reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2010

Aaa no :-) sorry w tej ciąży jestem jakaś otumaniona i wiele trzeba mi tlumaczyc jak dziecku... :confused2::sorry::-D
Tak, mały tak wali mnie w szyjkę jak za dużo chodzę... :tak: Byłam na kontroli przed swietami i z szyjką było wszystko oki wiec musimy poprostu mniej sie meczyć... ;-)

a jesli u mnie szyjka jest krotka i zaczela sie rozwierac to moze sie pogorszyc jesli bede za dlugo lazic?
 
reklama
a jesli u mnie szyjka jest krotka i zaczela sie rozwierac to moze sie pogorszyc jesli bede za dlugo lazic?

No z tego co wiem to może ale nie musi... musisz kontrolować. :tak:
No i najlepiej jak najwięcej odpoczywać zeby dotrwac do tego 38tc... ;-)
Moja szyjka jak narazie jest tylko miekka. ale 15ego lece na kontrolę z tym moim zapaleniem i nadzerka i zobaczymy czy cos sie zmieniło...
 
witam się porannie mamusie;-)

ja dzisiaj jakaś zakatarzona jestem no ale mam nadzieję, że nie rozwinie się choróbsko...
mam do was pytanie...zastanawiałyśmy się nad tym z moją ciężarną koleżanką wczoraj.....nie mam doświadczenia więc pytanie kieruję do mam, której już rodziły i to przez cc.....chodzi mi o to kiedy zaczyna się to krwawienie poporodowe po cesarce? bo tak sobie myśle...będę przewieziona na sale pooperacyjną...na karowej jest się w niej 12 godzin, na zabieg jadę golutka- tylko w ich fartuszku- wracam i co? kiedy i jak mam szansę na założenie sobie choćby majtek z podpaską?
Nie chciałabym takiej sytuacji, że leże w mokrym prześcieradle i wogóle wszędzie jest krew...;-/ A nie wiem jak się przygotować? Czy któraś ma jakieś doświadczenia?
 
Witam już prawie weekendowo :)
u mnie wszystko ok tylko te cholerne zaparcia mnie męczą:angry: już nie wiem co mam robić, chyba się będę musiała skusić na czopki glicerynowe.
Wczoraj było piękne słoneczko a dzisiaj pochmurnie i brzydko więc pewnie w domku cały dzień spędze.
Dzisiaj w Dzień dobry TVN pokazywali ćwiczenia dla kobiet w ciąży. Dziewczyny czy Wy ćwiczycie?? ja co prawda mam dużą piłkę ale rzadko coś z nią robię :szok:

Wszystkim wizytującym dziewczyną gratuluje udanych wizyt i zdrowych, dużych dzieciaczków :-)

Mi lekarz powiedział że nie powinnam się stresować liczeniem ruchów, chyba że nie będę ich czuła to wtedy się zgłosić. Tłumaczył że liczenie było bardzo istotne kiedyś, gdy nie było USG i nasze mamy nie miały możliwości takich badań jak my. Ale gdy mały ma spokojniejsze dni to dla wewnętrznego spokoju liczę czy w ciągu godz pojawi się ich 10.

Dziewczyny powiedzcie mi...w tym miesiącu minie pół roku jak jestem na zwolnieniu...Czy teraz musęe się gdzieś indziej zgłosić by dostać kolejną pensje w maju? Czy nadal ZUS wypłaca po upływie tego pół roku.
Przepisy się zmieniły i ZUS wypłaca pieniązki przez cały okres ciąży więc nic nie musisz zgłaszać.


Agi78 ale jesteś dzielna, fajnie że masz dobrą opiekę w szpitalu. Trzymaj się razem z maleńką :-)

Witam sie z rana :)
ewela- dowiedzialam sie tyle że jak chcesz poród rodzinny to facet musi być 5 razy na zajeciach, to ze wykupisz sobie porod rodzinny wcale nie oznacza ze bedziesz miała sale pojedyńcza bo połozna mowi ze teraz jest duzo porodów i czasem ciezko z miejscami i czesto lezy sie po dwie no chyba ze jedynki sa wolne, a co do rodzenia z mama to ordynator nie bardzo zezwala na takie porody trzeba isc do niego z mama i pogadac ale z tego co wiem to mama tez musi chodzic na szkole razem z rodzaca jesli meżczyzna nie moze bo wtedy chyba nici z porodu rodzinnego niby

Dziwnie macie z tym porodem rodzinnym, my z mężem nie chodzimy na szkołe rodzenia, będziemy rodzić w innym szpitalu - nie tam gdzie mój lekarz prowadzący pracuje i bez problemów mąż może być przy porodzie i za nic się nie płaci. Myślałam że tak jest już wszędzie.

Anik79 wspólczuje z tym pokojem, mnie też by szlak trafił gdyby po remoncie kuli mi w ścianach :wściekła/y:
 
Paula,a mozesz napisac co ci polozna mowila,co do szpitala zabrac ? :-)

a więc tak: przy przyjeciu :
dowód , legitymację ubez., karta ciąży, skierowanie do szpitala jeśli jesteś po terminie, karty informacyjne jesli bylas w ciązy leczona na cos
dla maluszka:pampersy, chusteczki nawilżające , krem do pupy( to jak przyjezdzasz do porodu) bo ubieraja w szpitalne ciuszki, następnego dnia ktoś dowiezc musi ciuszki po 3szt (kaftaniki, śpiszki), łapki niedrapki, skarpetki!!!! , można swój rożek ale nie koniecznie i ręcznik dla maluszka
dla mamy: dwie koszule( do porodu dostajemy ze szpitala), majtki siateczkowe i bawełniane , kapcie, klapki pod prysznic szlafrok, ręczniki papierowe, ręczni duzy w razie imersji wodnej( nie wiem na czym to polega) hi hi , recznik do twarzy, biustonosz odpowiedni do karmienia taki, wkładki laktacyjne, tantum rosa do podmywania, duże podpaski, balsam do ust, (sztucce, kubek mozna ale nie trzeba bo w razie co daja) i podkłady na łozko takie jak dziecku pod materacyk takie ceratki okolo 5 szt ( jeden trzeba miec taki dla maluszka)

i to chyba tyle
 
witam się porannie mamusie;-)

ja dzisiaj jakaś zakatarzona jestem no ale mam nadzieję, że nie rozwinie się choróbsko...
mam do was pytanie...zastanawiałyśmy się nad tym z moją ciężarną koleżanką wczoraj.....nie mam doświadczenia więc pytanie kieruję do mam, której już rodziły i to przez cc.....chodzi mi o to kiedy zaczyna się to krwawienie poporodowe po cesarce? bo tak sobie myśle...będę przewieziona na sale pooperacyjną...na karowej jest się w niej 12 godzin, na zabieg jadę golutka- tylko w ich fartuszku- wracam i co? kiedy i jak mam szansę na założenie sobie choćby majtek z podpaską?
Nie chciałabym takiej sytuacji, że leże w mokrym prześcieradle i wogóle wszędzie jest krew...;-/ A nie wiem jak się przygotować? Czy któraś ma jakieś doświadczenia?

Po CC jest tak samo jak po SN, tzn leżysz bez majtek na takim podkładzie specjalnym i tam to wszystko leci...niestety

Nie możesz mieć żadnych majtek, bo tak samo jak przy SN przychodzą oglądać się "tam" lekarze
 
No z tego co wiem to może ale nie musi... musisz kontrolować. :tak:
No i najlepiej jak najwięcej odpoczywać zeby dotrwac do tego 38tc... ;-)
Moja szyjka jak narazie jest tylko miekka. ale 15ego lece na kontrolę z tym moim zapaleniem i nadzerka i zobaczymy czy cos sie zmieniło...

wiec zycze Ci aby tak zostało:) ja mialam wizyte 29 marca a teraz dopiero 27 kwietnia długo myślalam ze teraz i z ta szyjka moja lekarz bedzie kazal przyjechac szybciej a tu znowu miesiac:( ale cóż chyba wie co robi
 
o jejku...ale jak to? ten podkład to trzeba kupić sobie wcześniej? czy dają? No i co będzie jak będą mnie podnosić i kazać wstawać po cc? tak ma ze mnie lecieć po nogach?
 
reklama
Karo, ja miałam cc i krwawiłam od razu, obudziłam się jeszcze na korytarzu jak mnie przewozili po cesarce do salki i miałam już ligninę między nogami :eek: W ogóle w tym szpitalu co ja rodziłam nie wolno było zakładać majtek siateczkowych, ani w ogóle podpasek, tylko lignina, ponoć, żeby lepiej kontrolować jak się macica oczyszcza.... prawdę mówiąc wcale mi to nie przeszkadzało- i tak nie miałam ochoty na rozkładanie nóg :-D, więc lignina nie wypadała i często mogłam samodzielnie zmieniać, a z majtasami byłoby trudniej

Lecę do pracy, miłego dnia wszystkim
 
Do góry