reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2010

Niestety ja tez wiem co to za uczucie. Nie pamietam czy Wam o tym pisalam,czy nie. Jak kupilismy krzesleko do karmienia filipkowi sie w nim podobało, przypinałam go elenagncko paskami i ok,po dwoch dniacvh na chwile go w nim zostawilam bez zapinania, nie zuwazylam tez,ze stoliczek byl zle wsunięty, wyszlam do lazienki,trwało to moze ze30sek, słysze łomot,ale nawet nie pomyslalam,ze to sie mogla stac,wchodze do pokoju,a stolik na ziemi i filip na nim buzka. Boze, malo nie umarlam! Szybko go podnioslam, zaniósł się placzem, dolnymi zabkami przecial sobie gorne dziaslo, krew lecial,puchł w oczach, jak narobialam lamentu to maly przestal plakac i tylko mi sie przygladał... On jest taki wytrzymaly i cierpliwy... robialm zimne oklady. Po kilku dniach bylam u pediatry, obejrzala go,myslalam,ze przecial sobie to co laczy dziąsło z warga,ale jednak nie.Lekarka powiedziala,ze coz,zdarza sie,ale zeby w takich syt. jak najszybciej prowokowac płacz, klepnac w pupke czy cos takiego. Mowila,ze kazda sek. jakis minimalne niedotlenienie wytwarza w mózgu i pozniej ludzie sie dziwia,dlaczego jedno dziecko uczy sie wierszyka w 2godz.a inne 2dni i i tak zapomina...
 
reklama
cześć mamcie!

co do pojawiającego się tematu nocnego karmienia i spania. Milenka sama zrezygnowała z nocnego karmienia już ze 2 miesiące temu...ale z tego co wiem od lekarza dzieci po 6 miesiącu już nie muszą jeść w nocy jeśli zjedzą sytą kolacje. Ich budzenie się i płacz jest z przyzwyczajenia a nie z głodu.
U nas teraz spora rewolucja w domu...oduczamy małą od smoka- już 4 dzień jest bez i właściwie już zapomniała. Najgorzej jest w nocy ale dziś praktycznie całą przespała. Ogólnie korzystam z porad z książki: Każde dziecko może nauczyć się spać- osobiście polecam, u nas wprowadzone w życie- nie nosimy, nie usypamy na rękach i Mila się szybko przyzwyczaiła;-)
ita- je też polecam streetcom- też testowałam mleko gerber i też mam dostać do testowania paczkę pieluch. Warto się tam zarejestrować;-)
Agi- fajnie że się realaksujesz w Pl;-) a dziadkowie mają frajdę;-)
agusia- moje gratulacje!! ciąża super;-)
katarzynajanicka- ja mam nianie Aventu taką wypasioną i jestem mega zadowolona z niej
u nas weekend z teściami- przyjechali w odwiedziny;-) Było miło ogólnie;-)
lena- super że z Gają lepiej tylko teraz ty uważaj na siebie koniecznie
zdec- sto lat kochana
dla wszystkich świętujących maluchów wszystkiego naj!!
Kasiek- współczuję sytuacji ale nie mów, że zła matka z Ciebie- po prostu masz nauczkę i więcej tak nie zrobisz.
 
Kasiek - Kochana WCALE NIE JESTEŚ ZŁĄ MATKĄ!!!! Ja tez niestety znam to uczucie bo pisałam chyba 2 czy 3 tygodnie temu że nam się też to przytrafiło. Płakałam cały dzień i pół drugiego!!!! Kochana takie upadki zdarzają się 80% dzieci! Obserwuj małego, czy nie jest bardziej senny niż zwykle , możesz zrobić test latarką i sprawdzić czy zrenice się prawidłowo zwężają pod wpływem swiatła. Buziaki i przytulam mocno!!!! Idz jjutro do pediatry na kontrole to na pewno CIę uspokoi. U mnie było wszystko ok ale uspokoiłam się dopiero po wizycie:)
 
Ostatnia edycja:
Kasiek, AniaCH - współczuje przeżyc...Mogę się jedynie domyślać co czułyście....Prawda jest taka że nasze dzieci jednego dnia kompletnie czegoś nie potrafia a już następnego opanowują to do perfekcji...stąd łatwo sie jest oszukać...Kasiu jesteś cudowną mamą....proszę tu nie pisać głupot!!!!
ewelinka - fajnie że zakupy udene!!!!
 
czesc dziewczynki

ale ostatnio sie duzo dzieje, prawdopodobnie lada chwila przeprowadzimy sie z cala rodzina do innego miasta, sama nie wiem co o tym myslec....

wszytskiego najlepszego dla miesieczniaków z minionego tygodnia

Kasiek głowa do góry! tak to jest z dzieciakami.... cale szczescie skonczylo sie tylko na placzu
Lencja to jak zakladamy wątek- bobasy planowane na jesień 2012?

dziewczyny bardzo Was prosze o podpowiedz, czy można na urlopie wychowawczym pracowac na pełny etat w innym miejscu? bo jakos nie mozemy sie z kolezanka doczytac, jakies sprzeczne informacje wszedzie krażą, bylabym bardzo wdzieczna za wszelkie pomocne info i z gory dziekuję ;)
 
Sto lat dla wszystkich solenizantów!!!
ZDEC Trzymaj się;Z)Stara d...z Ciebie;)
Ja sie wkurzyłam i wzięłam antybiotyk który podaję Gai bo masakra myśląłm, że odejdę na tamten świat!!
 
katarzynajanicka dzieki za info ;) ale czy jest jakis zapis prawny, ze nie mozna pracowac w pelnym wymiarze godzin? oczywiscie jesli nie koliduje to z opieka nad dzieckiem? i czy grozi za to jakas odpowiedzialnosc prawna albo cywilna czy jakakolwiek jesli na urlopie wychowawczym podejmie sie prace na caly etat? bo ja nic takiego nie znalazlam, tylko, zeby poinformowac zakład pracy (w ktorym korzysta sie z wychowawczego), ze ma sie zamiar podjac inna pracę, gdyż zmieni sie tytuł do ubezpieczenia i składki będą naliczane u nowego pracodawcy,
normalnie glupieje od tych przepisów........... ;) zupełnie nie wiem jak mam niektóre interpretowac eh
 
Cześć,
Niestety nie dam rady was doczytać, co pisałyście przez weekend. Tylko z ostatnich postów, to lena - super, że Gaja wyzdrowiała, ale strasznie źle, że Ty się tak czujesz...zdrówka życze!

Chce się pochwalić, że mamy kolejnego ząbka (dolna dwójka)! TO JUŻ 7 ZĄBEK!!
 
Dziękuję kochane za miłe słowa... już się trochę uspokoiłam... nic małemu nie jest bo zachowuje się tak jak zawsze...

Od wczoraj nauczył się robić kosi kosi, czy brawo, jak kto woli... tak fajnie przy tym wygląda, bo nie robi tego z otwartymi rączkami tylko piąstkami... hehe, mój mały zdolniacha... prócz tego, to nadal tylko próbuje pełzać ale nie za bardzo mu to idzie... z siadaniem też jest różnie, ale przeważnie leci do tyłu po kilku minutach... mamy natomiast problem w nocy ostatnio... mały się strasznie wierci i mruczy... i mam wrażenie że ogólnie ma problem ze snem... może to ból brzuszka? ostatnio nawet przez sen zrobił kupkę, leżał na brzuszku, wypiął pupę i zrobił twardego klocuszka... no właśnie, ostatnio ta kupka jakaś taka twarda, pewnie od jedzenia... o i właśnie, od 3 dni odmawia mleczka... jak tylko poczuje że mleczko to kręci głową, kaszka jest ok, byle nie mleko... tak samo mamy problem z piciem, nic nie chce pić, chyba że z łyżeczki, ale to bardzo mało... :( ojojoj... moja mała maruda...

Dobra, koniec użalania się... miłych snów kochane!!!

Ps. cisza tu taka że szok!!! wracajcie laski bo nie mam co czytać!!!
 
reklama
Witam prawie poweekendowo, cos u nas straszne nocki sie zaczely, mam nadzieje ze to zeby...ostatnie dwa wychodzily 3,5 miesiaca wiec patrze optymistycznie w przyszlosc :-)

edit: Kasiek u nas poza budzeniem sie co 1,5-2h tez jest wiercenie, postekiwanie, czasami nawet jeczenie, nie wiem co to ..:baffled:

Przede wszystkim spoznione ale z glebi serca zyczenia dla solenizantow: wczorajszych, przedwczorajszych i dzisiejszych, a w szczegolnosci dla kochanego Tomaszka eagle- Lilcia i ciocia sla ogromnego buziaka z przeprosinami za zagapienie sie :zawstydzona/y::zawstydzona/y::-D,

Kasiek, ja rowniez to przezywalam..i nie da sie tego opisac, plakalam razem z Lila.. okropne uczucie, a tyle podobnych stresow jeszcze przed nami :-( nie da sie uchronic naszych maluszkow przed bolem, nie obwiniaj sie kochana! Przytulam mocno

Asnecja aaale zebolkow! Gratulacje!!

kreatorka gratuluje kolejnego zdanego egzaminu!!! Ale pedziesz, to magisterskie czy podyplomowe?? :-)

aisa super ci Basienka nurkuje, gratki! Fajnie ze sie lepiej czujesz, rzeczywiscie im wieksze dziecko tym wieksza frajda!

ANik jak WIktoria, udalo ci sie ja odebrac?? Jak jej wrazenia po powrocie?

zdec sto lat!!! Jak minal dzien??

Lena zdrowka! Pamietaj najlepszy jest oklad z jedrnych piersi w tym wypadku meskiej jedrnej klatki piersiowej :-D

ewelinka widze ze udane zakupki, no i nie ma to jak dobry toscik na sniadanie :) Smacznego!
 
Ostatnia edycja:
Do góry