reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2010

Dziewczyny i mam jeszcze jeden problem. Mała trzyma mi główkę prawie cały czas tylko w jedną stronę... no czasem jak coś ją zaciekawi z drugiej strony to przewróci, ale nie chce i tak do końca, wtedy zezuje z góry. No i mało co pomaga, spać też oczywiście na "swoim" boczku:( Walczyłam z nią na początku, ale teraz jak próbuję przekręcać to się budzi...
Mam też wrażenie jak leży na brzuszku, że ma "krzywą" główkę:(

Mam ten sam problem. Już widzę wyraźnie że mały ma krzywą główkę. Ciągle tylko na jednej stronie. Pilnuję i przekładam mu główkę ale w nocy tak się wierci że nie ma szans żebym upilnowała.
 
reklama
czy to jest normalne zjawisko w tym kraju, że się wypłatę w ratach dostaje? mjój mąż w tym miesiącu w 3 ratach dostaje wypłatę........ znaczy 2 razy kawałek dostała reszte potem, ani nic kupic nie można, ani kurde zaplanować, wnerwia mnie to.............
 
paula - co lekarz to opinia ...

zdec, kasiek1983 - my z tym byliśmy u neurologa dziecięcego żeby wykluczyć wady neurologiczne, u nas to przyzwyczajenie z pobytu w brzuszku ..., no i Mała jest długa wiec jej ciężko zapanować nad ciałem
skierowała nas do rehabilitantki a ta pokazała jak ćwiczyć, powiedziała też, żeby jak dziecko śpi dać mu spokój i niech śpi jak mu wygodniej - w końcu też się musi wyspać, żeby marudne nie było ...
 
Widzę że więcej osób ma ten problem:( Ja w nocy też przekładam, ale jak przychodzę to już ma w "swoją" stronę, więc sądzę że nie wiele to daje.

Strasznie marudna mała dzisiaj:( Próbuję ją spać położyć, zobaczymy co z tego wyjdzie, w końcu dopiero jakąś godzinę temu wstała ze swojej rannej godzinnej drzemki:( Na razie z pokoju słychać żale...:(

Własnie też mam nadzieję że dostanę skierowanie do neonatologa, żeby wykluczyć wszystko co bleee.
 
lencja- super zakupy, szkoda ze u mnie taka wiocha i ceny z kosmosu:((


kasiewk- ja Cię pamiętam, ja podałam jabłuszko przez 3 dni i narazie czekam do poniedziałku z podaniem marchewki, całkiem rozszerzę po wizycie u lekarza bo jestem ciemna w tych sprawach:((

ewela ja nie wiem o co chodzi z tą sympatią chyba nie doczytałam :/


eagle suknia boska- pewnie jeszcze piękniejsza na właścicielce:)), jeśli chodzi o cyca to ja nie mam takiego problemu bo mójmały budzi się co dwie góra trzy godzinki na jedzenie


zdec najlepiej chyba z lekarzem skonsultować
 
zdec - nie wiem czy to pomyłka czy myślałaś o neurologu, chyba, że dopiero neonatolog kieruje do neurologa, my byliśmy prywatnie więc nie wiem ...

A już sama nie wiem. Tyle tych lekarzów jest;) W poniedziałek mamy szczepienie zobaczymy co powie lekarka. Jak na wizytę u tego lekarza będę musiała czekać tyle co na szczepienie (miesiąc) to też pójdę prywatnie! Nasza służba zdrowia to jakaś pomyłka! Tylko nasze dziecko korzysta z ich usług, a i tak dostanie się gdziekolwiek to masakra:(
 
Dziewczyny i mam jeszcze jeden problem. Mała trzyma mi główkę prawie cały czas tylko w jedną stronę... no czasem jak coś ją zaciekawi z drugiej strony to przewróci, ale nie chce i tak do końca, wtedy zezuje z góry. No i mało co pomaga, spać też oczywiście na "swoim" boczku:( Walczyłam z nią na początku, ale teraz jak próbuję przekręcać to się budzi...
Mam też wrażenie jak leży na brzuszku, że ma "krzywą" główkę:(

Co kilka dzieci ma to o czym piszesz. Prawdopodobnie wzmożone napięcie mięsnia karku. To nic groznego. Jasiek miał wzmorzone napięcie mięśniowe wykryte w 3 tygodniu zycia , skierowano nas do neurologa , po telefonie neurolog powiedziała że najpier w\do rehabilitantki a po miesiącu ćwiczeń pielęgnacyjnych dopiero mieliśmy wizytę neurologiczną. Po 3 wizytach u rehabilitantki Jasiek nie przekrzywia się leży prosto. Dostaliśmy tylko zestawy ćwiczeń pielęgnacyjnych i w formie zabawy i rzeczywiście pomaga. :) Takie wzmożone napięcie to nic grożnego , rehabiltacja w tak wczesnym wieku eliminuje to szybko!
No i rehabilitacja jest po to by dziecko nie było asymetryczne bo żadnych zmian neurologicznych związanych w rozwojem dziecka nie ma. Radzę wybrać się do swojego pediatry , niech obejrzy córcię i zdecyduje czy jest to napięcie , czy trzeba skierowanie na rehabilitacje i neurologa.
 
co prawda efekt na wieszaku nie jest taki jak w realu i foty zrobione komórkę więc nie najlepsze, ale ja jestem nią zachwycona

Zobacz załącznik 291810Zobacz załącznik 291811
oczywiście będę się chwalić jak juz będzie po;-):-)

a najlepsze że dopiero wczoraj wieczorem ja do domu przywiozłam, bo wisiała u moich rodzicow, na co mój to przymierz bo chce zobaczyć jak w niej wyglądasz?
eagle sliczna suknia! Az sie rozmarzylam :) Nie wiem czemu ale od razu stanela mi przed oczami Lidia z Quo Vadis z kwiatem we wlosach chyba sie za duzo filmow naogladalam ostatnio :-)
Damianek ma już prawie 4 miesiące, czy to już czas podawać coś poza mleczkiem? Na razie tylko mleczko i herbatki lub woda, ale zastanawiam się czy to nie pora wprowadzać jakieś jabłuszko czy coś...?
a karmisz piersia czy mm? zacznij od jabluszka lub marchewki, te zazwyczaj ida na pierwszy ogien :tak:
Byłam dzisiaj z Igą u gastrologa z problemem kupkowym i lekarka wszystko naświetliła mi w tak jasny sposób że kamień z serca....uffff
jestem bardzo ciekawa wypowiedzi gastrologa, podzielisz sie?
a jeszcze miałam zapytać dziewczyny "cycowe" jak dajecie radę w nocy? mój zjada najczęściej ok 19.30 a później dopiero ok 3-4 a nawet i dopiero o 5 a moje cyce tego nie wytrzymują bo w dzień je częściej, troche szkoda mi go budzić na jedzenie w nocy jeżeli sam nie ma takiej potrzeby i po co uczyć go jedzenia w nocy jeśli nie chce? nie wiem co mam zrobić?
powinni ci sie samo unormowac, tak jest przynajmniej u mnie, chociaz Lila teraz czesciej sie budzi przez te zabki chyba. Zawsze mozesz troche odciagnac do momentu poczucia ulgi :tak:

Uciekam na zakupy, za pare godzin przyjedzie Kajdusia z mezem i Malgosia :-D
 
reklama
Dziewczyny i mam jeszcze jeden problem. Mała trzyma mi główkę prawie cały czas tylko w jedną stronę... no czasem jak coś ją zaciekawi z drugiej strony to przewróci, ale nie chce i tak do końca, wtedy zezuje z góry. No i mało co pomaga, spać też oczywiście na "swoim" boczku:( Walczyłam z nią na początku, ale teraz jak próbuję przekręcać to się budzi...
Mam też wrażenie jak leży na brzuszku, że ma "krzywą" główkę:(

moja tez tak na początku robiła, byliśmy z tym u neurologa, który zalecił tylko odpowiednie noszenie i rzeczywiście jej przeszło


Uciekam na zakupy, za pare godzin przyjedzie Kajdusia z mezem i Malgosia :-D

z Piotrusiem mam nadzieję też;-);-) zazdroszczę spotkania, bawcie się dobrze!!!
 
Do góry