reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2009

Kretket widze ze jestes z Londynu. W sumie to piszesz dokladnie to samo co moja znajoma tez tam mieszkajaca. U nas na polnocy chyba maja inne zwyczaje. Teraz to nastepne badanie na syndrom Downa bedzie mnie czekalo jak okresla na USG dokladny wiek plodu. No i oczywiscie to zalezy od rodzicow czy chca takie badanie.
 
reklama
Kretket widze ze jestes z Londynu. W sumie to piszesz dokladnie to samo co moja znajoma tez tam mieszkajaca. U nas na polnocy chyba maja inne zwyczaje. Teraz to nastepne badanie na syndrom Downa bedzie mnie czekalo jak okresla na USG dokladny wiek plodu. No i oczywiscie to zalezy od rodzicow czy chca takie badanie.

tak, to ktore mam za 3 tygodnie jest min na zespol D.
ja w sumie sie zastanawiam, czy nie zglosic sie do bupy, bo tam jestem prywatnie ubezpieczona przez pracodawce. moze tam przynajmniej lekarz prowadzi ciaze, a nie same pielegniarki. Wiem, ze poki nic sie nie dzieje, to moze nie warto panikowac, ale ....sama nie wiem. Czy ktoras z Was korzystala podczas ciazy z Bupy? wiem, ze tam np, bardzo krotko czeka sie na rozne badania, na ktore w nhs czeka sie miesiacami, ale moze ciaze traktuja wszedzie tak samo i nie ma co wariowac...
 
tak się cieszyłam, że nie mam żadnych dolegliwości ciążowych, aż wreszcie i na mnie przyszła pora:-( od trzech dni muszę się zmuszać, żeby cokolwiek wziąć do ust:baffled: nic mi nie smakuje, nic nie wygląda apetycznie - normalnie koszmar:no: i do tego jestem jakaś taka osłabiona...

poza tym byłam wreszcie zapisać się do przychodni i mówię rejestratorce, że jestem w ciąży i z tego co się orientuję powinnam się skontaktować z położną, a ona na to: w którym pani jest tygodniu? - na to ja, że w 7tc - a ona: no to jeszcze za wcześnie, bo to się załatwia w 12-14 tc :szok:
dziewczynki z UK, a najlepiej Irlandii Północnej, czy to prawda, że pierwszy kontakt z położną jest dopiero w 12 tc?

pozdrawiam Was i Wasze fasolki:happy:
 
Hej dziewczyny, zniknełam na parę dni bo pracowałam, w koncu mam chwilę. Plamienie rzeczywiście było chyba po podróży, bo na drugi dzień przeszło. Nie było bardzo mocne, jakby zaczynający się okres, ale i tak histeryzowałam:baffled:. W ogóle przez cały czas mam brązowawe upławy. Martwiłam się że plamie, ale mama stwierdziła że to nie to samo i chyba ma rację...One sie pojawiaja, słabną, nasilają sie, znikaja. Po tym plamieniu np na drugi dzien miałam brazowe, dzień później zupełnie zniknęły (alleluja!!:-D) a wczoraj znowu, taki kolor kawy z mlekiem. Dzisiaj są jaśniejsze, jasnobrązowe. I w sumie to nie mijają od początku ciąży...Na 11 listopada zarejestrowana jestem do połoznej to się wypytam, ale pare osób mi mówiło, że to bardzo powszechne....
Dzieki za słowa otuchy, całusy!
 
reklama
BUPA to prywatna kasa chora. czesc firm ubezbiecza tam pracownikow. niby jakis procent potracaja Ci z pensji, ale ogolnie ioni do tego mocniej doplacaja. Ja tu jeszcze nigdy nie bylam chora, wiec nic od nich nie potrzebowalam.
Jesli chodzi o IRL PN, to rzeczywiscie, ze tam zabieraja sie za sprawy organizacyjne przy ciazy troch pozniej. ale z drugiej strony, kolezanki, ktore tam sa lub byly w ciazy, chwalily pozniejsza opieke.
 
Do góry