reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2010

Dziewczynki - zastanawia mnie tylko czy mój lekarz nie za późno mnie zapisał na to USG, no bo tak:
dzień ostatniej miesiączki to 04/09
USG : 23/10
Chciałabym już wiedzieć czy tam w środku wszystko jest na swoim miejscu i nie musiałabym się już o to martwić. Wiem, że najgorsze ryzyko jest w I trymestrze, ale wiecie....chce już wiedzieć czy "pszczółka"znalazła swoje miejsce w brzuszku i czy dobrze jej tam - nawet jeżeli jest teraz małym Kropkiem :happy:

Wydaje mi się że lekarz wie co robi. Widocznie wyznaczył taki termin bo wtedy na 100% będzie już mógł coś dokładniej zobaczyć i konkretnie powiedzieć :) Ja na swoim USG zobaczyłam tylko pęcherzyk przypominający raczej czarną dziurę :) Ważne że jest teraz tylko byle nie okazał się pusty.
 
reklama
Też sobie to tak tłumaczę - mam nadzieję, że w tedy już będzie mógł powiedzieć konkretne i same dobre wiadomości.:happy:
Aha, jeszcze jedno drogie przyszłe Mamusie: dziś dostałam bardzo fajną książkę, tj: KAZ COOKE " Ciężarówką przez 9 miesięcy - przewodnik po ciąży i okolicach".
Przejrzałam ją, przeczytałam kilka wątków i stwierdzam jedno: oprócz fajnej wiedzy jaką może nam przekazać (nie tylko takiej czysto medycznej i książkowej) to jest napisana również z jajem i bez owijania w bawełne :-) Są tez miejsca na notatki i różnego rodzaju testy.
Naprawdę polecam.
Ściskam cieplutko.
 
Witam wszystkie mamy czerwcowe :) Ja termin mam na 04-06. Jestem już po wizycie u gina i ciąża potwierdzona :tak: To moje pierwsze dzieciątko i jestem trochę zdenerwowana :)
 
Witajcie, wreszcie was odnalazłam, dopiero po przenosinach do podforum. Ja prawdopodobnie w tej chwili mam pod sercem blisko 3-tygodniową fasolkę, zrobilam test 6.10 do gina idę w przyszłym tygodniu, ale raczej nie mam wątpliwości, ze to ciąża, już dwa dni po owu miałam tak wyczulony węch na zapachy i ogarniała mnie senność, że nie wiem czemu ponad 2 tygodnie zwlekałam z testem. Wg owu wychodzi mi termin na 12-13 czerwca.
Przykro mi, ze niektóre z was już w miedzyczasie przestały być w ciąży, a wszystkim oczekującym mamom życzę czerpania radości macierzyństwa i dobrego znoszenia ciąży, bo wszelkie dolegliwości to nas dopiero czekają w 3 trymestrze.
Nie do końca wiem jak obliczyć który to tydzień, bo ostatnia miesiączka zaczęła mi się 12.08 ale wiem na pewno że poczęcie nastąpiło 12.09 (mam długie cykle). Może mnie poprawicie z tymi tygodniami, zanim dotrę do gina ?
Aniajak mam ten sam problem, musisz koniecznie powiedzieć o tym lekarzowi i podac mu obie daty, żeby nie wyliczył ci jakiegoś abstrakcyjnego terminu. Wg tego kalkulatora wychodzi ci na 5 czerwca. Niestety nawet jak USG podaje inny termin, to i tak na kartę wpisują te wyliczone wg kalendarzyka. W poprzedniej ciąży gin wziął poprawkę na 33-dniowy cykl, a i tak urodziłam 11 dni po wyznaczonym przez niego terminie z wizją indukcji porodu na następny dzień, a to jest bardzo stresujące. Teraz chyba podam mu tylko datę owu, zobaczymy w czwartek, bo wtedy mam wizytę.

Jesli chodzi o objawy, ja w poprzedniej ciąży byłam tylko zmęczona i wyczulona na zapachy, no i strasznie mnie suszyło, spijałam hektolitry wody, nudności raczej nie miałam, ogólnie bardzo dobrze znosiłam ciążę, ech życzyłabym sobie, żeby ta była równie bezproblemowa.
Zakażenia dróg moczowych się niestety zdarzają często w ciazy, ale dziwię się, ze tak wczesnie! Witaminki łyka się od drugiego trymestru, w pierwszym głównie kwas foliowy.
Ubranka ciążowe można kupować w C&A, H&M, czasem po ciuchlandach mozna coś znaleźć fajnego, np firmy Mothercare, ja miałam tylko spodnie i tuniczkę, w bluzkach i golfach chodziłam zwykłych, ale w sumie miałam niewielki brzuszek.
 
Witam Dziewczyny,

w końcu doczekałyśmy się głownej strony:rofl2::rofl2:
stworzyłam listę czerwcóweczek, żeby łatwo było nam się orientować. Zweryfikujcie please czy jesteście w odpowiednim terminie jak by co piszcie w tamtym wątku lub na priva:-D:-D
 
Witam!
Fajnie ze mamy wreszcie wątek :)

Ja w pracy dzisiaj.... wyjątkowo, raz na ruski rok sie zdaza zebym musiała w weekend pracować, no ale słabo genaralnie bo jakies choróbsko mnie bierze :wściekła/y: Wczoraj bylam na slubie znajomych i tak sie wymarzłam w kosciele ze długo na efekty czekac nie było trzeba. Od jutra ide na zwolnienie na conajmniej tydzien. Wygrzeje sie w łóżeczku i mam nadzieje ze mi przejdzie, tym bardziej ze tylko domowymi sposobami leczyc sie można..

Miłej niedzieli!
 
reklama
Kasiulka- ja jestem śpiąca non stop, a wieczorami to odpadam razem z córką o 20:szok: Mój mąż nie jest zadowolony rzecz jasna :zawstydzona/y: Niestety nie moge sobie pozwolic na spanie do 9... Córa moja jest jak zegarynka- 7 rano i pobudka.
 
Do góry