reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2010

Kasiulka[/B] - wiem że kiedyś pisałaś że idziesz z małą Hanią na rehabilitację bo coś tam wyszło że ma asymetrię... i jak to dalej wygląda? my też mamy asymetrię... rehabilitacja bardzo pomogła i mały rusza się jak trzeba, usg główki bez asymetrii... w sumie to tylko została krzywa główka i lekko przesunięte lewe uszko :( a jak u Was się to objawia?

Kreatorka
- już dawno Niny nie widzieliśmy, dawaj jakąś fotkę!!!

Tzn objawia się to tak, że Hania ma mniej sprawną lewą część ciała i dlatego nie przewraca sie na boki a jak leży na brzuszku to nie używa w ogóle lewej ręki tylko prawą chociaż jest dalej. Ćwiczenia jakies tam robimy, ciężko mi je opisać tak słowami pisanymi, ogólnie dużo musi leżeć na boczku i na brzuszku i jak ją podnoszę, to nie z plecków tylko najpierw na bok, potem w górę
 
reklama
Tzn objawia się to tak, że Hania ma mniej sprawną lewą część ciała i dlatego nie przewraca sie na boki a jak leży na brzuszku to nie używa w ogóle lewej ręki tylko prawą chociaż jest dalej. Ćwiczenia jakies tam robimy, ciężko mi je opisać tak słowami pisanymi, ogólnie dużo musi leżeć na boczku i na brzuszku i jak ją podnoszę, to nie z plecków tylko najpierw na bok, potem w górę

Nam to samo mówili, najważniejsze żeby dużo czasu dziecko spędzało na brzuszku... ;) mój nie bardzo lubi, ale musi to musi... też wydaje mi się że dzięki tej asymetrii jest bardziej leniwy i nie tak jak inne bardziej aktywne dzieciaczki czerwcowe.
 
Nam to samo mówili, najważniejsze żeby dużo czasu dziecko spędzało na brzuszku... ;) mój nie bardzo lubi, ale musi to musi... też wydaje mi się że dzięki tej asymetrii jest bardziej leniwy i nie tak jak inne bardziej aktywne dzieciaczki czerwcowe.

No Hania też nie lubi leżeć na brzuszku ale staram się ją kłaść. Ale nie przejmujmy się, każde dziecko jest inne i z czasem nasze maluchy dogonią rówieśników :-)
 
Wszytskim solenizantom wczorajszym i dziesieszym przesylamy buziaka

AniaCh fajnie ze sie odezwalas. Spuchnietego buziaka wspolczuje wiem ze czasem nawet obkladanie lodem nie pomoze , Olaf rok temu wlanal w stol przecial warge krew sie lala spuchl na maxa, zreszta eryk po ugryzieniu w nos tez

Kasiek dobrze ze nic sie nie stalo, nasze szkraby to juz straszne wiercipiety, ja klade malego na lozku i naewam witamin na lyzeczke a on w tym czasie zdazy przemiescic sie ze srodka lozka do nocnego stoliczka po te buteleczki

Anik rodzinka w komplecie ale sie musieliscie natesknic

Karo gratulujemy zycia bez smoka. Eryk dzis zaczal rob ic to co Olaf czyli wkadac mi przy zasypianiu smoczek do oka i do buzi, Olafa wtedy zaczelismy oduczac bo zorentowalismy sie ze sluzy mu juz tylko do zabawy

Asia super ze nastroje zaczynaja ci sie poprawiac moze to tez zasuga nadchodzacej wiosny

Zdec wszytskiego najlepszego

Mamkubulki a jestes zadowolona z przeprowadzki ?

Asencja gratulujemy zabka

Moj Ercio cos poplakuje przez sen wydaje mi sie ze cos mu sie sni bo nawet sie nie wybudza tylko zaplacze i spi dalej. Ja dzis kupilam herbatke laktacyjna ostatnio coraz mniej melka odciagam wieczorem a przeciez zostawiam to na drugi dzien to co bylo w zamrazalniku zuzywalam do kaszek ale musze sie wstrzymac bo moze trzeba bedzie wyciagac zeby mial wiecje. Niedawno odciagalam 200 teraz tylko 125... Trzeba bedzie pojsc po recepte na mleko bo nie bedzie na czym kaszek robic.
 
Moim zdaniem, można również, zamiast umowy zlecenia czy umowy o dzieło, aby korzystać z przywilejów socjalnych, jakie daje KP, postarać sie o następujące zapisy w umowie o pracę z nowym pracodawcą: nienormowany czas pracy (zadaniowy) lub telepraca/praca zdalna, choćby częściowo.

dzieki ;) czytalam te elementy kodeksu i wyglada to, ze mozna to interpretowac na swoja korzysc
o mozna miec umowe na caly etat i nieormowany czas pracy? jak mialby wygladac taki zapis w umowie? jakbys mogla to powiedz co wiecej wiesz w tej kwestii ;) bo jak pelen etat to tez liczba godzin powinna sie zgadzac? (w moim przypadku troche mniej niz 40tygodniowo)

czy jest jakis zapis, ze nie mozna pracowac na pelen etat? (gdyby to nie kolidowalo z opieka nad dzieckiem?)
czy grożą jakieś sankcje prawne, jesli bedzie sie mieć jednocześnie urlop wychowawczy i umowe o pracę w pełnym wymiarze godzin??? czy gdziekolwiek w artykułach prawnych jest jakas wzmianka o tym?
Skoro na urlopie wychowawczym można podjąć inną pracę, to czy w zawiązku z tym są jakieś ograniczenia np: dot.ilości godzin, wysokości wynagrodzenia czy rodzaju umowy o prace?????????
czy mowa jest tylko o tym ze nie moze to przeszkadzac w opiece nad dzieckiem???? bo to przeciez mozna sobie różnie interpretować.....



zdec wszystkiego najlepszego! sto lat kochana!!!!!!!!!!!
 
kasiulka gratulacje, a nam prawa! ;)
Milka z przeprowadzki niezbyt jestem zadowolona, tu mam rodzine, przyjaciol, prace.... czekam na rozwoj wydarzen.... moze nie bedzie źle
wiesz, ja to mam strasznego dola przez to ze mleko mi ie "konczy" kiedys z jednego sciagania mialam nawet 200ml, a teraz przez caly dzien(sciagam 2-3 razy dziennie) jest 50ml, czasem mniej.... szkoda mi, bu;(
koriander młodziutka jestes, eh jak ja mialam 20 lat...... dawno temu to było, a szkoda, bo piękne czasy ;)
 
reklama
jeszcze raz ja;)

Eaglespóźnione buziaki dla Tomeczka:) i dla wszystkich wczorajszych i dzisiejszych dzieciaczków!


zdec – przyjmij i ode mnie życzenia spełnienia marzeń i wszystkiego naj... naj... a przede wszystkim zdrówka dla całej Rodzinki, fajny prezent dostałaś:-)


aisa80 – wow, a jak to robisz, że Malutka na nocniku kupkę robi??? Jestem pod wrażeniem, mi nie udałoby się upolować, mój robi kupy znienacka i o najróżniejszych porach. Cieszę się, że samopoczucie się poprawia:-)


lena – zdrówka życzę:)


agusia44 – dzięki, w takim razie wybieram się na aquaaerobic, jak już taki mors jestem...mama nadzieję, że też będę zadowolona, taki zwykły też mnie męczył, nie dawałam rady kondycyjnie


ewela28 – zdrowia dużo, trzymaj się i nie daj:) ja się trzy tygodnie męczyłam, ale teraz jest ok, jakieś paskudne wirusy, podobno ta świńska już u nas będzie sezonową grypą:-(


kasiek1983 – współczuję nerwów, innym dziewczynkom też, my dzisiaj zaliczyliśmy dwa guzy na głowie podczas zabawy na dywanie i to już mnie zdenerwowało, a co mówić o upadkach... gratuluję nowych umiejętności Damiankowi!


mama kubulki – wyprowadzasz się z Lublina??? szkoda:( postaram się zaraz napisać, co wiem o tej pracy, tylko małego nakarmię


Asnecja – masz rekina wśród płotek;) gratulacje!:tak:


kreatorka - już pisałam o swojej wadze, ale Cię pocieszę: z 45 zrobiło mi się 70 kg... Także przy Tobie morsem jestem. Dla mnie najgorsza jest ta oponka na brzuchu – wyglądam jak w ciąży dalej. Młoda mamusia z Ciebie:) Fajnie!
 
Do góry