reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

Kochane ile waza wasze pociechy?? Jestem wczoraj po badaniu II prenatalnym moja mała wazy 504 g w 21t i 6 dniu. Nie wiem czy to duzo czy mało w jak u Was ??
 
reklama
Ja dziś miałam 20+1 - 309 g, babeczka <3 zdrowa na szczęście:), szyjka długa, na bóle brzucha luteina i magnez. Powoli myślę nad zapisem do szkoły rodzenia, chyba się zdecydujemy mimo covida na zajęcia na żywo w jakiejś małej grupie. A wy jak robicie?
 
Ja dziś miałam 20+1 - 309 g, babeczka <3 zdrowa na szczęście:), szyjka długa, na bóle brzucha luteina i magnez. Powoli myślę nad zapisem do szkoły rodzenia, chyba się zdecydujemy mimo covida na zajęcia na żywo w jakiejś małej grupie. A wy jak robicie?
Ja się jeszcze zastanawiam jaka formę porodu wybrać, z powodów kardiologicznych i neurologicznych mogę zdecydować się na cesarkę ale do końca nie jestem przekonana. Co do szkoły rodzenia to widziałam kilka fajnych ofert w formie online se wiadomo ze na żywo lepiej
 
Jestem w połowie ciąży a mam już skurcze przepowiadające. Lekarz kazał wdrożyć nospe 3x1 przez 10 dni a później odstawić. Trochę się wyciszyło ale po odstawieniu skurcze (ilościowo) się zwiększyły. Wiec zastanawiam się jak to de facto jest z ta nospa.
Jestem w podobnej sytuacji, od niedzieli skurcze i to dość częste, bóle pachwin, krzyża, takie w sumie mocne bóle okresowe.

Zebrałam się dzisiaj do lekarza i po ktg które potwierdziło skurcze zalecenia mam tydzień odpoczynku, magnez w saszetkach do rozpuszczania, progesteron (mimo ze szyjka ok) i uwaga - antybiotyk. Nie mieszkam w Polsce wiec o nospie nie było mowy. Ponoć prawdopodobnie są to skutki bezobjawowej infekcji dróg moczowych .. borykam się z nimi od początku ciąży . Generalnie powiedzieli mi ze trza to zatrzymać/ złagodzić. I jak nie bedzie lepiej to za 2 dni do lekarza.

pisze Ci to tez bo sama się naszukałem co to moze być i czy aby napewno to nie moja panika, ale na infekcje nie wpadłam, a sprawa mogła się zrobić poważniejsza. Nospa chyba złagodzi Ci objawy a nie przyczynę. Może warto jakiegoś innego lekarza jeszcze się poradzić, no i posiew jak nie masz.
 
Jestem w podobnej sytuacji, od niedzieli skurcze i to dość częste, bóle pachwin, krzyża, takie w sumie mocne bóle okresowe.

Zebrałam się dzisiaj do lekarza i po ktg które potwierdziło skurcze zalecenia mam tydzień odpoczynku, magnez w saszetkach do rozpuszczania, progesteron (mimo ze szyjka ok) i uwaga - antybiotyk. Nie mieszkam w Polsce wiec o nospie nie było mowy. Ponoć prawdopodobnie są to skutki bezobjawowej infekcji dróg moczowych .. borykam się z nimi od początku ciąży . Generalnie powiedzieli mi ze trza to zatrzymać/ złagodzić. I jak nie bedzie lepiej to za 2 dni do lekarza.

pisze Ci to tez bo sama się naszukałem co to moze być i czy aby napewno to nie moja panika, ale na infekcje nie wpadłam, a sprawa mogła się zrobić poważniejsza. Nospa chyba złagodzi Ci objawy a nie przyczynę. Może warto jakiegoś innego lekarza jeszcze się poradzić, no i posiew jak nie masz.
Niestety ale infekcje są bardzo niebezpieczne w ciąży, dlatego trzeba chociaż te badania moczu robić regularnie. Infekcja potrafi sprawić że szybka się skróci czasem bezobjawowo i zaczyna się poród... takze tyle dobrego w twojej sytuacji że były te skurcze i jednak zdążyłaś zauważyć i lekarz szybko zareagował. Bo z intencjami nie ma żartów niestety
 
Jestem w podobnej sytuacji, od niedzieli skurcze i to dość częste, bóle pachwin, krzyża, takie w sumie mocne bóle okresowe.

Zebrałam się dzisiaj do lekarza i po ktg które potwierdziło skurcze zalecenia mam tydzień odpoczynku, magnez w saszetkach do rozpuszczania, progesteron (mimo ze szyjka ok) i uwaga - antybiotyk. Nie mieszkam w Polsce wiec o nospie nie było mowy. Ponoć prawdopodobnie są to skutki bezobjawowej infekcji dróg moczowych .. borykam się z nimi od początku ciąży . Generalnie powiedzieli mi ze trza to zatrzymać/ złagodzić. I jak nie bedzie lepiej to za 2 dni do lekarza.

pisze Ci to tez bo sama się naszukałem co to moze być i czy aby napewno to nie moja panika, ale na infekcje nie wpadłam, a sprawa mogła się zrobić poważniejsza. Nospa chyba złagodzi Ci objawy a nie przyczynę. Może warto jakiegoś innego lekarza jeszcze się poradzić, no i posiew jak nie masz.

Dzięki za informacje.
Mocz badam chyba co 2 tygodnie i kompletnie nic tam nie ma. Nawet posiew robiłam - nic nie wyszło.
Dzisiejszy wynik moczu - wszystko ok. Mam mieć pobierany wymaz z szyjki.
Biorę tez magnez i luteinę.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry