reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czerwiec 2010

hallooo :-D
troche z innej beczki, bo nurtuje mnie pytanie: czy matjasy to surowa ryba? Bo wiem ze nie powinno sie jesc surowej, ale z drugiej strony sledzie to najpopularniejsza ciazowa zachcianka. Jak myslicie?? Bo ja juz mam ochote na te w smietanie i chyba i tak je zjem na swieta :sorry:
 
reklama
Ja się jednak pocieszam, że nie tylko w naszej służbie zdrowia jest tak kiepsko. Staram się nie irytować tylko być dobrej myśli, może za nim my będziemy staruszkami to wszystko będzie lepiej wyglądać :-) Pozostaje mieć nadzieje i się nie stresować :-) Ewentualnie wyślijmy nasze maluchy na medycynę, będziemy mieli prywatne wizyty lekarskie i to za free :-D
Może głupoty pisze ale zaczyna mi się stres włączać przed wizyta u ginekologa.

koriander niestety nie wiem jak to jest z tymi śledziami, ponieważ ich nie cierpię, bałam się że w ciąży kupki smakowe mi się poprzestawiają i zacznę się nimi opychać ale na szczęście nie :-)
Wydaje mi się jednak że jeśli masz na nie ochotę to możesz spokojnie jeść, oczywiście w rozsądnych ilościach. Nasze organizmy wiedzą najlepiej czego im trzeba.

Orientujecie się może ile może kosztować olej lniany i gdzie można go kupić??
 
Ostatnia edycja:
Dzień dobry czerwcowe mamusie, chcialam się przywitać, rzadko zaglądam, ale chętnie was podczytuję. Pozdrawiam wszystkie serdecznie :-)
 
athena-szpital bródnowski w wa-wie z legionowa tu mam najbliżej jakieś20 minut drogi
koriander-ja matiaski już wcinałam i już niemoge się ich diczekać na wigili:-p
 
Cześć:-)
Znowu się jakoś dobiłam do internetu.
Tak czytam co piszecie, i co do naszej kochanej NFZ to też nie chce mi się nic mówić, bo to istny koszmar:-(
Na badania chodzę do LIM, mam kartę z pracy i wiele badań mam za darmo, tylko minusem jest to że najpierw muszę iść do ich ginekologa po skierowanie, ale na szczęście też za darmo, a potem dopiero na badania. A to dość uciążliwe bo będzie trzeba tam jechać dwa razy:-(
Co do zakupów na allegro, to przyszły ostatnio bluzki które zamówiłam. Są fajne, bo długie i zakrywają nerki, w sumie były tanie, bo za 25zł za sztukę więc cudów się nie spodziewałam.:tak::tak:
Trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty:-)
Ja już w czwartek:-)
 
hallooo :-D
troche z innej beczki, bo nurtuje mnie pytanie: czy matjasy to surowa ryba? Bo wiem ze nie powinno sie jesc surowej, ale z drugiej strony sledzie to najpopularniejsza ciazowa zachcianka. Jak myslicie?? Bo ja juz mam ochote na te w smietanie i chyba i tak je zjem na swieta :sorry:

Co do ryby to w niedzielę zjadłam w sumie prawie całego karpia smażonego:-) Zostawiłam sobie tylko dwa kawałki na poniedziałek:-):-)
 
Dzieki, raz kozie smierc :-D Ja az slinotoku dostaje na mysl o bozonarodzeniowym jedzonku :tak:

anecznik olej lniany zawsze kupowalam w sklepie ze zdrowa zywnoscia (bardzo dobra jakosc) a potem pojawil sie w supermarketach Piotr i Pawel
Jesli ci chodzi o spozywczy oczywiscie, bo kosmetyczny tez istnieje :-)
 
anecznik olej lniany zawsze kupowalam w sklepie ze zdrowa zywnoscia (bardzo dobra jakosc) a potem pojawil sie w supermarketach Piotr i Pawel
Jesli ci chodzi o spozywczy oczywiscie, bo kosmetyczny tez istnieje :-)

Mi chodzi o ten spożywczy ze względu na omega 3 itp. Muszę zacząć go spożywać bo w tej ciąży to od ryb mnie trochę odrzuca, może nie tyle ich smak co zapach smażenia, duszenia itp. w związku z czym jem ich zdecydowanie za mało.

Ja uciekam do domowych obowiązków i przy okazji zająć czymś myśli, żeby nie krążyły jedynie wokół dzisiejszej wizyty :-)
 
reklama
kpi23 - nie wiem czy to polówkowe badanie, ale jest to kolejne badanie prenatalne, które wykonuje się ok. 18 tyg. - usg +krew na hormony.
Jak poczytałam to PAPP-A i test potrójny to razem jest test zintegrowany.

Mamy tutajw Łodzi świetnego genetyka, eksperta jeśli chodzi o badania prenatalne i usg genetyczne ale ceny w jego gabinecie za komplet to prawie 600 zł. Tak więc ładnie korzystam z mozlwiości NFZ - w końcu płacę niemałe składki. A leczę się tak jak i wy prywatnie:wściekła/y:.
 
Do góry