reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2010

Natanek od wczoraj ma katar i strasznie go w nocy męczy, budzi się i marudzi. Mam nadzieję że na katarze się skończy i nic gorszego się nie przypałęta.

Bo tak to jest pogoda w kratke i sie zaczynaja chorubska;/;/ mam nadzieje ze natankowi szybko przejdzie:)

Cześć dziewczynki! Jestem!!! :D ale niestety Was nie nadrobię bo za dużo tego wszystkiego ;) Mam nadzieje że u Was wszystko OK. Wielkie gratki dla rozpakowanych mamuś i ich ślicznych dzieciątek!!! :)

Gosiagro - jak Majusia bez smoczka? doradź mi jak oduczyć małego bo już mnie męczy to wstawianie jak smoczek z buzi wyleci...

Koriander
- zdrówka dla mamusi!!! i buziaki dla Was :*

Muszę koniecznie nauczyć małego żeby sam zasypiał w łóżeczku... czy macie jakieś sprawdzone pomysły??? i jak zachęcić młodego do mycia ząbków, bo u nas tragedia... nie pozwoli sobie szczoteczki włożyć do buzi a widzę że pojawił się nalot na ząbkach... :(

Ja nie pomoge bo jak Amelia zasypia ma smoka,pozniej wypada jej i czasami nawet cala noc jest bez smoka;)
Co do spania,to amelia ma jeden bok lozeczka wyciagniety i jej lozeczko jest przy naszym lozku...niestety tez musze jej towarzyszyc;/;/ tak nauczylam;/;/ a chcialabym oduczyc ale niewiemjak sie za to zabrac.
Kurde jestem zlana siebie bo niepraktykuje mycia zabkow z Mela musze jutro kupic szczoteczke,ale bardzo prosze rowniez opodpowiedzi jak sie za to zabrac,bo niemam pojecia!paste mozna juz jej jakas kupic?
 
reklama
koriander - pierwszy raz widzę taki czajniczek;-) więc nie pomoge, a masz juz jakis upatrzony model aparatu? to jak kupisz to koniecznie musisz fotke z Lilcia strzelić i nam tu wkleić:-p:-p:-D:-D

zyrraffka - to jutro wielki dzień:tak::tak: doczekałaś się w końcu:-):-) szykujesz na powrót męża jakieś specjalne menu?;-)

nadika - mam nadzieję, że katarek szybko przejdzie

Kasiek - Maja nie miała smoczka w buzi od 2 tyg:-) u nas od dłuższego czasu nie dostawała go w ogóle w dzień tylko do spania, w końcu zabrałam do spania w pierwszy wieczór płakała 15 minut i zasnęła i ciurkiem spała cała noc, przy dziennym zasypianiu płakała 10 minut a przy drugiej nocy zasnęła już bez płaczu, więc poszło gładko:tak::tak: czasami w dzień jeszcze popłacze przy zasypianiu ale to max 2 minuty. Odkąd nauczyła sie spać bez smoczka to umie sama zasnąć jak sie obudzi w nocy często musiałam do niej wstawać żeby dać smoka, teraz od 2 tyg nie wstałam ani razu:szok: więc u nas wyszło nam na dobrze.
A czy Damiś używa smoczka tylko do zasypania czy również podczas zabawy czy spaceru? Jeżeli w ciągu dnia używa to ja bym najpierw to eliminowała a dopiero potem za jakiś czas uczyła zasypiania bez niego. Mam nadzieję, że wam szybko pójdzie, a jak nie to pomoże poczekaj aż będzie trochę więcej rozumiał i oddacie smoczek jakiejś małej dzidzi;-)

Co do samodzielnego zasypia i mycia ząbków to ja uczyłam jak była malutka, więc teraz na pewno musisz się przygotować na jego bunt, w końcu nauczył się już zasypiać w określony sposób i trzeba będzie trochę się pomęczyć, żeby przyzwyczajenia zmienić:-( a w jaki sposób on teraz zasypia?
Co do mycia ząbków to myj razem z nim, dzieci lubią naśladować:tak: albo jak ci mama-kubulki poradziła nawzajem sobie myjcie:-)

mama-kubulki - zdrówka!

julia - ja używam pasty Nenedent Baby Nenedent Baby, pasta do zębów bez fluoru, 20 ml + szczoteczka - Apteka Internetowa Dbam o Zdrowie
 
Witam.Miło ,że jeszcze o mnie pamiętacie. Remont trwa nadal, dlatego nie mam czasu na BB. Dzisiaj chłopaki kończą dach, więc może za dwa , trzy tygodnie będę miala łazięnkę. Robota się wlecze, bo chłopaki przyjeżdżają po pracy tek przed 18, a dopiero wczoraj są od rana, dzisiaj zostali na noc i od rana robią. Tak więc znowu w garach siedzę :(
Jasiek łobuzuje, Wczoraj wieczorem dostał gorączki i noc nieprzespana. Póki co nie wróciło. Na razie ma drzemkę a ja się biorę za obiad.
Pozdrawiam wszystkie kochane czerwcówki i dzieciaczki.


Avenko- z całego serca wszystkie naj naj.

Lena- ja miałam alimenty. Wszystko na necie znajdziesz na ten temat. dziękuję Wam za miłą wieczorną kawkę ;)
Zyraffka - jak się dzisiaj czujesz?
 
Gosiagro - jak Majusia bez smoczka? doradź mi jak oduczyć małego bo już mnie męczy to wstawianie jak smoczek z buzi wyleci...



Muszę koniecznie nauczyć małego żeby sam zasypiał w łóżeczku... czy macie jakieś sprawdzone pomysły??? i jak zachęcić młodego do mycia ząbków, bo u nas tragedia... nie pozwoli sobie szczoteczki włożyć do buzi a widzę że pojawił się nalot na ząbkach... :(

Co prawda nie jestem Gosia,ale mogę też się wypowiedzieć:-D:-D:-D
Ze starszym bardzo pomocne było obcięcie smoka tak aby go nie mógł złąpać(a jaki był wtedy zdziwiony-szybko poszło ) a z Alanem znowu to nie pomogło-ale to z mojej winy bo nie nastawiłam się na to że będzie płacz...
Moim zdaniem to my matki musimy się nastawić psychicznie(chociaż i nie można być zmęczonym bo człowiek szybciej się podda) że koniec i już i żeby się nie poddać po 30 min płaczu i histerii:tak::tak::tak: bo będzie jeszcze gorzej...

Także trzymam kciuki!!!

Co do ząbków,to ja poprostu na początku dałam(kilka dni) Alankowi szczoteczkę do rączki i sobie ją gryzł itd a teraz problemów nie ma;-)



dziewczyny zna sie któras na alimentach??
Nie pomogę:-:)-:)-(

Witam się z herbatką bo kawka już wypita:-D:-D:-D:-D:-D
Marudne mam dzisiaj dziecko....ale jestem mega happyyyyyy z innego powodu:-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-)
 
hej,
Natan jakby już mniej był zakatarzony ale rano trochę kaszlał tylko wydaje mi się że się chyba zachłysnął bo akurat jadł, narazie nie kaszle więc mam nadzieję że tak bedzie dalej. Ale mnie Natan ostatnio bartdzo miło zaskakuje, cały czas woła "am am" Ostatnio ma taki apetyt że nie mogę o nim powiedzieć niejadek. Wczoraj zjadł cały duży słoiczek obiadku i do tego jeszcze trochę goloneczki ode mni, a dzisiaj na sniadanie całe jajko sadzone i do tego plasterek wędliny, a wcześniejsze dni też były super, ugotowałam mu buraczkową i nawet musiałam dolewki robic :)) oby tak juz było zawsze!!!
Kooriander ten katar to nie od ząbków, teraz poprostu się przeziębił.
emalia no to faktycznie ciągnie się remont więc życzę powodzenia przy jego kończeniu!!
iiwka a co Ty taka tajemnicza?? co to za powód? :))
Avena i ja przyłączam się do zyczeń!! Wszystkiego najlepszego!! Spełnienia marzeń...!!!
Uciekam sprzątać.
 
iiwka - dziękuję, już gdzieś słyszałam pomysł o obcięciu smoczka, ale masz racje... najpierw to ja muszę się psychicznie na odstawienie przygotować... będzie trudno, chociaż dziś cały dzień bez smoka, poza drzemką i teraz snem :( co do mycia ząbków to ja również małemu myłam od kiedy mu wyszły pierwsze, i wtedy nie było problemu, ale teraz to masakra... dziś spróbowałam wcześniejszy pomysł i myliśmy sobie na wzajem, jednak on nie chce za bardzo otwierać buźki, ale trochę tam pomyłam, więc lepsze to niż nic ;)

My korzystamy z ostatnich ciepłych dni ile się da, cały dzień spacerek a później działeczka... mały tak się wymęczył że już przed 20 zasnął... a zawsze idzie spać dopiero o 21 :)

A ja z M sączymy redsika, więc zapraszam chętne do wspólnego delektowania się ;)
 
Cześć :)
Witam po sporej przerwie. Przyznaję, że troszkę Was podczytywałam ale zawsze brakowało mi czasu lub sił by napisać... Dziękuję tym, które o mnie pamiętają za mobilizację do napisania. Mam za sobą bardzo pracowity miesiąc. Obchodziliśmy 20-lecie szkoły i miałam w związku z tym mnóstwo pracy, którą zwykle wykonywałam nocą. Co też objawiało cię chronicznym zmęczeniem... Teraz już powoli wracam do normy i ogarniam mieszkanie. Dodatkowo W. non stop wybywa na delegacje, co w cale nie ułatwia nam życia. Ponadto pogoda cudowna więc staramy się z niej jak najwięcej korzystać i ile możemy jesteśmy poza domem, na spacerkach, placu zabaw lub na rowerach.
Najważniejsze z ostatnich tygodni to to, że Nelcia zaczęła chodzić! Wpierw nieśmiało i jak to zawsze ona - ostrożnie, teraz już coraz to śmielej. Zaczyna sama chodzić także i na spacerkach, a nawet już mi ucieka i nie chce chodzić za rączkę. Dodatkowo gada jak najęta, non stop, po swojemu rzecz jasna. Buduje całe zdania, intonuje je, kłoci się, sprzecza. Na spacerach zaczepia ludzi, jak ktoś na nią nie zareaguje to się oburza; zagląda do sklepów i zgaduje, wyma****e rączkami i opowiada :) Natomiast gdy ktoś ją zaczepi to się wstydzi i chowa :) Jest w tym przezabawna. Stan ząbków wciąż mamy niewielki - cztery jedynki, jednak wychodzą kolejne i ostatnie dni są dla nas ciężkie.
Postaram się nieco wbić na nowo w dyskusje ale pewnie będzie mi ciężko.

Kasiek - z chęcią przyłączę się do delektowania się redsikiem, tym bardziej, że W. Wybył na imprezkę. (m.in dlatego znalazłam czas na bb wreszcie :-) Powodzenia w odstawianiu smoczka i nauce zasypiania, przyłączam się do pytania Gosigro - jak Damiś teraz zasypia?
Nadika - zdrówka dla Natanka, fajnie, że ma apetyt, też życzę aby się to na dłuugo utrzymało :) Jaką decyzję podjęłaś co do płaszczyka? Mnie się podoba :tak:
Avena - stu lat, szczęścia, zdrowia, miłości i pociechy z Iguni!
iiwka - fajny sposób z odsmoczkowaniem :tak: co prawda nie wypróbuję bo u nas nie ma tego problemu, ale z pewnością zapamiętam :) a co to za powód takiej radości :) pochwal się:-)
Koriander - jak już pisałam bardzo polecam czajniczek FP! Nelcia się nim bawi od kilku miesięcy i sądzę, że długo jeszcze będzie się bawiła, bo może sama serwować herbatkę, delektować się nią popijając z filiżanki (lub prosto z czajniczka), podejmować lalki lub rodziców herbatką i ciasteczkami oraz mieszać łyżeczką w czajniczku lub filiżankach - pełna zabawa! Talerzyk i ciasteczka pełnią funkcję mini sortera, czajniczek ma kilka trybów muzyki - są piosenki ale i same dźwięki np. nalewanej z czajniczka herbatki. Jeśli ktoś potrzebuje pomysłu na prezent dla dziewczynki lub nowej zabawki dla swej pociechy to polecam bardzo!
Gosiagro - gratulacje dla Majeczki za odstawienie smoczka! A dla Ciebie za przespane noce:tak:
emalia - a Ty wciąż się z remontem męczysz? Współczuję bardzo i życzę aby zakończył się on jak najszybciej!
Julia - witaj na forum :-) Jeśli chodzi o mycie zębów to też polecam pastę Nenedent Baby - wpierw używaliśmy dołączonej do niej szczoteczki na palec, a teraz Nelka ma swoją szczoteczkę i sama myje ząbki, bardzo to lubi szczególnie w czasie kiedy i ja myję. Spróbuj zachęcić Amelkę przez naśladowanie, powinno podziałać :)
Zyrraffko - jak Łukaszek w żłobku? Wyczytałam, że trudny to dla Was czas! No ale też widzę, że mąż wreszcie wraca do domku to pewnie jesteś przeszczęśliwa :) Na problemy z głosem polecam nawilżanie, woda z cytryną, lub czymś innym kwaśnym i spray do gardła NEWMED DRY THROAT!
Koriander - jaki aparat chcesz nabyć?:) Masz już coś na oku?
mama kubulki - zdrówka dla Was wszystkich! Co do zabezpieczania szuflad to ja mam wykorzystane zabezpieczenia do szafek, tylko przyczepione w pionie. Tego typu: Zabezpieczenia szafek - BabyOno
izia-tcz - dla Ciebie też zdrówka!!!
Olavip - Jak się czujesz? Jak samopoczucie? Twoja Jagódka to ma chyba niezły charakterek :)
Asencja - co do spacerówki to ja jak zawsze polecam Mamas&Papas Beat Szczególnie w tym fajnym jeansowym kolorze jaki Gosigro udało się znaleźć. Trzymam kciuki aby z Michałkiem było już wszystko ok. A jak na braciszka reaguje Krystianek? jak Ty sobie z dwójką szkrabów radzisz? Odpisz jak znajdziesz czas.
Lena - z alimentami nie pomogę, a na rezonans czekasz do nowego roku?
Milusia - podziwiam Cię jak ogarniasz chłopaków, szczególnie, że oni tacy dynamiczni i wszędobylscy są :-)
Agi - widziałam fotki Polci - cudowna jest!!!! Co u Was, jakoś nie mogę wieści żadnych doczytać... Albo za mało jeszcze poszperałam w postach;-)
Perfecta - kiedy będą wyniki? Do kiedy kciuki trzymać? Ciekawa jestem Twojego kolorku!!! ja dziś odświeżyłam swój i wpadłam pod nożyczki koleżance, szkoda, że nie pod Twoje!

To poniekąd nadrobiłam kilka ostatnich stron, więcej nie dam rady.
Przepraszam te osoby, które pominęłam.

Ciekawi mnie co u wielu z Was słychać.. Widzę, że sporo osób zamilkło..
Klementinko - czy Ty wciąż jeszcze w dwupaku jesteś??
Anecznik - jak Kamilek, Nelci mentalny braciszek bliźniak?
Zdec - co u Natalci?
Kpi - gdzie Ty się od tak długiego czasu podziewasz??
Mimi - pochwal się wreszcie Oleńką!
Dorotko - co u Ignasia? kiedy w T. będziesz?
Ita - zaglądasz tu czasem?
Kajdusia - jak łączysz wszystkie swoje obowiązki z planami zajęć dzieci i swoimi tańcami ? Może w przyszłym miesiącu też pójdę z uczniami na próbę orkiestry to posłucham Twojego R. :)
Mogłabym tak jeszcze pewnie długo pytać i wymieniać, bo sporo z Was zniknęło...
 
Ostatnia edycja:
reklama
dobry wieczór mamusie :-)
Nawet nie próbujé Was nadrobić.....U nas lato pełną gębą....Mamy 30 stopni wiec cały dzień na dworzew spędzamy i nie mam kompletnie czasu Was podczytać.....W pracy busy, Polci idą zęby chyba 4 na raz więc wieczorami jest dośc marudna....ale nocki przesypia całe.....W sumie nic ciekawego u nas poza brakiem czasu na jakiekolwiek rodzinne życie....no ale cóż....
Ja siedze z herbatka miętową :-D
 
Do góry