reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

Hejo. Bylam tu wczroaj o 21 a dzis o 14. Tak dużo piszemy ze ciężko ogarnąć 😂😂😂
Czy któraś tez ma tak jak ja? Ja nigdy nie bekam, odbija mi sie sporadycznie. A teraz w ciagu dnia tyle razy, ze juz nie licze 🤦‍♀️
Też tak mam. Nieważne co zjem i co wypije bekam jak jakiś stary alkoholik. I na dodatek nie mogę tego powstrzymać...tylko czekać aż tak beknę przy ludziach 🤣🤣🤣
 
reklama
Dziewczyny a macie spawdzone książki o tym skąd się biorą dzieci i jak rozmawiać o tym z 6-latką? Następne USG mam 24 .11 i będzie to 12 tc. Jak wszystko będzie pomyślnie zamierzamy powiedzieć córce że będzie miała rodzeństwo. Wie, że dziecko jest z brzuszka mamy i musi się urodzić ale bez szczegółów jeszcze jak się tam znalazło. To rezolutna dziewczynka i pewnie będzie miała mnóstwo pytań o szczegóły. Ja miałam 8 lat jak urodził się mój brat i dostałam książkę "Nie wierzcie w bociany". Pamietam, że wszystko było wyjaśnione z ilustracjami przytulającej nagiej pary. Chyba duże na mnie zrobiło wrażenie skoro do dziś pamiętam tytuł książki i obrazki. Wydaje mi się że książka nie była dostosowana dla 8-latki. Ale moi rodzice mielu wtedy 26 lat 😂
Wiesz co, ja też mam 6-latka i mignela mi jakąś ciekawa książka kiedyś, musze poszukac i dam znać 😊 "Nie wierzcie w bociany" mam w domu 😁 Nie wiem czy my nie powiemy o rodzenstwie troche pozniej... Jak dobrze pójdzie to bedzie różnica 6,5 roku 😉
 
Jestem z powrotem, na szczęście wszystko w jak najlepszym porządku. Serducho wali 180 uderzeń na minutę💞 bardzo urosło to moje dziecię przez te 3 tygodnie 😊 teraz mierzy 2,36 cm
 

Załączniki

  • IMG_20201103_161219.jpg
    IMG_20201103_161219.jpg
    2,2 MB · Wyświetleń: 113
Witam,
Jestem tutaj nowa, termin porodu na 17.06.2020r. Wczoraj miałam wizytę, serduszko bije. Niestety okazało się, że mam kkrwiak 16mm oraz lekarzowi nie podoba się za duży pęcherzyk ciążowy 38x28mm. Kazał się wstrzymać z robieniem 1 wyników z krwi. Kolejna wizyta w piątek 13.11... stwierdził, że jeśli ma się coś złego zadziac to do piatku powinno nastąpic. Bardzo się boję, bo 2 ciążę poroniłam 01.07.20 jeszcze przed pierwszą wizyta u ginekologa. Oczywiście od wczoraj bardzo się oszczędzam, ale również bardzo się boję. Czy ktoras z Was miała podobna sytuację i wszystko było ok? Przyjmuję luteinę dopochwową od 19.10 bo wtedy miałam 1 wizytę.
Krwiak bardzo często się zdarzają. Pęcherzyk duży, ale był w nim zarodek? Bo to jest ważne A nie widzę czy był.

Dzięki, lekarz napisał żebym zbadala bete i progesteron i wtedy zobaczymy co dalej. Dzisiaj wyniki, mam nadzieję że będzie ok, chociaz mam wrażenie że piersi w ogóle przestały mnie boleć :(
Badanie bety na rym etapie jet bez.syensu. ta wartość i tak ci nic nie powie. Po pierwsze za duży postęp czasu od ostatniej, po drugie na takich wartościach ona już rósnie wolniej. Proesteronu nie trzeba badać na czczo. Ale wynik 15 to bardzo nisko. Dla uspokojenia powiem że też miałam taki w ciąży z córka i już załamana na usg jechałam, ale serduszko bilo :) dostałam dużo luteine i zastrzyki z progesteronu, wszystko było okej. Przy becie 11tys już powinien być zarodek widoczny :) powodzenia jutro

O chryste sprawdzam ile mnie beda badania kosztowaly i az mnie zamurowalo.. masakra
O.mamo.... A mam taką samą listę....
Aż strach się bać

Cześć dziewczyny, dziś odebrałam swoje wyniki w kierunku trombofili. Wyszła mutacja mthfr heterozygotyczna oraz heterozygota czynnik VR2. Brak mutacji Leiden, PAI i genu protrombiny.
Czy przy takich mutacjach otrzymujecie zastrzyki z heparyny ?
Ja póki co dostaje acard, jutro kolejna wizyta i pokaże te wyniki lekarce
Vr2 to już poważne i heparyna na pewno musi być wtedy. Także naciskaj na lekarza ;)

Mój mąż ma urodziny w dzien mamy, więc też myślę że byłoby super, Ale jednak z drugiej strony to byłoby 16 dni przed terminem, więc trochę za wcześnie [emoji23]
Ale 16 dni to nie tak dużo ;)

Martwi mnie ten progesteron że spadł, mam nadzieję, że nie będzie to nic poważnego, jutro wizyta. A myślicie że przy takiej becie będzie widać już zarodek ?

Odpisałam wcześniej ;)
 
Jestem z powrotem, na szczęście wszystko w jak najlepszym porządku. Serducho wali 180 uderzeń na minutę💞 bardzo urosło to moje dziecię przez te 3 tygodnie 😊 teraz mierzy 2,36 cm
Piękne zdjęcie malucha! 🥰 ja bylam w sobote i prawie identyczna wielkość i serduszko 184, tylko.moje sie ustawiło.jakos bokiem do zdjęcia 🙃 na kiedy masz termin?
 
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź :). Nie zrobiłalbym bety gdyby mi lekarz nie zlecil, bo wiem, że właśnie to nic nie powie jeśli jest po takim czasie. Mnie nie tyle martwi niska wartość progesteronu bo w pierwszej ciąży miałam tylko 12 A donosilam chociaż dostałam luteine, ale bardziej martwi mnie spadek z 19 na 15, czy to nie oznacza czegoś złego.. no mam nadzieję, że jutro zobaczę zarodek, liczę cicho na serduszko, ale może być jeszcze za wcześnie :(
Krwiak bardzo często się zdarzają. Pęcherzyk duży, ale był w nim zarodek? Bo to jest ważne A nie widzę czy był.


Badanie bety na rym etapie jet bez.syensu. ta wartość i tak ci nic nie powie. Po pierwsze za duży postęp czasu od ostatniej, po drugie na takich wartościach ona już rósnie wolniej. Proesteronu nie trzeba badać na czczo. Ale wynik 15 to bardzo nisko. Dla uspokojenia powiem że też miałam taki w ciąży z córka i już załamana na usg jechałam, ale serduszko bilo :) dostałam dużo luteine i zastrzyki z progesteronu, wszystko było okej. Przy becie 11tys już powinien być zarodek widoczny :) powodzenia jutro


O.mamo.... A mam taką samą listę....
Aż strach się bać


Vr2 to już poważne i heparyna na pewno musi być wtedy. Także naciskaj na lekarza ;)


Ale 16 dni to nie tak dużo ;)



Odpisałam wcześniej ;)
 
Wiesz co, ja też mam 6-latka i mignela mi jakąś ciekawa książka kiedyś, musze poszukac i dam znać 😊 "Nie wierzcie w bociany" mam w domu 😁 Nie wiem czy my nie powiemy o rodzenstwie troche pozniej... Jak dobrze pójdzie to bedzie różnica 6,5 roku 😉
Tyle samo będzie u nas. Córka z grudnia a termin porodu ma czerwiec.
Czy "Nie wierzcie w bociany" jest odpowiednia dla 6-latków?
 
reklama
Piękne zdjęcie malucha! 🥰 ja bylam w sobote i prawie identyczna wielkość i serduszko 184, tylko.moje sie ustawiło.jakos bokiem do zdjęcia 🙃 na kiedy masz termin?
Do mnie nawet pomachał(a) - taką mam nadzieję, że to ona😂 ustawiło się frontem żeby można było obejrzeć😄 5-6 czerwiec😊
 
Do góry