reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2010

to obwód główki ma mniejszy niz moja nela w wieku 6.5 m-ca:) ale to ciemiączką hmm, nela 2x2 miała jak miała 1.5 m-ca. hma może zbyt mało witaminy dostaje D?? żaden lekarz nie pomysla nad tym? bo jak pytałam sie dr na jesien czy zwiększyć witamine D na zime, TO powiedział sprawdzałame ciemiączką i nie trzeba.


zdec a jakie ciemiączko miała natalka gdy sie urodziła??
 
Ostatnia edycja:
reklama
Z tym ciemiączkiem to rzeczywiście ciekawe... mój ma bardzo małe może 1x1cm, już ledwo co wyczuwalne... ale tak jak pisze KAHNA, może to od braku witamy D???
 
Z tym ciemiączkiem to rzeczywiście ciekawe... mój ma bardzo małe może 1x1cm, już ledwo co wyczuwalne... ale tak jak pisze KAHNA, może to od braku witamy D???
Właśnie to chciałam napisać , że może mieć niedobór witaminy D , niedobór jeszcze lakarz nam sprawdzał na tułowiu na wysokości końca żeber ,zniekształcenie w okolicy mostka (zgrubienie przyczepów żeber do mostka, które tworzą tzw. różaniec krzywiczy)
 
Objawy krzywicy
Objawy krzywicyto nadmierna potliwość, czasem apatia lub drażliwość, zaparcia, hipotonia mięśniowa, wiotki, rozlewający się "żabi brzuch", opóźnienie rozwoju psychoruchowego, opóźnienie ząbkowania. W układzie kostnym najczęściej możemy obserwować spłaszczenie potylicy, czasem ogniska rozmiękania kości potylicy(craniotabes; nie zawsze jest objawem krzywicy), opóźnienie zarastania ciemiączka, nadmiernie uwypuklone guzy czołowe, na granicy kostno-chrzęstnej żeber wyczuwalny różaniec krzywiczy, odgięcie łuków żebrowych, w okolicy nadgarstka rozdęcie nasad kości długich - "bransolety krzywicze". W późniejszym okresie, gdy dzieci zaczynają chodzić, pojawiają się zniekształcenia klatki piersiowej, skrzywienia kręgosłupa, zniekształcenia kończyn dolnych w kształcie litery O lub X, płaskostopie. Obecnie, dzięki lepiej zorganizowanej opiece pediatrycznej i powszechnie stosowanej profilaktyce, praktycznie już nie obserwujemy tak zaawansowanej krzywicy.
 
lekarz w listopadzie na ostatnim szczepieniu powiedział że łukasz ma już bardzo małe ciemiączko i należy zmniejszyć dawkę witaminy D i zamiast witaminy d w kropelkach kazał podawać zestaw różnych witamin (my podajemy vibomil) bo tu jest też witamina d ale w mniejszych ilościach
 
Ja tylko kilka słów i zmykam do prac..
Klementinka - trzymam kciuki za hospitację!
Lena - cieszę się, że z Gają wszystko ok
Zdec - za Was też trzymam mocno kciuki, zobaczysz będzie wszystko ok! A co do obwodu główki to ja teraz nawet nie wiem a nie sprawdze bo śpi :)
nadika - ja się też przyłączam do stwierdzeń dziewczyn co do jedzenia i wypracowania przyzwyczajeń.
Ola_fasola - obyś więcej takich nocek nie miała! Nelka też miała prawie 2 miesięczny okres kiedy nie chciała smoczka a teraz się z nim przeprosiła, ja wcześnie to ją troszkę oszukiwałam i podawałam jej smoczka z kilkoma kropelkami herbatki na nim i pomagało by zassała, jednak jak był okres wrogości smoczkowej to nie skutkowało nic.

Ja się pochwalę, że udało mi się odzwyczaić Nelcię od karmienia w nocy, zajęło to prawie miesiąc ale teraz już od dobrych kilkunastu dni nocki wyglądają rewelacyjnie, przesypia całe od 19:30/20:00 do 5:30/6:00 - czasem myślę, że mogłaby się później budzić ale nie można mieć wszystkiego, poza tym w dni kiedy mam na 8 do pracy to akurat dobra pora. Zastępstwem nocnego karmienia jest poranne długie ciamkanie piersi, potrafi to nawet ponad godzinę robić ale kiedy zaspokoi już potrzebę bliskości jest ok. Sądzę, że to też jej rekompensuje brak mnie w ciągu dnia.
Zmykam do pracy miłego dnia!
 
to obwód główki ma mniejszy niz moja nela w wieku 6.5 m-ca:) ale to ciemiączką hmm, nela 2x2 miała jak miała 1.5 m-ca. hma może zbyt mało witaminy dostaje D?? żaden lekarz nie pomysla nad tym? bo jak pytałam sie dr na jesien czy zwiększyć witamine D na zime, TO powiedział sprawdzałame ciemiączką i nie trzeba.


zdec a jakie ciemiączko miała natalka gdy sie urodziła??

4x5cm ... wow... dopiero teraz spojrzałam że olbrzymie.... my przez jakiś miesiąc podawaliśmy 3krople wit D, a teraz znowu do 1 wróciliśmy, bo nam tak lekarka kazała.
 
Ja tylko kilka słów i zmykam do prac..
Klementinka - trzymam kciuki za hospitację!
Lena - cieszę się, że z Gają wszystko ok
Zdec - za Was też trzymam mocno kciuki, zobaczysz będzie wszystko ok! A co do obwodu główki to ja teraz nawet nie wiem a nie sprawdze bo śpi :)
nadika - ja się też przyłączam do stwierdzeń dziewczyn co do jedzenia i wypracowania przyzwyczajeń.
Ola_fasola - obyś więcej takich nocek nie miała! Nelka też miała prawie 2 miesięczny okres kiedy nie chciała smoczka a teraz się z nim przeprosiła, ja wcześnie to ją troszkę oszukiwałam i podawałam jej smoczka z kilkoma kropelkami herbatki na nim i pomagało by zassała, jednak jak był okres wrogości smoczkowej to nie skutkowało nic.

Ja się pochwalę, że udało mi się odzwyczaić Nelcię od karmienia w nocy, zajęło to prawie miesiąc ale teraz już od dobrych kilkunastu dni nocki wyglądają rewelacyjnie, przesypia całe od 19:30/20:00 do 5:30/6:00 - czasem myślę, że mogłaby się później budzić ale nie można mieć wszystkiego, poza tym w dni kiedy mam na 8 do pracy to akurat dobra pora. Zastępstwem nocnego karmienia jest poranne długie ciamkanie piersi, potrafi to nawet ponad godzinę robić ale kiedy zaspokoi już potrzebę bliskości jest ok. Sądzę, że to też jej rekompensuje brak mnie w ciągu dnia.
Zmykam do pracy miłego dnia!


lencja zdradź prosze ten cudowny sekret- jak odzwyczaiłas??
 
Witajcie dziewczyny:)
Tak sytuacja niby opanowana dzisiaj wylądowałyśmy u czwartego lekarza!!Gaja niby ma zapalenie gardła i coś z krtania już podałam antybiotyk teraz śpi zobaczymy co będzie jak wstanie!!!Dziękuję za wsparcie i słowa otuchy jestescie kochane!!!!
A co do duszenia miała drgawki tak jakby padaczkę i leciała strasznie błądziła wzrokiem....ja ją zapakowałam w fotelik i do przychodni tam mnie nie przyjęli...więc na szpital akurat przyjmowała mnie babka u któej w sobote byłyśmy prywatnie...mówi,do mnie, że tak szczerze to nie chce Gai zostawiać bo zaraz cos jeszcze podłapie a ma tylko kaszel i katar...więc ja tez sie nie zgodziłam chociaż ona do mnie mówi, że byłaby spokojniejsza gdyby została...ale dla mnie nie ma łóżka tylko stołek i nie wiadomo czy byśmy nie leżały na sali gdzię dzieci są same które matki zostawiają więc tam jest jeden wielki ryk!!!Powiedziałam, że się nie godze i wyszłyśmy oczywiście podziękowałam bo babka naprawde sie starała!!!Dzisiaj byłam u innego lekarza tzn mojej sąsiadki i dała antybiotyk powiedziałą, że nie ma na o czekąć!!
 
reklama
MYŚE że powinnaś dawać przynajmniej 2 krople w okresie zimowym. a ogolnie to w całkiem mieści sie w normie:) bo miała duże gdy sie urodziła, a pamietaj że gorzej jak sie za szybko zrasta...wiec u natalki rośnie w tempie normalnym do urodzeniowego:)

wiec ani obwód głowki nie jest jest zły, ani ciemiączko...wiec mysle ze taka jej uroda...nie napisalas czymacie duze głowy? czy dziadkowie maja??;-)
 
Do góry