reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2010

ile Julcia pije dziennie herbatki i ile kaszki wieczorem jej dajesz? ja zaczynam jutro, w sam raz na urodzinki dostanie pyszności:tak::tak:

Dziennie tak ok 150-200 ml - rano dostaje ziołową (pochłania ją na 1 raz :)) a popołudniu jabłko z melisą (tak ok 2 podejścia). Kaszki robie tak jak na opakowaniu jest napisane 130ml+5łyżek kaszki z czego zjada trochę ponad połowę (pierwszy raz zjadła kilka łyżeczek doslownie i to większość wylądowała na śliniaku i ubranku :)). Resztę dojada psiak :)
 
reklama
Właśnie wróciliśmy ze spaceru :) Słońce pięknie świeci, ale ten wiatr... Mój mały na spacerze aniołek. Trochę śpi, trochę się rozgląda, ale wcześniej jak się go tylko wkłada do wózka zaczyna płakać niemiłosiernie i tylko butla może go uspokoić. Przy zakładaniu czapki - histeria. :/ Czy Wasze maleństwa lepiej znoszą jesienne ubieranie? :)

Nadika - brak mi słów aby skomentować zachowanie Twojego szefa...co za durny cham!

Kalwa - nie wiem czy byłaś państowo, czy prywatnie, ale moją koleżankę z dzidziusiem tak naciągali na odpłatną rehabilitację. Usłyszała ten sam argument "dziecko zbyt mało ruchliwe" - nie mogłam uwierzyć widząc jej szkraba - fikał na boczek, brzuszek...może nie jestem ekspertem, ale wszystko w granicach rozsądku.

W temacie likwidacji stanowiska - jestem zszokowana... Pracuję w dużej korporacji, u nas (chyba) takie rzeczy nie mają miejsca. Przynajmniej nic o tym nie słyszałam. Ogromnie współczuję i mam nadzieję, że tego typu proceder zostanie ukrócony. Jeśli wierzyć powiedzeniom, wszystko co złe prędzej czy później powróci rykoszetem do tych, którzy w ten sposób traktują innych.
 
Jak tak piszecie o tych pracodawcach to masakra:(( Zaczynam się niepokoić...
Mam jednak nadzieję że u mnie spojrzą na to jak się dla nich poświęcałam na zwolnieniu i teraz na macierzyńskim. U mnie szefowa jest kobietą, ma 3.dzieci, najmłodsze ma może z 4-5 lat więc chyba rozumie...wszyscy byli ze mnie zadowoleni, chcą żebym jak najszybciej wracała... chociaż już sama nie wiem w ostateczności może okazać się tak jak u hefi - likwidacja stanowiska:(
 
Witajcie popołudniowo, wkońcu znalazłam chwilę by usiąść i odsapnąć. Mąż z Wiktorią pojechali na basen a my z młodym zostalismu, teraz Oskar znęca sie nad krówką i co chwila w ryk bo nie może jej włożyć do buzi i się wkurza:-)Byliśmy dzisiaj na 3 godz spacerze i myślałam że chociaż mały sobie porządnie pośpi a tu zong spał tylko 20 min a później rozgladał się zaciekawiony. Tak czytam o waszych perypetiach z pracodawcami i obawiam sie że moge podzielic los zwolnionych...Pracuje w budżetówce i póki co zawsze po macierzyńskim wracało się na swoje stanowisko pracy i nie było problemów, ale teraz przez cięcia budzetowe maja zwalniać 10% zalogi co u nas oznacza zwolnienie 20 osób:-(i w dodatku zmieniła sie u nas główna naczelniczka i robi swoje porządki. A póki co do 2 listopada jesten na macierzyńskim później opieka, urlop zaległy i tegoroczny i wychodzi że 18 grudnia bedę musiała się pojawić w pracy. Dosłownie zabrakło mi 11 dni by wrócić z początkiem roku.

No to miłego popołudnia, ja coś poszperam na allegro dla Oskara, wczoraj kupiłam 2 kombinezony na zimę:-)poszukam jeszcze kurteczki.
 
Czy używacie termoopakowań do butelek? Ja mam takie z baby ono i z canpola jedno ze styropianem w środku, drugie z jakimś tworzywem sztucznym ala plastik - oba się nie sprawdzają za bardzo, a tu pogoda coraz gorsza, temperatury coraz niższe więc trzeba poważniej pomyśleć jak zapewnić ciepło np herbatce czy mleczku... Macie jakieś doświadczenia?
mam z folią w srodku i jest do du.y.. najlepiej sprawdza sie jak obwinę w pieluche :)
 
Witam!
Pochwalę się zdjęciami z chrzcin;-)



wiem, że mało tu zaglądam, ale mam nadzieję, że z czerwcówek nas (mnie i Michasi) i nie wyrzucicie:no:
Kasiulka - ja właśnie też dostałam w sobotę paczkę z Hippa i widziałam ten kupon + kupony rabatowe
Dziewczyny - a jak z rozszerzaniem diety u maluchów ze skazą???? Bo 14 mamy szczepienie i myślałam, żeby czekać do tego dnia i zapytać lekarki - ale się doczekać nie mogę, kiedy zacznę Małej dawać jakieś inne specyfiki niż pierś;-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
dziewczynki mam pytanie "kadrowe"- załóżmy, że pracodawca chce mnie zwolnić i mi wręcza wypowiedzenie, czy ja mogę mu w tym samym momencie wniosek o urlop macierzyński wręczyć? czy dostanę wtedy ten urlop? jak napisać taki wniosek i jak napisać pismo o zmniejszenie etatu po macierzyńskim? z góry dziękuję za pomoc :)
 
Do góry