reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2010

Perfekta-zmarł mój teśc (raz go na oczy widziałam przez 5 lat) i okazało sie ,że na niego stał dom i działka w którym mieszkał. Jeżeli nie ma testamentu to gdzie mamy się udac i jakie dokumentu trza :) Do podziału jest na mame i w sumie pięcioro rodzeństwa.
 
reklama
Dobry wieczór.

Gosiagro przytulam mocno. Mam nadzieję że będzie wszystko dobrze, że te guzki to nic groźnego.Trzymam kciuki.

Emalia mój mąż jest adwokatem i jak co to pisz na priv postara się pomóc.
 
Perfekta-zmarł mój teśc (raz go na oczy widziałam przez 5 lat) i okazało sie ,że na niego stał dom i działka w którym mieszkał. Jeżeli nie ma testamentu to gdzie mamy się udac i jakie dokumentu trza :) Do podziału jest na mame i w sumie pięcioro rodzeństwa.

Co prawda ja nie jestem Perfekta ale wygląda to tak że: są dwie mozliwości - akt poswiadczenia dziedziczenia u notariusza (potrzebny jest akt zgonu spadkodawcy, akt małżeństwa i akty urodzenia dzieci). Skoro nie było testamentu to dochodzi do dziedziczenia na podstawie ustawy. Jeżeli przez rodzeństwo rozumiesz dzieci teścia to podział bedzie wygladał następująco: żona 1/4 a dzieci pozostała część podzielona na pięć. Oświadczenie o przyjęciu bądź odrzuceniu spadku nalezy złozyć przed upływem 6 miesięcy od śmierci spadkodawcy (wraz z jego upływem wszyscy spadkobiercą traktowani są jako Ci, którzy przyjęli spadek wprost tj. razem z ewentualnymi długami. Jeżeli są długi to najlepiej przyjąć spadek z dobrodziejstwem inwentarza). Wszyscy spadkobiercy powinni przed upływem tego terminu oświadczyć przed notariuszem czy przyjmują spadek czy go odrzucają. Notariusz wyjaśni wszystkie zagadnienia.
Drugi sposób - wniosek do sądu o stwierdzenie nabycia spadku. Dokumenty takie same. Oświadczenie również musi byc złożone w powyższym terminie. Krąg spadkobierców będzie taki sam.

Jeżeli w skład spadku wchodzi gospodarstwo rolne będzie potrzebny wypis z księgi wieczystej.
 
druga :-)
u nas nocka znowu średnia, kurcze Kacperek spał tak ładnie a teraz nie wiem co sie dzieje pośpi do 24 i potem budzi sie co dwie godziny i sie kręci, wierci, płacze :-( a ja nie wiem co robić. Dzisiaj wziełam go o 3 do siebie do łóżka bo myślałam ze to coś da , ale i tak sie budził.
 
Co prawda ja nie jestem Perfekta ale wygląda to tak że: są dwie mozliwości - akt poswiadczenia dziedziczenia u notariusza (potrzebny jest akt zgonu spadkodawcy, akt małżeństwa i akty urodzenia dzieci). Skoro nie było testamentu to dochodzi do dziedziczenia na podstawie ustawy. Jeżeli przez rodzeństwo rozumiesz dzieci teścia to podział bedzie wygladał następująco: żona 1/4 a dzieci pozostała część podzielona na pięć. Oświadczenie o przyjęciu bądź odrzuceniu spadku nalezy złozyć przed upływem 6 miesięcy od śmierci spadkodawcy (wraz z jego upływem wszyscy spadkobiercą traktowani są jako Ci, którzy przyjęli spadek wprost tj. razem z ewentualnymi długami. Jeżeli są długi to najlepiej przyjąć spadek z dobrodziejstwem inwentarza). Wszyscy spadkobiercy powinni przed upływem tego terminu oświadczyć przed notariuszem czy przyjmują spadek czy go odrzucają. Notariusz wyjaśni wszystkie zagadnienia.
Drugi sposób - wniosek do sądu o stwierdzenie nabycia spadku. Dokumenty takie same. Oświadczenie również musi byc złożone w powyższym terminie. Krąg spadkobierców będzie taki sam.

Jeżeli w skład spadku wchodzi gospodarstwo rolne będzie potrzebny wypis z księgi wieczystej.

Jak wyżej ja jeszcze bym do dokumentów dodała "podstawę nabycia" nieruchomości. Ponadto musisz wiedzieć że:
otrzymamy spadek musisz zgłosić do urzędu skarbowego. Obowiązuje nas to także wtedy, gdy zgodnie z prawem jesteśmy zwolnieni z płacenia podatku od spadku. Wy jako osoby najbliższe z pierwszej grupy dziedziczenia jesteście zwolnieni z podatku od spadku. Warunkiem jest zgłoszenie spadku w US Zgłaszasz go na druku SD-Z2 ( otrzymasz go w każdym urzędzie skarbowym).
Spadek powinien być zgłoszony w ciągu miesiąca od daty zarejestrowania aktu poświadczenia dziedziczenia w elektronicznym rejestrze.
Musisz o tym pamiętać !, bo jeżeli tego nie zrobisz w terminie, to spadek zostanie opodatkowany ( zgodnie z zasadami, które są określone dla pierwszej grupy podatkowej
 
Nie wiem czy to jakieś pocieszenie ale ja nigdzie nie wyjeżdżałam i mam tak od conajmniej miesiąca. :( czasem Lukasz budzi się częściej

Napewno Lenka się przestawi

mój chodzi spać około 21, pobudka 23:30 potem około 2, potem 4 potem 5:30 lub 6 i koniec spania
 
reklama
:-) zpomniałam Ci napisać, ze jedyną rzeczą na która pozwalam teściowi to spacery z Łukaszkiem, ale miałam chwilę kryzysową kiedy wstawałam do Łukasza jakieś 10 razy i tak z dwie czy 3 noce i się złamałam i powiedziałam mężowi że jak jego ojciec chce to moze chodzić z Łukaszkiem na spacery. W sumie to dobrze bo mam 2-3 godzinki czasu żeby odpocząć lub porobić coś w domu.

A dziś teść nie pójdzie bo sobie piętę obtarł biedaczek i wczoraj mi wieczorem się tłumaczył i nawet chciał pokazać obtarcie tak jakby mnie jego ochyde stopy interesowały fuj
 
Ostatnia edycja:
Do góry