reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2010

Dobry wieczór miłe Panie :-)
Ja już wstałam na nóżki, chociaż naprawdę choróbsko było dosyć spore.
Pomogła herbata z cytryną i miodem, syrop z cebuli, rosołek i inhalacja z vick-a - no i oczywiście Pan Kocyk ;-)
Nie wiem ja Wy, ale ja mam cały czas podwyższoną temperaturę - jakieś 37,1/37,3 - czy u Was też to się zdarza lub zdarzało. Mdłości nadal nie mam - ale to chyba dobrze. Dużo siusiam (Michaś czasami się ze mnie śmieje i za każdym razem pyta za nim wyjdziemy z domu: czy zrobiłaś siusiu?:confused2:), dużo śpie i piersi mam okrutnie obolałe.

W piątek idę na USG, Będe w 6 tygodniu i 5 dniu - jak myślicie, czy już będziemy słyszeć serduszko?

Buziaki ogromne dla Was.

ps. idę jeść rybkę. a co do zachcianek: kwaaśne, ostre, kważne, ostre i kabanosy. Najlepsza to kapusta kiszona:-D


 
reklama
Cześć dziewczynki, witam jeszcze weekendowo! U nas wszystko ok, czasem mi się robi tak byle-jak , ale nie jest najgorzej :-) Jestem w szoku jaki pod wieczór robi mi się brzuszek :szok: Wyglądam wtedy nagle na 3-4 miesiąc... Też jesteście "większe" wieczorem?
Dzięki za odpowiedzi w sprawie owoców morza, wprawdzie zjadłam jeszcze tę sałatkę z surimi, ale na tym koniec!

Agnieszka-- głowa do góry!
anusia004, Maja25, megida- witajcie!
aniasz83- dobrze, że już jesteś zdrowa :-)
Resztę dziewczyn ściskam serdecznie :-)

jutro mam dłuuuugi dzień w pracy, ale wieczorem na pewno zajrzę :-)
 
A ja mam jeszcze pytanko techniczne. Od którego tygodnia można zrobić USG brzucha, żeby w ten sposób można było już zobaczyć maleństwo?

– Pierwsze badanie USG we wczesnej ciąży jest wykonywane przez pochwę. I na tę wizytę trzeba zgłosić się z pustym pęcherzem moczowym, bo inaczej może on zasłaniać obraz macicy. Kolejne badania, tzn. po 11. tygodniu ciąży, przeprowadza się przez brzuch. Choć w niektórych sytuacjach dodatkowo wykonuje się badanie przezpochwowe, np. by ocenić długość szyjki macicy, czy jakąś część ciała maluszka, która nie jest dobrze widoczna przez brzuch. Nie jest to bolesne ani niebezpieczne dla dziecka.
 
Cześć,

anusia004 - jeżeli chodzi o pytanie USG, również jestem ciekawa :-D
Kasiulka_1980 - dzięki za odpowiedź - jak widać jest to normalne
kajdusia - przyjęłam Twój sposób odpowiadania - mam nadzieję, że się nie gniewasz:happy: a co do wieczornego brzuszka - ja tez jak się postaram wyglądam na 4 miesiąc - zwłaczsza jak zjemy późną kolację, hihi - ale podobno to się nazywają wzdęcia w ciązy - tak słyszałam.

Dobranoc.

ps. pozdrowienia od przyszłego Taty Okruszka, zmywa naczynia w kuchni i krzyczy, żebym pozdrowiła Czerwcóweczki :-D Śmieje się ze mnie, ale tak w głębi to chyba mi zadrości tego forum:happy:




 
Cześć,

anusia004 - jeżeli chodzi o pytanie USG, również jestem ciekawa :-D
Kasiulka_1980 - dzięki za odpowiedź - jak widać jest to normalne
kajdusia - przyjęłam Twój sposób odpowiadania - mam nadzieję, że się nie gniewasz:happy: a co do wieczornego brzuszka - ja tez jak się postaram wyglądam na 4 miesiąc - zwłaczsza jak zjemy późną kolację, hihi - ale podobno to się nazywają wzdęcia w ciązy - tak słyszałam.

Dobranoc.

ps. pozdrowienia od przyszłego Taty Okruszka, zmywa naczynia w kuchni i krzyczy, żebym pozdrowiła Czerwcóweczki :-D Śmieje się ze mnie, ale tak w głębi to chyba mi zadrości tego forum:happy:






a ja to jestem zazdrosna o Twojego męża hihi bo mój to w ogóle się tym nie interesuję :wściekła/y: pewnie dopóki nie ma brzucha to dla niego nie ma ciąży :-(
 
reklama
Witaj megida:))
aniasz83 podwyższona temperatura w ciązy jest sprawą normalną, i w zasadzie powinno się ją mierzyć gdyż jej spadek moze powiedzieć ze coś niepokojącego zaczyna się dziać.

Zmykam do łóżeczka kobitki, jutro rano jadę wcześnie na badanie krwii, mam nadzieje, ze zastrzyki pomogły i moja krew się już rozrzedziła.
Dobranoc:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry