reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2009

Dzien dobry :)

Irka nie przejmuj sie do mnie bez kija nie podchodzić,wszystko mnie denerwuje i wkurza potrafie płakać nawet na bajkach albo śmiać sie bez powodu uroki ciąży pocieszam sie ze jeszcze 6 miesiecy i wróce do równowagi :)


Sny powiadacie dziś mi sie śniły pierogi z truskawkami a do tego na patelni była kapusta kiszona z kurczakiem obudziłam sie głodna wszamałam pół czekolady-tylko to miałam pod ręką bleee

Pryszcze na buzi tez sa okropne ja coprawda miałam zawsze kłopoty z cerą i nie jestem w stanie określic czy to sie nasiliło czy nie od pierwszej ciąży mi towarzyszą pojawiły sie i niechcą zniknąć .....

O porannym wstawaniu też mysle z goryczą niby budze sie wyspana ale tak sobie mówie jeszcze minute poleże i zasypiam ;(


a dzis wreszcie przywiozą mi lodówke kupilismy rok temu nową i popękała w środu należała mi sie wymiana gwarancyjna ale ze Angole sie nie śpieszą-cecha narodowa wiec po trzech miesiacach sie doczekałam :)
 
reklama
Hej dziewczynki !!!:-)
Ja mam dzisiaj wolne i z checia bym pospala ale sasiadce wymieniaja okna i halas niesamowity wiec nie da rady....:-(
Jesli chodzi o jedzenie(chyba moj ulubiony temat) to wczoraj byl kugiel a dzis niestety piersi z kurczaka (nawet nie ma szans ze zjem) bo moj R strasznie truje....:sorry: a ja bym zjadla lazanki...:tak:
Wieczorkiem ogladalam na dvd Pretty Woman i ryczalam jak wariat...takze te hustawki emocjonalne to norma....A dokladnie w tej chwili jak slysze te halasy za oknem to mam ochote sie ubrac i wyjsc tam do nich i ich wszystkich pozabijac!!!!:crazy::angry::crazy:
 
Ostatnia edycja:
Cześć mamuski :-) Ja tez byłam wczoraj na usg i wreszcie oficjalnie wklejam suwaczek:-D Maluch jest taaaaaaaaaaaaaaki słodki....machał rączkami i nóżkami, serduszko biło pięknie, no cudo!! Ma całe 3,5 cm, co podobno jest książkowe na ten tydzień.

Co do opieki w Szwecji to moje opinie tylko sie pogarszają...czekałam godzinę, to juz szczegół. Sprzęt w nowej, prywatnej klinice był tak stary, że mój lekarz w Polsce ma lepszy przenośny. W ogóle nie robi zdjęć!! Poza tym miałam normalne badanie ginekologiczne, które moim zdaniem w ogóle nie było potrzebne (ani przyjemne, jak zwykle), tym bardziej, że robiłam w październiku w Polsce. Lekarka stwierdziła, że mam lekkie zaczerwienienie (podraznienie) i zabroniła mi sie podmywać mydłem i wodą, tylko poleciła oliwkę migdałową, bo stwierdziła, że w ciąży baaardzo łatwo złapać grzybicę, bo wszystko jest bardzo wrazliwe, a później ciężko się leczy. Lepiej więc nie naruszać naturalnej flory bakteryjnej. No cóż.....pewnie ma rację i się zastosuje póki co, ale jakoś na dłuższą metę sobie tego nie wyobrażam...i zamierzam sie jednak myć chociaż rano......

Dzisiaj natomiast miałam wizyte u połoznej, umówiła mi usg na koniec stycznia i jak powiedziałam, że robie w grudniu w Polsce, spytała przerazona:"ojej, a musisz??" Oni tu podchodza do usg jak do szarlatańskiego wymysłu. A ja wiem, że w Polsce mi zrobia dokładnie, nie tak jak tu. Zreszta nie robię co tydzień na własne widzimisię...
Przyniosłam jej wyniki z Polski, popatrzyła i stwierdziła, że tu takich dokładnych nie robią.....a później wbiła mi największą igłę jaka widziałam...jak dla konia!! W Polsce w ogóle nie poczułam, a tu jak mi nakłuwała palec to mi oddechu zabrakło......:szok: W każdym razie dzisiaj pobrała krew na syfilis, hiv i resztę....a najgorsze, że oni dzwonią jakby cos nie tak, nie odbiera się tych wyników osobiście. To tyle na razie.

Buziaczki
 
MałaM, ja bym nie lekceważyła jednak ani badania ginekologicznego, ani ostrzeżenń przed grzybicą. Dzięki badaniu można wykryć anomalie szyjki. U mojej znajomej w 11 tygodniu ciąży wykryli, że się nie domyka i dzięki temu mogli szybko zareagować i nie straciła swojego maleństwa. Jak, w opraciu o sam wywiad z Tobą, może położna (lekarz) stwierdzić, czy Twoja szyjka jest odpowiednio twarda i zamknięta? Dzięki badaniu określa się też wysokość położenia dna macicy - to widać także na usg, no ale jak tam się go boją jak diabeł święconej wody, to zostaje im tylko badanie.

Co do grzybicy, to lepiej zapobiegać niż leczyć. Wiem z autopsji. W ciąży na grzybicę możesz stosować tylko niektóre specyfiki, np. nie wolno brać doustnych antybiotyków, a te są najskuteczniejsze. Nie wiem, czy kiedykolwiek miałaś grzybicę, albo zapalenie pochwy, ale uwierz mi - to nic przyjemnego, a kuracja lecząca trwa przynajmniej tydzień. W ciąży jest się bardziej narażonym na grzybice i zapalenia. Często też wypróbowane od lat mydło, czy płyn do higieny intymnej nagle zaczynają podrażniać. Jeśli będziesz czuła się "nieświeżo" po tym olejku migdałowym, to może kup jakiś medyczny specyfik do irygacji. W Polsce jest Tantum Rosa, może u was też jest coś takiego.
 
Dzien Dobry Kochane,

Ale nasmarowalyscie z samego rana chyba powinnam nadrabiac lektore przed praca. Ja znowu nie spie po nocach i budze sie o godzine. Co prawda rano przez jakis czas jestem bardziej wypoczeta niz gdybym spala 12 godz ale potem to sie odbija.

MalaM/ monikaM gratuluje dorodnej dzidzi :D A co dej igly to troche wyglada jak zemsta Szwedzkiej poloznej:-D

Isia-wlacz sobie muzyczke uspokajajaca.

Irka/ Agata/ Kwiatek- ja w domu jestem lagodna jak baranek. Troche marudze ale nie warcze za to w pracy chodze jak bomba atomowa.
Co o cery to u mnie nie najlepiej. Cale czolo am pokryte w krostkach i nic nie pomaga.

Nanya- mam nadzieje ze to tylko chwilowy bol miesni chociaz ja tez sie zaczynam zastanawiac czy cos mi sie nie przyplatalo. Bol miesni i od 2 dni caly czas kicham a na dodatek dzisiaj zmoczyl mnie deszcz i mialam cale nogawki mokre.

Pixella u mnie po sledzikach tez nie najlepiej bylo :no:
 
Ja na cere nie moge marudzic ,nigdy nie była idealna zdarzały sie jakies wypryski i tetaz jest tak samo. Na całe szczescie nie jest gorzej:-).
 
Jak myslicie usg w ktorym tygodniu ciąży pokazuje najbardziej realny termin porodu?

ciężko to określić, to wszystko zależy od jakości sprzętu, od umiejętności lekarza (w którym miejscu uzna, że to już początek i koniec pomiaru), od tego jak dzidzia sie uloży...
jeśli nie ma dużej różnicy to lepiej ufać terminowi wg OM, jeśli jest większa to wg USG, a dokładnie kiedy się urodzi to i tak nigdy nie wiadomo.
 
dziewczyny czy Wy już nosicie ubrania ciążowe?Bo ja niestety zaczęłam ciąże z nadwaga i teraz już mnie moje spodnie cisną w brzuszek i zastanawiam się nad zakupem taki fajnych już ciążowych.
 
reklama
no i lodowki nie mam okazalo sie ze nowa ktora mi przywiezli ma takie wgniecienie na grubosc reki przez caly dolny zamrazalnik i czesc chlodziarki normalnie porazka do tego przez godzine probowali mi wcisnac gorszy model bez dozownika na sok w drzwiczkach juz pal szesc ten dozownik ale moja jest drozsza o 100 funtow i badz madry i sie nie denerwuj chodze jak bomba zegarowa oczywiscie jutro maja mi przywiezc podobno sprawna tylko ze kolejny dzien nie pojde na uczelnie normalnie mnie wreszcie wyrzuca z zajec Pojsc sie tylko i powiesic popaprancy jedni ;(
 
Do góry