reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2010

Mamusie czy karmiąc piersią można używać smoczków??????? Dzisiaj na wizycie malutka płakała i lekarka mnie pyta czy mam smoczek, a ja oczy w słup:szok:
Ja używam, poleciła mi lekarka od noworodków w szpitalu, bo Małgosia ma ponad przeciętny odruch ssania- ona ssie właściwie całą dobę :szok:, więc nie było by szans, żeby wisiała cały czas na cycku... Po karmieniu jak już Małgoś śpi, podmieniam cyc na smoczek i tak śpi dalej, dopiero jak naprawdę mocno przyśnie to czasem wypluje
 
reklama
No pięknie...teraz jak już odpadła Lena ( na szczęście i przy okazji gratulacje ) to juz chyba zostanę tu sama ..ja i zdec...
:eek:
nie ma tak dobrze!!!;-);-)jeszcze a. Wróciłam od mojego gina a tam szyjka sformuowana i zamknięta, kur... a skurcze mam:happy2:. dziwne to.
L4 mi burak nie chciał dać, więc poszłam do internisty, nazmyślałm,że mnie jakaś grypa bierze i mam do 4 lpca zwolnienie. a potem to już nie wiem.:cool::eek:siłą małego wyciągnę:dry:
 
Magdalena ciesze sie ze z nerka wszystko w porzadku, szkoda tylko tego stresu wczesniej

Ewela , ale masz cukiereczki w domu , a probowalas moze ryzu z jablkami ? tez dietetyczne,

Sykepleier cisnienie 140/ 100 to juz u kobiet w ciazy nadcisnienie ja dostalam na to tabletki, ktore i tak nic nie dawaly

Karo alez ona byla spiaca :)

Lencja kolezanka walczyla z nabialem i okazalo sie ze gdzie niespojrzala byl serwatk nawet w masle roslinnym

Atena sliczny Krzys , ja tez na razie nie zabralam sie za paznokcie :) wole te Olafka takie duze i nieuciekajace

Avena Olaf byl karmiony i mial smoka , ale moze sie zdazyc ze go Igusia nie bedzie chciala


Pochwala sie Wam waga mojego mlodszego szkraba :) przytyl w 9 dni cale 420 gram :) wiec liczac od najmniejszej wagi wypisowej wazy teraz 2620, jak zachowa takie tempo to bedzie tyl 1200 gr na miesiac, a ja sie martwilam ze spi i nie je , chcialam go w Biedronce na wadze wazyc :))

I jeszcze pytanie czy Wasze dzieciaki ulewaja?? Ercio mi tak ulewa ze mam wrazenie ze wszystko co wypil boje sie ze sie kiedys zakrztusi, z Olem to przerabialam ale chyba mniejsze ilosci :no:
 
magdalena79 - strasznie sie ciesze,ze wczesniejsza diagnoza okazala sie bledem. Powtorze jednak badania koniecznie,ale itak wierze,ze bedzie dobrze. Super!!!
ewela28 - ale czadowe chlopaki!!:-)
zdec - bardzo to przykre. Tez juz slyszalama takie historie,ze płód obumarł,a kazali czekac. Beznadzieja totalna!! :-(;
karo85 - Milenka jest przesłodka:tak:
No pięknie...teraz jak już odpadła Lena ( na szczęście i przy okazji gratulacje ) to juz chyba zostanę tu sama ..ja i zdec...
:eek:
A ja...
athena83 - sliczny Krzys!:-)

Nawet niebylo dzis wiele do nadrabiania...Zniknely te najbardziej wygadane :)
Jak ja Wam zazdroszcze dzieciaczków...:-(Juz nie chce byc w dwupaku ani godziny dluzej...:-(Chyba jutro pojade do szpitala,zrobia mi KTG,posprawdzaja i jak powiedza,ze moga wywoływac to zostane,a jak bym miala lezec to wroce do domu.Ciekawe czy mogliby mi tak zaproponowac to wywolywanie juz teraz...? Czy bede czekac jesxzcze do ktoregos dnia...?
chociaz ja w sumie chcialabym sama...ale sama to nigdy nie urodze.
Maly tak sie wierci,ze mi brzuch rozsadzi za chwile,a dzis taki mial spokojny dzien,ze myslalam,ze moze to cos znaczy..
Katarzynajanicka - gratulacje. spory Filipek!odpoczywajcie sobie teraz...
 
Ostatnia edycja:
magdalena79 - strasznie sie ciesze,ze wczesniejsza diagnoza okazala sie bledem. Powtorze jednak badania koniecznie,ale itak wierze,ze bedzie dobrze. Super!!!
ewela28 - ale czadowe chlopaki!!:-)
zdec - bardzo to przykre. Tez juz slyszalama takie historie,ze płód obumarł,a kazali czekac. Beznadzieja totalna!! :-(;
karo85 - Milenka jest przesłodka:tak:

A ja...
athena83 - sliczny Krzys!:-)

Nawet niebylo dzis wiele do nadrabiania...Zniknely te najbardziej wygadane :)
Jak ja Wam zazdroszcze dzieciaczków...:-(Juz nie chce byc w dwupaku ani godziny dluzej...:-(Chyba jutro pojade do szpitala,zrobia mi KTG,posprawdzaja i jak powiedza,ze moga wywoływac to zostane,a jak bym miala lezec to wroce do domu.Ciekawe czy mogliby mi tak zaproponowac to wywolywanie juz teraz...? Czy bede czekac jesxzcze do ktoregos dnia...?
chociaz ja w sumie chcialabym sama...ale sama to nigdy nie urodze.
Maly tak sie wierci,ze mi brzuch rozsadzi za chwile,a dzis taki mial spokojny dzien,ze myslalam,ze moze to cos znaczy..
Katarzynajanicka - gratulacje. spory Filipek!odpoczywajcie sobie teraz...


A gdzie rodzisz, w Londynie? Bo ja np. mieszkam w Bristolu, i jestem po terminie już 8 dzień, i dopiero na poniedziałek jestem umówiona do szpitala na wizytę, i jak już to zaczną wywoływać dopiero we wtorek, tak mi powiedzieli.
 
Witajcie!!!!
Ja nadal 2w1 (ciekawe przez ile dni będę jeszcze to pisać!!!:-D)...ale w nawet dobrym nastroju!!!
Moja księżniczka wczoraj wieczorem tak się wierciła, że myślałam że mi dziurę w brzuchu wywierci....Delektowałam się tymi jej ruchami jak chyba nigdy dotąd....Jak sobie pomyślę że za parę dni....już tego nie poczuję...Ach....Nie można mieć wszystkiego!!!
Najważniejsze żeby moje maleństwo było zdrowe....a czy urodzi się jutro pojutrze czy za tydzień....to już zależy tylko i wyłącznie od niej.....Ja poczekam cierpliwie.....Byle zdążyła przed przyjazdem tatusia!!!!:-):-):-):-):-)
katarzynajanicka -
Moje gratulacje....Filipek dorodny i napewno będzie niezłą partią dla kajdusiowej Małgosi.....
Musze i ja poszukać jakiegoś kawalera dla mojej panienki:tak::-)
AniaCh - mam nadzieję że Twój mąż ma długi urlop...żebyście mogli cieszyć się synkiem jak najdłużej..Jak szybko po porodzie wracasz do Anglii...Ja planuje pod koniec września..
stellaDODO, Zdec, AniaCH.,słoniczka, meg82, sykepleier - A kiedy nasz czas nadejdzie???? :-):-)Dziewczyny zróbmy mega boom i rodzimy wszystkie jednego dnia ...a co tam!!!! Nie będą nadążać z gratulacjami!!! Tylko ustalmy dogodny termin dla wszystkich....Mi pasuje choćby jutro!!!!:-D:-D:-D:-D:-D:-D
Ciekawe co u Cobry i u Kaj?????Coś zamilkły nam dziewczyny!!!!
 
Ostatnia edycja:
Witam rankiem;)
Mały pocyckał porozglądał sięi zasnoł;)Wczoraj moje dziewczyny wyjechały na wakacje,dziś jedzie młodszy syn,zostanie tylko najstarszyale on iecznie do laptopa przyklejony więc cicho bd jak makiem zasiał.Ciekawe mały zniesie ich powrót i wszelki gwar.Teraz mu hałas nie przeszkadza ale czy się nie odzwyczaji:szok:
Mamusie czy karmiąc piersią można używać smoczków??????? Dzisiaj na wizycie malutka płakała i lekarka mnie pyta czy mam smoczek, a ja oczy w słup:szok:

avena-
my tez uzywamy smoka a nawet 2 na przemian(z doswiadczenia wiem ze moje szkraby jak miały jeden smok przez dłuzszy czas,wyciągnęły go i był problem z podaniem nowego bo nie mogły zassac)Jędrek tak jak kajdusiowa Małgosia ma nieodpartą potrzebę ssania,i tez zdaza sie podmieniac mu cyca na smoka.Jak zasnie to albo sam wypluje albo mu go zabieram;)Nie ma zadnego problemu z cyckaniem;)
Agi
-jak widzisz na moim przykładnie,mozna niestety. CZEGO CI NIE ZYCZĘ!!!Lezałam w szpitalu,byłam pod stałym monitoringiem,nic sie nie działo więc czekali h...wie na co.Chyba tylko na to zeby mała się pulchna urodziła i z odłazącym naskórkiem z całego ciała/
Kiedyś słyszałam taką radę--"GORĄCA"kąpiel z lampką czerwonego wina.
AniaCh-to wszystko zalezy od lekarzy,oni podejmują decyzję.
Zyczę Wam jednak zeby SAMO się rozkręciło!!!Jak najszybciej!!!!!!!!!!!!!!!!
Moze juz coś się wydarzyło w koncu pełnia!!!!!!!!!
Mój Jędrulek po dzisiejszym cyckaniu;))))
Najedzony,promienieje szczęściem:p;)
 

Załączniki

  • Zdj_cie0666.jpg
    Zdj_cie0666.jpg
    17,4 KB · Wyświetleń: 27
Ostatnia edycja:
Nie rozumiem tego że idziecie do szpitala na KTG i wracacie, u mnie w szpitalu nie wypuścili by już do domu jeśli jest po terminie, chyba że na żądanie ale to już inna sprawa. Widać co szpitala a raczej co ordynator to inne zasady a od nas mało zależy :-)

Życzę jednak wszystkim aby żaden maluch już do lipca nie czekał :-)

Jeśli chodzi o kopniaki w ostatnich dniach ciąży to u mnie było to raczej dość bolesne rozciąganie. Kiedy zobaczyłam jak ruchliwy jest Kamilek to przestałam się dziwić że tak się wiercił.

Mój maluch też nie ssie smoczka, kiedy próbowałam mu go dawać to po kilku chwilach wypluwał. Cwaniak nie ssie niczego z czego nie leci mleko :-)
 
reklama
Czesc dziewczynki
dlugo mni nie bylo pojechalam do rodzicow i nie mialam dostepu do netu. No fajn ie w koncu KatarzynaJanicka i Lena sie rozpakowaly (ogromnne gratulacje dziewczyny). Ale widze ze reszta czeka... dobrze przynajmniej nie bede sama :)
W srode bylam u mojej ginki - troche sie szyjka skrocila i powiedziala ze do polowy przyszlego tyg powinnam urodzic. A wczoraj mialam termin z OM - zglosilam sie do szpitala bo tak mi kazala lekarz z IP jak bylam raz na KTG. Okazalo sie ze jak jest wszytsko ok to nie musze sie wcale zglaszac - zalamka kazdy mowi co innego. Moge isc do lekarza do przychodni przyszpitalnej ale oczywiscie bylam za pozno i nie zostalam przyjeta. Zatem w poniedzialek rano musze tam pojechac zeby mnie zbadali.
Juz tak mysle o tym porodzie ze dzis w nocy to nie wiem czy mialam skurcze czy mi sie to snilo.

Agi: dzieki za pamiec. Nie rozpakowalam sie niestety :/ Robilam plytki - mam teraz 97 tys.

no coz pozostaje nam nierozpakowanym czekac ... moze ta pelnie cos przyspieszy. OBY!!!

milego dzionka dla wszytskich
 
Ostatnia edycja:
Do góry