem widać, że pogoda się zmieniła.

Hej!
wreszcie siadłam i nawet coś naskrobię. czytam Was często ale z pisaniem gorzej. ciężko wszystkim odpisać więc odniosę się do paru wątków- co do wstawania w nocy- moja przeważnie 2 razy (sporadycznie był 1 raz a bywa i trzy)- no ale ona na cycu jest (mm daje tylko jak mnie nie ma długo- tzn. wtedy ktoś inny ją karmi). ja dzisiaj też o 6 miałam pobudkę- przeważnie tak wstaje, czasem wcześniej sie zdarzało- tak to jest- dzieci to przeważnie ranne ptaszki.

ale mam zmartwienie z karmieniem- coraz częściej mała wścieka sie przy cycku i nie chce jeść mimo że na bank jest głodna. wczoraj ją ważyłam w przychodni no i też zong- przybrała 610 g w miesiąc! a wcześniej robiła 250 na tydzień...nie wiem czy nie zacząć ją dokarmiać. wydaje mi sie tez ze w cyckach mniej mleka. nie wiem czy to kryzys chwilowy czy jak. nie chce przestać karmić no ale decyzję pewnie podejmie Marysia.

Witam nowe mamuśki.

Też zastanawiam się czy nie zacząć dokarmiać...
 
Szymek juz od dawna budzi sie w nocy tylko raz ale mi sie marzy aby przesypial cale noce. Tez jeszcze nie da sie oszukac smokiem. Od 3 nocek probuje ale spokoj jest na 10 minut i od nowa kwekanie.
Zastanawia mnie tez to ze przeciez nie zje wtedy tyle ml mleka ile powinien w ciagu doby.
U nas karmien mam 5, o 2, 8, 12, 14, 20 to jak odejdzie to o 2 to zostana 4, a to chyba za malo.
 
reklama
No dobra to bede probowac przestawic mlodego na tryb 24 godzinny :p Najlepiej na moj tryb, czyli spimy do 12 ;-) No, ale nic na sile, jak sie bedzie buntowal bardzo, czy plakal to nakarmie. Z drugiej strony troche sie boje, ze jak odpadna nocne karmienia, to bedzie za malo jadl... na razie je 150 co 4 godziny. A jak mu odpadna dwa karmienia to bedzie tylko 600 ml mleka :/
Gkvip jak bylo u Ciebie? Mia sama sobie zwiekszyla dzienne porcje? Ile je na dobe mniej wiecej? U mnie nie ma sily zeby zjadl wiecej niz 150, a przeciez nie bede w niego wpychac jak w ges :/ Swoja droga, to ladnie syna ustawilas! Ja nie mam dzieci nastoletnich, ale pamietam, ze mnie samej, to same glupoty sie trzymaly w tym wieku ;)

Delwer ta baba mi wczoraj powiedziala, ze jak sie smokiem nie oszuka to zeby podac wode, a jak woda tez nie dziala, to zeby stopniowo zmniejszac porcje mleka.
 
Do góry