reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

Moze nie sam bol. Ale no przy bólu brzucha czy pleców jeśli pojawiają się jakieś skurcze i dlatego nas boli, to niosą wyciszyć te skurcze żeby nie narobiły jakiegoś problemu. Przynajmniej tak to sobie zawsze wyobrażałam, ale to moja teoria tylko
Aha, to ja radzę nie bawić się we własne teorie, bo ja miewałam na przykład okrutne bóle, cześć dziewczyny rzyga nawet woda, to jest ból nie do zniesienia. I wolałam się przemęczyc niż wziąć tabletkę, która może spowodować zmniejszenie napięcia mięśniowego u dziecka. Przeżywamy ból porodowy, a nie jesteśmy niby w stanie przeżyć bólu w czasie ciąży? Nie kupuje tego ;)
 
reklama
A no i na zbicie tsh dostalam euthyrox 25. Dobrze pamietam ze to na czczo i po pol godzinoe dopiero mozna jesc? Jak w przypadku badan brac przed badaniami?
 
Ale to przecież jak dźwięk jak każdy inny 🙈 nie wiem kurcze. Może chodzi o to że jednak bicie serca to coś wyjątkowego, a na tak wczesnym etapie wszystko może się jeszcze zdarzyć?
Żeby usłyszeć serce trzeba włączyć Dopplera. I mój lekarz powiedział że do 10 TC jest to niewskazane bo po co niepotrzebnie nagrzewać fasolkę.
 
Aha, to ja radzę nie bawić się we własne teorie, bo ja miewałam na przykład okrutne bóle, cześć dziewczyny rzyga nawet woda, to jest ból nie do zniesienia. I wolałam się przemęczyc niż wziąć tabletkę, która może spowodować zmniejszenie napięcia mięśniowego u dziecka. Przeżywamy ból porodowy, a nie jesteśmy niby w stanie przeżyć bólu w czasie ciąży? Nie kupuje tego ;)

Moze ja tez nie określam dokładniej, nie wzięłam nospy i nie miałam zamiaru jej brać, chodziło o ewentualność/ciekawość. Poza tym wydaje mi się, ze to jest każdej osoby sprawa prywatna.
Z tego co wyczytałam luteina powinna teraz załatwić sprawę i zmniejszyć ból. Ja tez rzadko kiedy biorę leki przeciwbólowe, w mojej sytuacji to jest taki ból nagły ze nie mogę ustać na nogach. A wystarczy ze postoję 5 minut, zejdę po schodach i tak dalej. Na pewno w życiu nie chciałabym zaszkodzić mojemu dziecku ! 😊
 
Tak, ja trzymam przy łóżku i biorę zaraz po przebudzeniu. Wtedy na spokojnie zanim wstane i coś zjem minie pół godziny. Bierzesz normalnie, cały czas nawet przed badaniami.
A no i na zbicie tsh dostalam euthyrox 25. Dobrze pamietam ze to na czczo i po pol godzinoe dopiero mozna jesc? Jak w przypadku badan brac przed badaniami?
 
Tak podczytuje o płci. Ja nie wiem, ważne aby zdrowe wiadomo. Moje 1 i będzie sie cieszyć tak samo z chłopca jak i dziewczynki. Jednak moj mozg jakos sam mowi 'fasolek' 'moj malutki'. Od początku czuje, ze to będzie chlopczyk. I moze bedzie niespodzianka w innej formie 👶😂 Co do serduszka, czemu nie można go słuchać? Jutro ta pierwdza wizyta i ciekawe czy mnie zapyta. Chyba go wyprzedzę
 
Bardzo szybko niektóre z was powiedziały rodzinie o ciąży. Bardzo bym chciała krzyczeć o tym wszystkim, ale wstrzymam się do świąt. Powiedziałam jednej z sióstr, bo ona jest wiedźmą i jak mnie zobaczyła, to powiedziała: " cześć Dorotko, czy ty jesteś w ciąży?", nas z mężem zatkało i się nie udało zachować dla siebie.
Ale nikomu więcej nie powiemy. Tak samo jak nie powiedziałam o poronieniu nikomu, nie chciałam, żeby cierpieli razem ze mną.
Ja też miałam jedno poronienie we wczesnej ciąży. Ze względu na to, że obecnie mieszkamy daleko od rodziny, chcieliśmy powiedzieć na żywo, ale nie zdążyliśmy.
Teraz jestem w ciąży, w piątek mam pierwsze USG i również planuję powiedzieć dopiero na święta, jak już będę miała pewność, że wszystkie badania wyszły dobrze. No i cudowny prezent dla rodziny :)
 
Ja czekam nawet godzinę do śniadania i z kawą z mlekiem też trzeba chwilę odczekać oraz minimalizować produkty sojowe, bo utrudniają wchłanianie się tyroksyny.

A no i na zbicie tsh dostalam euthyrox 25. Dobrze pamietam ze to na czczo i po pol godzinoe dopiero mozna jesc? Jak w przypadku badan brac przed badaniami?
 
Ojej... zostawilam tak Was w niewiedzy. Ale za bardzo sie podjaralam. Zobaczylam swojego dzidziusia i serduszko (nie sluchalam, bo mam przyjaciela lekarza i doppler na takim etapie moze przegrzac tkanki) ❤ no kocham max tego dzidziocha - cale 9mm czlowieka 😉 Do tego znalazlam cudownego lekarza! Zdecydowanie nadajemy na tych samych falach! 🤗 takie zarciki szly, ze az w szoku bylam 🤭🤭 jestem tez na plus zaskoczona standardem i w ogole, bo myslalam, ze tylko ten najdrozszy w miescie do ktorego chodzilam ma jednorazowe klapki i spodniczki, ale mylilam sie. Do tego cenowo mega! No i okazalo sie, ze moj brat chodzi z jego corka do klasy 😁 nigdy nie szukalam lekarza, ktory pracowalby w szpitalu, a tu sam we wlasnej osobie ordynator sie znalazl. Poznalismy sie rok temu przy łyżeczkowaniu, ale mam nadzieje, ze tym razem skonczy sie lepiej ❤ termin z wielkosci zarodka rozni sie jednym dniem od terminu om, czyli jutro bedzie 7+0 🤗
20201027_195738.jpg
 
reklama
Ja też miałam jedno poronienie we wczesnej ciąży. Ze względu na to, że obecnie mieszkamy daleko od rodziny, chcieliśmy powiedzieć na żywo, ale nie zdążyliśmy.
Teraz jestem w ciąży, w piątek mam pierwsze USG i również planuję powiedzieć dopiero na święta, jak już będę miała pewność, że wszystkie badania wyszły dobrze. No i cudowny prezent dla rodziny :)
A w ogóle wiecie już jak to zrobicie? To znaczy jak powiecie rodzinie? Myślę nad czymś wyjątkowym, skoro to będą święta :)
 
Do góry