reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

reklama
Ja mam z poprzedniej ciąży i jeszcze nie używam, ale jak najbardziej uważam, że przyniesie CI to ulgę, a przecież im dłużej będziesz używać, tym bardziej się opłaca kupować :) Kup i korzystaj z tej wolności dla brzucha :D
Jeansy mam z Lidla, bardzo polecam.
A powiedz o jeansach jak z rozmiarami, bo Lidl ma zawyżone. Jak normalnie noszę M lub 38 z Lidla to ciążowe kupić tak samo czy większe? I czy te spodnie mają pas na cały brzuch? Bo ja mam z poprzedniej ciąży z krotkim pasem i pamiętam że mi spadały i prawie całą ciążę nosiłam pasek cienki pod brzuchem 😅
 
To po co masz się szczepić na wirusy zeszłoroczne jak mozesz zachorować na tegoroczne i szczepionka nic nie da?

Przecież co roku są nowe szczepionki, dostosowane do obecnych mutacji, dlatego szczepimy się co roku.
Ja nie chcę przechodzić grypy w ciąży, uważam to za duże ryzyko i wolę się zaszczepić :)

A powiedz o jeansach jak z rozmiarami, bo Lidl ma zawyżone. Jak normalnie noszę M lub 38 z Lidla to ciążowe kupić tak samo czy większe? I czy te spodnie mają pas na cały brzuch? Bo ja mam z poprzedniej ciąży z krotkim pasem i pamiętam że mi spadały i prawie całą ciążę nosiłam pasek cienki pod brzuchem 😅
Ja kupiłam ten rozmiar, który noszę normalnie. Pas był taki, że praktycznie cały brzuch zakrywał, ale zaczął rzeczywiście trzymać spodnie dopiero, gdy brzuch urósł mocno.
 
Ja otrzymałam na papierze.
To dla mnie nowość, nie orientowałam się jeszcze w temacie, może mi podpowiecie.
Zaświadczenie o ciąży -
Wystawia ginekolog, trzeba to dostarczyć do pracodawcy.
Czy to jest dokument papierowy, czy elektroniczny, czy różnie?
Czy w przypadku elektronicznego jest to wysyłane bezpośrednio do pracodawcy (jak L4?).
 
Ja co prawda nie kupiłam jeszcze nic dla siebie z okazji ciąży, ale już chodzę po domu w legginsach z poprzedniej ciąży [emoji854] takich ciążowych.
A dziewczyny zamawialyscie już sobie jakieś ciuszki typowo ciążowe ? Jakieś legginsy czy coś ? Wiem, ze na brzuch za wcześnie, ale niestety jak zakładam ubrania swoje, to sprawiają mi duży dyskomfort - uciskają w brzuch i przez to bardziej mnie mdli, albo mnie brzuch pobolewa później.
 
U mnie coraz gorsze mdłości z dnia na dzień... Już mam dosc, a jeszcze miesiąc do końca I trymestru.

Byłam u lekarza po to zwolnienie.Myslalam o tygodniowej przerwie, a on mi dał do 26.11. Dyrka się załamie. Swoją drogą specjalnie powiedziałam jej bardzo wcześnie, żeby szukała już zastępstwa, minęły 2 tygodnie i nie widziałam, żeby dała ogłoszenie. No chyba, że ma już kogoś na oku.

Co do unoszenia się na lekarzy to ja myślę, że na niektórych może zadziała, dla świętego spokoju dadzą co się chce. Ale na dużą część to raczej zadziała jak płachta na byka i właśnie tym bardziej się nie ugną. Ja też bym nie ustąpiła jeśli ktoś na mnie by uniesionym tonem mówił, tak dla zasady.
Ja raczej stosuje zasadę uprzejmej prosby. Jak na pierwszej wizycie lekarz był niechętny dać mi skierowanie na USG, bo nawet nie miałam żadnego wyniku badań potwierdzającego ciążę to poprosiłam, żeby się zlitował, bo ja już nie wytrzymam w tej niepewności. Uśmiechnął się i dał mi to skierowanie.

Ja też nie miałam pobranej cytologii, bo nie dawno robiłam. To jest kwestia tego jak dawno się miało ostatnio robiona cytologię.
 
Dziewczyny nie ma co schizowac..to moja 3 ciąża i jest calkowicie inna niz dwie poprzednie.. w poprzednich bolal mnie prawoe non stop brzuch w tej tylko czasem mnie zaboli.. w poprzednich nie czulam sennosci teraz moglabym spac non stop a nie moge;) teraz mi caly czas zimno.. piersi bola tylko jak dotkne itd no i jest mi niesobrze ale naprawde niektore kobiety maja skąpie objawy i to jest norma!!:)
Ja też podpinam się pod to co piszecie wprawdzie dwie poprzednie ciążę jedna do 12 tc druga do 16tc byly ciężkie to teraz nie jest źle i oby tak było. Jedynie od wczoraj mnie głowa boli w poprzednich nie wiedziałam co to bol głowy czasami jak się zastanowisz to zauważysz objawy często takie które nie wystepowaly we wcześniejszej ciąży 😉
 
A dziewczyny zamawialyscie już sobie jakieś ciuszki typowo ciążowe ? Jakieś legginsy czy coś ? Wiem, ze na brzuch za wcześnie, ale niestety jak zakładam ubrania swoje, to sprawiają mi duży dyskomfort - uciskają w brzuch i przez to bardziej mnie mdli, albo mnie brzuch pobolewa później.
Na szczęście zostawiłam sobie po pierwszej ciąży. Muszę tylko je znaleźć i przejrzeć, bo jednak jestem +10 kg w porównaniu do poprzedniej. Ja mam dżinsy takie rozciagliwe i na razie są ok. Zawsze są jeszcze sukienki :) w ciążówki pewnie wskoczę pewnie pod koniec roku. Takich typowo ciążowych nie mam wielu, bo ich ceny są czasami przesadzone, a tak to chodziłam w formalnych ciuchach (jeśli chodzi o bluzki i koszulki) i do tego spodnie ciążowe.
 
U mnie coraz gorsze mdłości z dnia na dzień... Już mam dosc, a jeszcze miesiąc do końca I trymestru.

Byłam u lekarza po to zwolnienie.Myslalam o tygodniowej przerwie, a on mi dał do 26.11. Dyrka się załamie. Swoją drogą specjalnie powiedziałam jej bardzo wcześnie, żeby szukała już zastępstwa, minęły 2 tygodnie i nie widziałam, żeby dała ogłoszenie. No chyba, że ma już kogoś na oku.

Co do unoszenia się na lekarzy to ja myślę, że na niektórych może zadziała, dla świętego spokoju dadzą co się chce. Ale na dużą część to raczej zadziała jak płachta na byka i właśnie tym bardziej się nie ugną. Ja też bym nie ustąpiła jeśli ktoś na mnie by uniesionym tonem mówił, tak dla zasady.
Ja raczej stosuje zasadę uprzejmej prosby. Jak na pierwszej wizycie lekarz był niechętny dać mi skierowanie na USG, bo nawet nie miałam żadnego wyniku badań potwierdzającego ciążę to poprosiłam, żeby się zlitował, bo ja już nie wytrzymam w tej niepewności. Uśmiechnął się i dał mi to skierowanie.

Ja też nie miałam pobranej cytologii, bo nie dawno robiłam. To jest kwestia tego jak dawno się miało ostatnio robiona cytologię.
Ja robiłam w czerwcu a teraz i tak mi pobrał gin :)
 
reklama
Mój gin cytologie pobiera na przełomie 1 i 2 trymestru, u mnie to będzie odstęp 2 lat więc spoko, wszystko zależy od lekarza.

Co do l4 ja skorzystałam 1 raz w życiu i to był czas mojej ciąży, czułam się tak samo okropnie jak w obecnej ciąży. Nie wyobrażam sobie, żeby lekarz nie dał mi zwolnienia, nie brałam go po to, żeby pokombinować i nie pracować, tylko było mi źle, narażałam się na ciągły stres w pracy, więc nie widziałam innej opcji jak zwolnienie, mój lekarz nie robił problemu. Sam od siebie zapytal gdzie pracuję, co robię w pracy i czy czuje się na siłach pracować. Nie wiem, jest to dla mnie dziwne, że lekarze walczą i nie chcą dawać zwolnień kobietom w ciąży. Ale to tylko moje zdanie, proszę tego nie brać osobiście.
U mnie coraz gorsze mdłości z dnia na dzień... Już mam dosc, a jeszcze miesiąc do końca I trymestru.

Byłam u lekarza po to zwolnienie.Myslalam o tygodniowej przerwie, a on mi dał do 26.11. Dyrka się załamie. Swoją drogą specjalnie powiedziałam jej bardzo wcześnie, żeby szukała już zastępstwa, minęły 2 tygodnie i nie widziałam, żeby dała ogłoszenie. No chyba, że ma już kogoś na oku.

Co do unoszenia się na lekarzy to ja myślę, że na niektórych może zadziała, dla świętego spokoju dadzą co się chce. Ale na dużą część to raczej zadziała jak płachta na byka i właśnie tym bardziej się nie ugną. Ja też bym nie ustąpiła jeśli ktoś na mnie by uniesionym tonem mówił, tak dla zasady.
Ja raczej stosuje zasadę uprzejmej prosby. Jak na pierwszej wizycie lekarz był niechętny dać mi skierowanie na USG, bo nawet nie miałam żadnego wyniku badań potwierdzającego ciążę to poprosiłam, żeby się zlitował, bo ja już nie wytrzymam w tej niepewności. Uśmiechnął się i dał mi to skierowanie.

Ja też nie miałam pobranej cytologii, bo nie dawno robiłam. To jest kwestia tego jak dawno się miało ostatnio robiona cytologię.
 
Do góry