reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2010

dziewczynki mam pytanie "kadrowe"- załóżmy, że pracodawca chce mnie zwolnić i mi wręcza wypowiedzenie, czy ja mogę mu w tym samym momencie wniosek o urlop macierzyński wręczyć? czy dostanę wtedy ten urlop? jak napisać taki wniosek i jak napisać pismo o zmniejszenie etatu po macierzyńskim? z góry dziękuję za pomoc :)

z tego co wiem, to kobieta po macierzyńskim jest przez pół roku chroniona i nie można jej zwolnić.
 
reklama
Klementinka - dla mnie przyszły tydzień może być jak najbardziej na spacerek, mam nadzieję, że pogoda będzie wciąż taka piękna jak jest teraz a może nawet będzie mniej wiało :) Odpada mi tylko czwartek bo idziemy na szczepienie i nie wiem jak Kornelka na nie zareaguje, jak będzie płacząca i drażliwa to nie ma sensu się umawiać na spacery tego dnia. Może np. wtorek? Pasuje Ci? Kasiajanicka - a Ty jak sie na spacerek zapatrujesz? Ity nie będzie wtedy w kraju, a Kajdusia może do nas dojedziesz?

My dziś znowu na dłuugim spacerku, a jutro próbujemy jak to będzie w kinie :)
Nie chcę zapeszyć ale kolki póki co nie mamy... Nelcia dziś jakaś mocno zmęczona była, oczywiście nie potrafiła zasnąć popołudniu..:oo: więc szybciej ją wykąpałam i od dobrych 25 minut już sobie śpi. Jak ja Wam zazdroszczę tego, że dzieci w dzień potrafią w łóżeczku zasypiać...
Na czwartek zaplanowałam wizytę w pracy muszę złożyć wniosek o urlop wypoczynkowy i dogadać kiedy będę wracała do pracy i na jakich warunkach. Wcale nie mam ochoty tam jechać, ale cóż...:baffled:
Dziewczyny współczuję Wam przejść w związku z pracą..:no:

A co do rozszerzania diety to ja z jednej strony nie mogę się doczekać,a z drugiej myślę aby przeciągnąć karmienie piersią jeszcze troszkę, chyba zacznę wprowadzać coś więcej tak na miesiąc przed pójściem do pracy to będzie już prawie 5 miesiąc.

Idę kolejny dzień A6W zaliczyć.. :tak: a na 21:10 zmykam na basen!:-):rofl2::biggrin2::rolleyes::biggrin2:
 
dziewczynki mam pytanie "kadrowe"- załóżmy, że pracodawca chce mnie zwolnić i mi wręcza wypowiedzenie, czy ja mogę mu w tym samym momencie wniosek o urlop macierzyński wręczyć? czy dostanę wtedy ten urlop? jak napisać taki wniosek i jak napisać pismo o zmniejszenie etatu po macierzyńskim? z góry dziękuję za pomoc :)

Pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę z pracownikiem w okresie od dnia złożenia przez pracownika wniosku o udzielenie urlopu wychowawczego do dnia zakończenia tego urlopu. Sytuacją uprawniającą do rozwiązania umowy jest upadłość lub likwidacja pracodawcy lub, gdy zachodzą przyczyny uzasadniające rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika.
Wniosek o urlop wychowawczy złożony po fakcie wręczenia wypowiedzenia przez pracodawcę nie chroni przed rozwiązaniem umowy o pracę.

radzę zrobić to jak najszybciej jeżeli masz przeczucie że zwolniona zostaniesz
 
muszę się pochwalić że Milenka już ślicznie sama zasypia;-) byliśmi konsekwentni i po tygodniu płaczy teraz jest odkładana do łóżeczka i zasypia w chwilę. Zadnego noszenia, bujania i wogóle nic nie potrzeba. Owszem ten tydzień to była walka- wyła czasem po 40 min mimo iż odkładałam ją prawie zaśniętą do łóżeczka. Jak tylko dotkęła podłoż- oczy otwarte i w ryk. Ale my ostro nie podnosiliśmy, tylko głaskałam ją i szeptałam do uszka. Teraz już nawet to nie potrzebne. Buziaczek i lulu;-) zarówno w dzień jak i na na noc;-) jestem z siebie dumna.;-)

Podziwiam i zazdroszczę trochę, u nas spanie wieczorem i nocne od dawna odbywa się bez problemów, ale w dzień jest tak jak piszesz, jak tylko zobaczy gdzie jest odkładana to jest ryk. Nie przetrzymałam jej jeszcze nigdy 40 minut, po ok 30 już wymiękam... Jak się tylko na dobre upewnię, że nie mamy już kolek to zacznę kolejną próbę..
 
Witam sie wieczornie:)
Ksawerek juz w lozeczku ale niestety cos zasnac nie moze:(

Nadika- brak slow na takie chamstwo
AgentkaRR-u nas tez histeria przy ubieraniu i wkladaniu do wozka uspokaja sie dopiero jak wozek jest w ruchu bron boze zeby sie zatrzymac to samo w aucie auto w ruchu synus spi tylko sie zatrzyma maly w ryk
Andzia_S-sliczne zdjecia:")
 
perfecta- czysto teoretycznie, jak na spotkaniu z szefem dostałabym wypowiedzenia a jednocześnie płożyła mu wniosek o urlop wychowawczy to jak mi udowodni kto co pierwszy położył na biurku? jak by nawet na noże poszło i sądem pracy się skończyło to chyba racja po mojej stronie by stała? czarne myśli mnie dopadły, ale mam nadzieję, że nie zostanę zwolniona i będę mogła wrócić do pracy na 3/4 etatu :)
poza tym to co kasiulka napisała, to nie ma prawa mnie zwolnić po macierzyńskim, poza tym chciałabym na to spotkanie z szefem się umówić jeszcze w trakcie macierzyńskiego i wtedy jak dostanę wypowiedzenie to będzie to niezgodnie z prawem i wtedy mój wniosek o wychowawczy będzie górą :) jeszcze jest szansa na dogadanie się, że ja idę na wychowawczy, firma nie ma z tego tytułu kosztów, wilk syty i owca cała :)
 
perfecta- czysto teoretycznie, jak na spotkaniu z szefem dostałabym wypowiedzenia a jednocześnie płożyła mu wniosek o urlop wychowawczy to jak mi udowodni kto co pierwszy położył na biurku? jak by nawet na noże poszło i sądem pracy się skończyło to chyba racja po mojej stronie by stała? czarne myśli mnie dopadły, ale mam nadzieję, że nie zostanę zwolniona i będę mogła wrócić do pracy na 3/4 etatu :)
poza tym to co kasiulka napisała, to nie ma prawa mnie zwolnić po macierzyńskim, poza tym chciałabym na to spotkanie z szefem się umówić jeszcze w trakcie macierzyńskiego i wtedy jak dostanę wypowiedzenie to będzie to niezgodnie z prawem i wtedy mój wniosek o wychowawczy będzie górą :) jeszcze jest szansa na dogadanie się, że ja idę na wychowawczy, firma nie ma z tego tytułu kosztów, wilk syty i owca cała :)

Kasia potrzebuje wiedzieć na jakich warunkach byłaś zatrudniona, jaki czas pracowałaś , czy są takie same stanowiska pracy w tej firmie i czy równolegle z Twoim zostały zlikwidowane a osoby na tym stanowisku zwolnione? Czy firma w której pracujesz zatrudnia mniej niż 20 pracowników czy więcej niż 20 pracowników?
 
reklama
Kasia potrzebuje wiedzieć na jakich warunkach byłaś zatrudniona, jaki czas pracowałaś , czy są takie same stanowiska pracy w tej firmie i czy równolegle z Twoim zostały zlikwidowane a osoby na tym stanowisku zwolnione? Czy firma w której pracujesz zatrudnia mniej niż 20 pracowników czy więcej niż 20 pracowników?

firma zatrudnia mniej niż 20 osób, około 10, we wrześniu zwolniono 2 osoby, trzeciej się kończy umowa w listopadzie i nie zostanoie przedłużona, w tej firmie stanowiska pracy się nie dublują, ja byłam sekretarką i innej tam nie byo, a teraz jak zwolniono laskę na zastępstwo za mnie to nie ma w ogóle sekretarki; umowę mam do 10.2012, a pracuję od 06.2007
 
Do góry