reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2010

cześć Dziewczyny:))

Wczoraj byliśmy na basenie, Łukasz troszkę popłakał ale nie było źle. Potem byliśmy na imieninkach, Łukasz był bardzo grzeczny.

Agi- z siuśkami mieliśmy kryzyz tylkojeden dzień i potem było i jest ok.

Jeżeli chodzi o jedzenie to już jest lepiej. Łukasz zjada ładnie jogurt i owoce oraz kaszkę na kolację. Za to obiadku zje góra dwie łyżeczki i koniec. Nie wiem co robić bo to w sumie najważniejszy posiłek, najwartościowszy dla niego:((( Obiady robię mu sama nawet dosalam zeby mu bardziej smakowały albo naszą zupę mu daję i nie chce jeść.
Powiedzcie dziewczyny co dajecie dzieciom na obiad? Może mu nie smakują moje obiadki??? Już nie wiem co robić żeby zjadał więcej.
 
reklama
LAski napiszę plan karmienia Gai tzn jak zjada i powiedzcie mi czy to nie za dużo...tylko, że ona sama sie domaga;)
7-7,30 240 mleko
10 240 mleko bądź kaszka mleczno-ryzowa
12 cały słoiczek obiadku a nawet 1,5
13 240 mleko
15-16 deser
17 240 mleko
19-20 240 mleko
w między czasie chrupki, chlebek, jabłka, banany
 
Lena- wg mnie Gaja je bardzo duzo!! Co 2 godziny albo nawet co godzinę to bardzo jej brzuszek obciąża! A kiedy Ona śpi jak tak często je?? Jagoda tez je duzo ale przerwy między posiłkami zazwyczaj wynoszą 3,5h. Moze sprobuj wyeliminowac te mleka miedzy posiłkami?? Moze Ona zmęczona jest a Ty myślisz ze marudzi bo chce jesc?? Sama nie wiem...
 
Lena - ja podobnie jak agast uważam że Gaja je dosyć sporo :/ Może spróbuj jej podawać zamiast mleka owocki albo picie i może z czasem się odzwyczai od takich ilości mleka :/ Zapytaj się pediatry co na ten temat sądzi.

A Julce chyba znowu ząbki idą bo mi nic jeść nie chciała przed snem :/ O 17 zjadła mały słoiczek owoców i to wszystko, butli nawet nie ruszyła po kąpaniu.
 
LAski napiszę plan karmienia Gai tzn jak zjada i powiedzcie mi czy to nie za dużo...tylko, że ona sama sie domaga;)
7-7,30 240 mleko
10 240 mleko bądź kaszka mleczno-ryzowa
12 cały słoiczek obiadku a nawet 1,5
13 240 mleko
15-16 deser
17 240 mleko
19-20 240 mleko
w między czasie chrupki, chlebek, jabłka, banany

Boszeeee. Jasiek to by miał to na dwa dni.:-D Ma ta moja synowa apetytek.

U nas to tak mniej więcej wygląda;
6-7 : 210 mleka
9-10 : 210 mleka lub miska gęstej kaszki łyżeczką
13-14 : duży słoik obiadku
16 : deserki ( owoce, danonek, biszkopcik itp)
18 : 210 mleka
20 : 240 kaszy w butli

MY dzisiaj cały dzień byliśmy u mamusi. Na śniadanko grill i sałatka grecka ( jedliśmy na dworze na słoneczku :) Jasiu się wyszalał. Potem spacer na plac zabaw. Miły dzionek.
Dziękuje wszystkim za ciepłe słowa. Wybiorę się jeszcze z ciekawości do gina, ale nie liczę na trafną diagnozę. Zobaczymy.
 
LAski napiszę plan karmienia Gai tzn jak zjada i powiedzcie mi czy to nie za dużo...tylko, że ona sama sie domaga;)
7-7,30 240 mleko
10 240 mleko bądź kaszka mleczno-ryzowa
12 cały słoiczek obiadku a nawet 1,5
13 240 mleko
15-16 deser
17 240 mleko
19-20 240 mleko
w między czasie chrupki, chlebek, jabłka, banany

to strasznie dużo, nawet nie zdąży tego spalić jeżeli przerwy są tak krótkie, ja bym próbowała wyeliminować mleko w dzień. u nas plan wygląda tak
5:30 - mleko 240ml
9:30 - kaszka na gęsto+owocki - 230 gr
13 - obiadek 200 gr
16 - deserek - owocki, jogurt - 200gr
19 - mleko 240 ml
22:30 - mleko na śpiocha 240 ml

w między czasie troszkę chlebka, chrupki, soczek niewiele (około 100 ml na dzień) więcej nie chce

zyrraffko - ja gotuje zupki z różnymi dodatkami (ziemniak, marchewka, papryka, pomidory, cukinia, kalafior, brokuł, seler naciowy, buraki) w rożnych wariacjach do tego mięsko, czasami makaron, ryż
 
LAski napiszę plan karmienia Gai tzn jak zjada i powiedzcie mi czy to nie za dużo...tylko, że ona sama sie domaga;)
7-7,30 240 mleko
10 240 mleko bądź kaszka mleczno-ryzowa
12 cały słoiczek obiadku a nawet 1,5
13 240 mleko
15-16 deser
17 240 mleko
19-20 240 mleko
w między czasie chrupki, chlebek, jabłka, banany

Lena, Hania tyle je przez tydzień, hihi ;-)
 
Lena doczytałam tylko ile Gaja je i szczęka mi opadła;) Ma apetyt;)

gosiagro - z kolei u CIebie jestem w szoku, o 13 obiadek, potem tylko deserki i wytrzyma ci na tym do 19 <wow>

A tak poza tym: WITAJCIE:))))))))
Wpadłam na chwilę, bo zostajemy do jutra we Wrocławiu:)
 
Gosiagro, zdec- u nas tez 3h po obiedzie jest deserek jakies owoce i zboza 190 a potem mleko po kąpieli o 19:) Generalnie 5 posiłków dziennie- śniadanie, 2 śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja:) I tak Jagoda zjada więcej ode mnie haha!
 
reklama
koriander - jak u znajomych?? straszne to co się tam dzieje:-(, przytulam

madgaM - byliście dzisiaj na tym badaniu?

emalia - gratuluje Jasiowi, zawsze mówiłam, że zdolniacha:tak: mam nadzieje, ze u lekarza wszystko będzie oki:tak:

zdec - tak, wytrzymuje;-), o tej 16-17 zjada jogurt z owockami 200 gr wiec sporo, do tego jeszcze czasami chlebek czy chrupki

agast - czyli u ciebie podobnie jak mnie:) tyko ja mam 6 posiłków, bo daje mleko na śpiocha, żeby się nie budziła w nocy, a swoja drogą muszę spróbować teraz nie podać, może już pośpi
 
Ostatnia edycja:
Do góry