reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2011

hej brzuchatki :) dokończyłam wreszcie malowanie rafy, fotkę umieściłam w temacie o pokoiku dziecięcym :) Tak się tym zaaferowałam, że zapomniałam o zakupach, gotowaniu i o wszystkim innym ;)

Teraz muszę wykombinować jakiś obiad z tego, co mam w lodówce, na zakupy jedziemy z mężem dopiero wieczorem ;) Kto ma pomysł na coś z brokułów, kaszy, sera żółtego, selera, pora, makaronu, mięsa mielonego, buraków i grzybów? Nie wiem, co z tego "wyczarować" :-D
 
reklama
cinamon a pamiętasz może jak to coś w dużej butelce się nazywało? ;)

"Język niemowląt" powiadacie... Chyba do tego zajrzę ;)

Takie zupki jak szczawiowa, pomidorowa, barszcz biały, barszcz czerwony itp. są super. Bardzo lubię i jadam dość często.
A ze szpinakiem polecam naleśniki. Albo makaron ze szpinakiem i piersią z kurczaka. Lasagne ze szpinakiem też jest bardzo smaczna! :)
 
Cinamon - co do książki... uważam, że to co pisze ta kobieta jest bardzo rozsądne, bardzo to do mnie przemawia, do mojego męża też... nie wiem czy uda nam się wprowadzić w życie ten plan i nie wiem czy nauczę się bezbłędnie rozpoznawać język mojego malucha, ale wiem, że na pewno będę próbować, i na pewno będę dużo z nim rozmawiać:) A co do typu dziecka, to podobno niemowlak może w sobie łączyć cechy kilku osobowości.

Iza, książkę mam w normalnej papierowej postaci;P, ale rzuciłam okiem na sieć i można też w pdf-ie znaleźć:)
Kiedyś w TV leciała "Zaklinaczka dzieci" i bardzo lubiłam oglądać ten program. Bardzo mi się podobało podejście tej kobietki do problemów. Właśnie wrzuciłam w google i wyskoczyło mi coś, ale głównie na chomikuj.pl ... Jeszcze poszperam.

IZA zawsze jestem w tej na Głębockiej bo mam tu minutę jazdy samochodem.Właśnie miałam spytać ostatnio w którym Decathlonie byłaś :) Musimy się kiedyś umówić na soczek gdzieś w tych rejonach :) albo w Castoramie na jakimś konkretnym dziale:-D
Nio, przy Decathlonie zrobili McDonald'sa - nie omieszkaliśmy o niego zahaczyć po zakupach :-) Zrobili tam fajną salkę do zabawy dla dzieci, więc stwierdziliśmy, że następnym razem musimy tam koniecznie zabrać Igora. Nawet serwują za free babycino - spienione mleczko :-) My czasami tamtędy przejeżdżamy jak jedziemy na moje stare śmieci /czyli do Marek/ :-) To Ty gdzieś na brudnie/targówku mieszkasz?
 
agabre proponuję zapiekankę :) makaron, ser żółty, mięso mielone, brokuły... Wrzucaj wszystko, na co masz ochotę.
 
agabre ja bym zrobiła spagetti ale mam smaka :-)
dziewczyny ja sie też nad tą książka zastanawiam, silva o czy ona jest podaj jakis przykład bo w kdc fajna cena i fajne opinie są

ja chciałam sobie pospać to wrócił mąż z tesciami, a potem jak się położyłam to mały zaczął tak kopać że mi brzuch falował :-) i po spaniu, ale było to przyjemne obudzenie :-)
 
oj kati, ale zadałaś trudne pytanie:) o czym jest książka?

o tym jak zrozumieć niemowlaka (jego płacz, gesty), jak się z nim komunikować, jak z nim postępować: jak karmić, jak kłaść spać, jak się bawić, jak zaplanować mu dzień żeby był szczęśliwy i żeby mama nie wpadła w chaos:)

polecam zakup w kdc - tanio i szybko:)
 
silva dzięki, mam jakieś pozyczone ksiażki o dziecku ale wydanie rok 94 i 96 wiec podejście troche sie zmieniło ;-) przyda się książka o nowych metodach wychowawczych, choć wiadomo, ze każdy maluch jest inny :-)
 
reklama
Metody wychowawcze są od wieków takie same, tylko inaczej nazywane ;) dominują humanistyczne i behawioralne. Nie wiem, czy 2 lata różnicy w wydaniu będą aż tak bardzo istotne :) Podstawa u noworodków jest zaspokojenie potrzeb fizjologicznych i potrzeby bezpieczeństwa. Dobrze jest też ustalić mu stały rytm dnia (czas na jedzenie, zabawę, kąpiel, spanie) i wprowadzić rytuały z tymi momentami związane :) Trochę poczytałam na ten temat ale chyba jeszcze jestem w lesie ;)

kotletów mielonych nie zrobię, bo ... nie zdążę po ziemniaki wyskoczyć ;) chyba na zapiekance się skończy :) ale dziękuję za tyle pomysłów :D
 
Do góry