reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

reklama
To chyba zależy od lekarza, bo ja np na początku pilam (w nie dużych ilościach ale jednak), lekarz nie miał nic przeciwko :D
Właśnie na wzdęcia około tydzień temu zrobiłam sobie dość mocną miętę (nie za bardzo pomogła, ale mniejsza z tym), potem stwierdziłam, że poczytam czy w ogóle można (w sumie nie wiem czemu nie pomyślałam o tym wcześniej...), a w internecie trafiłam na informacje, że można, z umiarem, ale warto skonsultować się z lekarzem, pytałam w piątek i powiedział, żeby nie pić...
 
Hej laski ja po wizycie. Dziś była papierologia założenie karty ciąży. USG prenatalne za tydzień. Lekarz nie badał mnie i nie oglądał dzidziusia
Ja jakoś nie mam zaufania do lekarzy kyorzy nie badają ciężarnych na wizycie. Pierwsza wizytę odbyłam w enelmedzie i tam też Lekarz podszedł do mnie jak do intruza... Wiec wybrałam innego lekarza.
 
Więc sama pappa może kosztować 200 zł aż? Wiem to co mówisz, ale jednak z drugiej strony słyszałam wiele razy że pappa tylko bardziej namieszała, bo to statystyka. Ale jednak teraz chyba zrobię...
Właśnie mi Pappa namieszała🙈 miałam ryzyko zespołu Edwardsa i skierowanie na amniopunkcję, ale nie poszłam po konsultacji z innym lekarzem, ale 2 tyg stresu było i płakania.. jednak teraz z lekarzem rozmawiałam i mówi, że same usg nie ma tyle skuteczności, że rozumie że mam obawy, ale że każda ciąża jest inna..
Koperek jest na wzdęcia. Muluszkom też podajemy na problemy brzuszkowe. A mamy które kp same powinny pić wtedy herbatę z kopru.
Oj nie szerzmy zabobonów z przed 20 lat... żadnego koperku nie podajemy, niemowlaki nic poza mlekiem nie powinny pić, po 6 miesiącu wodę dopiero
 
reklama
Nie wyobrażam sobie wizyty bez usg [emoji85][emoji85]
No to wyobraźcie sobie ze ja przez pierwsza ciąże miałam tylko usg prenatalne, połówkowe i w 3 trymestrze. Mój lekarz nie miał w gabinecie usg (na NFZ chodziłam).
Teraz mam innego lekarza (też na NFZ) i co wizytę (chwilowo były 3) robił mi USG [emoji16]
 
Do góry