reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2010

Cześć dziewczyny - nie było mnie prawie tydzień i tyyyyle do nadrobienia :szok::szok::szok::szok::szok: - nie wiem czy dam rade:zawstydzona/y:;-)

Gratuluję wszystkim, które miały udane wizyty, poznały płeć lub po raz pierwszy poczuły maluszka !!! Trzymam kciuki za każdą następną :-D
Nie wiem jak Wy, ale ja ostatni tydzień do wizyty świruję - mąż się śmieje, że znalazłam sobie zastępstwo na PMS:-p

Gratulacje też zdanych egzaminów - oby wszystkie były lekkie dla ciężarówek:-)

Co do zakupów, to ja na razie nic nie kupuję. Wózki (zwykły + spacerówka), fotelik i część ubranek mam po siostrzenicy - leży w piwnicy od 2 lat i czeka na mały cud. jak mrozy odpuszczą będę musiała męża zagonić, żeby wózek złożył - bo nawet nie wiem co to jest:sorry2: a ciuszki trzeba będzie na pewno przeprać i przejrzeć :tak:

Patrzyłam tez na łóżeczka, ale na razie nie mogę się zdecydować, czy drewniane czy takie "turystyczne" - są różne opinie. Koleżanka ma drewniane z blokowaną kołyską - ale mówi, że po pierwsze blokada już nie trzyma porządnie, a po drugie malutka jak uczyła się wstawać strasznie się poobijała a teraz zgryza poręcze nowymi ząbkami....
Monitora chyba nie kupię, ale zastanawiam się nad wypożyczeniem. Wiem, ze w Gdańsku była taka możliwość.

A teraz choć trochę odpowiedzi od tyłu;-):

gosiagro- trzymam kciuki za TK
ewus2090 - uściski, trzymaj się mocno i nie dawaj nerwom - pogłaszcz swoje maluszki:tak:
kpi23 - dobrze, ze się odezwałaś:tak::tak::tak: myślę, że każda z nas od czasu do czasu jest "ignorowana" lub "ignoruje " inne, przeważnie niechcący - głowa do góry. Świetny pomysł z tą agencja pomocy ślubnej - przecież jest zawsze tyle nerwów i załatwiania, a w Wa-wie ludzie maja jeszcze mniej czasu niz gdzie indziej na przygotowania - trzymam kciuki za sukces!!!
zdec - Meblik cudny :tak: my na razie kupujmy tylko łóżeczko, bo maleństwo będzie z nami w pokoju. Dziecięcy będziemy urządzać pewnie dopiero jak skończy roczek - poszalejemy :-D
Olimpia72 - szczerze współczuje zakorkowania, u mnie na szczęście póki co leci :tak:tylko czemu zawsze leci więcej w nocy akurat po tym jak zmienię piżamkę?? a potem jak na złość kilka dni spokój i nie dolewam....
Andzia_S- dziwne, że nie można wziąć dziekanki ze względów zdrowotnych - może gin wystawi Ci zaświadczenie, ze nie możesz uczestniczyć w zajęciach? Co to za szkoła, jeśli można spytać?

Czy ktoś wie co słychać u gnieshy? krakowianka79 też dawno się nie odzywała.... mam nadzieję, że wszystko OK

ojejku, jejku - jaki długi post:szok:
 
reklama
zupka ugotowana dla mężusia smakowała i juz zjedzona ;)
drugie danie to zażyczone makaron z pesto - to ja powinnam mieć zachcianki ... ja to czasem sie zastanawiam kto jest w ciąży ....

Znam to :-D :-D Mój facet ma obecnie częściej zachcianki niż ja :-) Potrafi z rana pójść do sklepu po jedną rzecz bo miał na nią ochotę :-) Gorzej niż baba w ciąży hihihihi :-) A gdzie moje zachcianki?? Może lepiej że ich nie mam bo gdybym była sama w domu to mi pewnie nie chciałoby się iść do sklepu :-)

Z innej beczki:
"W 21. tygodniu ciąży Twoje dziecko pije codziennie co najmniej kilkanaście mililitrów płynu owodniowego. W ten sposób nawadnia i odżywia się, a także ćwiczy się w połykaniu i trawieniu. Twoje maleństwo ma już rozwinięte kubki smakowe, więc smak płynu owodniowego jest dla niego inny każdego dnia, w zależności od tego, co zjesz. Badacze stwierdzili, że dzieci, które przyzwyczaiły się do określonych smaków w życiu płodowym, chętnie jadły potrawy o tych samych smakach po urodzeniu."

Czyli jeśli będę jeść teraz dużo warzyw, szpinaku brukselki itp. To później nie będę mieć problemu żeby nakarmić nimi dziecko, bo będzie to uwielbiał :-D :-D W takmim razie koniec z fast foodami żeby maluch się zbytnio nie przyzwyczaił :-) :-)
 
Ostatnia edycja:
Witam. Powoli odzyskuje zmysł smaku po porannej dawce glukozy- bleee. Łapki też mnie jeszcze bolą i mam siniaczki po trzech kłuciach. Moje kochanie za to wynagrodziło mi to piękną różą. Szok. Tym bardziej ,że rzadko bywa spontaniczny. :)
Lenka- jestem z Tobą kochana.
Sealet- trafna uwaga co do gnieshy i krakowianki- dziewczyny odezwijcie się !!!
 
Kochane, zabieram sie za nadrabianie tego co napisałyscie ale najpierw Wam oświadczę, ze Jagoda jest Jagodą na 100 procent! Jest cała i zdrowa, wazy prawie 400 g i za chiny ludowe nie chciala pokazac twarzy. Caly czas sie chowala, za to cipke nam zaprezentowala ze wszystkich stron, hehe:tak:
 
A ja się mam zabrać za obiad i jakoś nie mogę się zebrać:-):-):-)
Ale powiem wam, że po tych gofrach o których mi tyle opowiadałyście, tak męczyłam mojego męża że jedziemy dzisiaj na lody i gofry do galerii:-D:-D
 
Kochane, zabieram sie za nadrabianie tego co napisałyscie ale najpierw Wam oświadczę, ze Jagoda jest Jagodą na 100 procent! Jest cała i zdrowa, wazy prawie 400 g i za chiny ludowe nie chciala pokazac twarzy. Caly czas sie chowala, za to cipke nam zaprezentowala ze wszystkich stron, hehe:tak:

Wspaniałe informacje:-):-) Z tym pokazywaniem to by mi bardziej na chłopaka pasowała:-):-):-)
 
Siedzę, czytam i nadrabiam zaległości BB i tak coś coraz trudniej mi idzie, oczy jakoś zaczynają boleć, coś jest nie tak.... odwracam sie do monitora a tu ciemno jak nie wiem - tak się wciągnęłam w czytanie, ze zapomniałam światła zapalić :-)

Witam nowe czerwcówki- sporo nas w ten tydzień przybyło :-D

zdec - jak tam Twoje krwawienie, ustało już? kiedy masz następną kontrolę?

athena83 - fajny telewizorek i jeszcze te bony ;-) my na razie żyjemy bez telewizora, pewnie kupimy po przeprowadzce do nowego mieszkanka , na wiosnę ;-) albo i nie - bo tyle będzie innych zakupów dla maluszka

cobra18 - może kiedyś sama otworzysz knajpkę sushi, występując jako główny master:tak: marzenia trzeba mieć! Dobrze, ze nic się nikomu u Ciebie w domku nie stało - wypadek wyglądał naprawdę groźnie...

Anik79 - zdradź gdzie próbowałaś robić tą krzywą w piątek;-)mnie pewnie będzie czekała za jakieś 2-3 tygodnie i dobrze byłoby wiedzieć gdzie nie iść ;-)bleee...
nie pamiętam, czy trzeba być na czczo ( coś mi się kojarzy, że przy 50g Glc nie) i czy kłują po 1 czy po 2 godzinach....

liliti - studia medyczne? możesz zdradzić kierunek? u mnie na studiach wszystkie babeczki w ciąży poradziły sobie i żadna nie musiała zarywać roku, a na medycznych nie zawsze patrzą przyjaznym okiem - więc trzymam za Ciebie kciuki!

Gosia*** - w polskim systemie zdrowotnym trzeba być naprawdę zdrowym, żeby chorować i w kolejkach czekać:zawstydzona/y:

eagle, kpi23 - kurujcie się z tych paskudnych infekcji!!!Herbata z miodem i cytryna, syrop z cebuli, herbatka z malin i łóżeczko:tak:

pati1159
- bierz antybiotyk, duużo pij i jedz dużo żurawiny w każdej postaci. mam nadzieję, że już jest lepiej;-)

anecznik - genialne podsumowanie "cudownych i pełnych spokoju" 9 miesięcy uśmiałam się jak norka

gosiagro - ja dopiero muszę umówić się do dentysty na przegląd i już się boję... znając moje zęby pewnie znów coś jest :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:

Widziałam cała dyskusję dotyczącą wagi i biustów:-) Qrcze - same szprychy jesteście, aż mi wstyd:zawstydzona/y: ratuje mnie chyba tylko to , ze dopiero dobiłam do wagi sprzed ciąży i specjalnie nie idzie w górę. Za to biust mi wyskoczył z 80B na 80E :szok: co gorsza brodawki mam tak wrażliwe, ze praktycznie każdy stanik uwiera:wściekła/y:

no - teraz chyba już wszystko napisałam :)
 
reklama
Nadrabiam dalej :-)

Też poszukuje takiego 3w1. My zastanawiamy się nad takim VECTOR AIR_4W1_ESPIRO_FOTELIK NEO_BAZA_GONDOLA (871640991) - Aukcje internetowe Allegro
Ale chciałabym go zobaczyć najpierw w sklepie, jak się składa i wogóle jak funkcjonuje. :-)
Fajny wózek, a najbardziej mi się podoba w nim to, że spacerówka jest przodem i tyłem do kierunku jazdy co przy płytkiej budzie jest ważne. No i cena jeszcze nie kosmiczna :tak:Ja mam problem wózka z głowy choć nie jestem do końca z mojego zadowolona. Ma za płytką budę właśnie a jak jechałyśmy pod słońce to Oldze w oczy świeciło :baffled:

gosiagro,czarna_wiedźma, emalia, agi, kpi, Kasiek, ewus, agast fajnie, że z maluchami oki po wizytach :-)

Tak sobie myślę że średnio codziennie dołącza do nas ktoś nowy:-):-)
To bardzo fajnie, tylko nie długo was wszystkich nie spamiętam:-):-)
Już teraz mam problem, pamiętam tylko te które są tu dłużej i cały czas piszą;-)
No ciężko wszystkie spamiętać - w końcu jest tu nas ponad 60 sztuk :-D

Dzisiaj zapowiada się fajny dzionek bo ze znajomymi jedziemy do Wrocławia na Avatara!:-)
No i jak wrażenia po seansie? Mój mąż był i strasznie mu się podobał :-)

dziewczyny co ja wczoraj przezylam,szok:szok:
Od poniedzialku czulam bole w dole brzucha,we wtorek sie nasilil,czulam sie jakbym miala "kij miedzy nigami" i myslalam ze dziecko az tak napiera.Wczoraj mialam tak silne bole w dole brzucha,promieniowalo az na placy i do kolan.Pojechalismy z M do szpitala bo siedzialam na toalecie i zwijalam sie z bolu.Wrocilismy o 22:35 wiec juz nie pisalam,okazalo sie ze mam ostre zapalenie pecherza moczowego.Nie spalam cala noc ,nawet slyszalam jak o 3 mleczarz mleczko pod domem zostawial.Nie moglam znalezc miejsca z bolu ani spac.W kazdym razie mam antybiotyk i mysle ze bedzie dobrze:tak:
Dzis mam scan o 14 wiec pozniej sie odezwe:-);-);-):-):-D:-D:-D:-):-):-):-)
Ojej, trzymam kciuki żeby szybko minęło.

chcialam Wam pokazac jak przed wczoraj tir trafil w moj dom,ale nie potrafie zalacznika dodac;/
:szok::szok::szok: dobrze, że nikomu nic się nie stało

paula fajne łóżeczko upolowaliście :-)

gosiagro trzymam kciuki za wyniki tomografii męża &&&

w ogole moje libido gdzies w piwnicy wyladowalo
to tak jak i moje :zawstydzona/y:

nietka -a tak byłam u dentysty wczoraj, pisalaś, ze jeszcze nie nadrobiłas, to pewnie doczytasz:) dostałam plukanki, ktore zbyt przyjemne nie sa, bleee, ale juz mniej czuje te dziąsło
już doczytałam - dobrze, że juz mniej boli :-)

Znam to :-D :-D Mój facet ma obecnie częściej zachcianki niż ja :-)
Chce się wczuć w sytuację i przeżywać ciążę razem z Tobą :-) Mdłości też mu doskwierały?? :-D

No to nadrobiłam :-) Ciekawe jak długo będę na bieżąco ;-)
 
Do góry