reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

Starlight ja też miałam skierowanie na badania genetyczne po dwóch stratach ale zrobiłam prywatnie bo na NFZ trzeba było czekać około 8m-cy. Lekarz również zalecił badania na zespół antyfosfolipidowy to co juz dziewczyny wspominały u mnie wyszedł nieznacznie podwyższony antykoagulant tocznia i prawdopodobnie on jest winowajcą moich strat. Trzymam kciuki na szybką diagnostykę i pomyślna ciążę wierzę ze tak będzie :*
 
reklama
Wlasnie nie wiem jak to teraz jest.. ostatnio bylam na badaniach stalam od 8.30 do 10 na dworzu... a w kolejce byla babka w zaawansowanej ciazy tak wiec nie wiem...
Ja myślę że zależy od laboratorium. W moim jest koordynatorka która wpuszcza do środka, tam jest około 10 miejsc siedzących i można czekać w środku ale szybko idzie. Ona kieruje kto do którego punktu pobrań wchodzi a są 4. Jak jest kobieta w ciąży, ktora robi na przykład krzywą to kieruje od razu, inne są załatwiane bez kolejki. To samo jak była osoba starsza która miała problemy z poruszaniem się czy ktoś z małym dzieckiem. Jakoś nikt się w kolejce nie buntował.
Ja sama przepuszczałam kobiety w ciąży bo one raczej się nie upominają same bo przecież seniorzy są strasznie roszczeniowi. A sama pamiętam jak to było i stać nawet pół godziny w kolejce z dużym brzuszkiem i w maseczce na dodatek wcale nie jest łatwo.
 
Z tymi kąpielami to chyba chodzi o to że gorąca woda rozluźnia mięśnie i może rozpulchnić szyjkę. Może to doprowadzić do poronienia.
 
Ja i tak najczęściej korzystam z prysznica. Ale generalnie mamy wannę z parawanem i kolumną prysznicową - taki kompromis bo mąż chciał prysznic a ja wannę bo córka miała już 3 lata jak robiliśmy remont, córka bała się prysznica i kąpała się na siedząco w wanience w kuchni na podłodze 😁 W nowym mieszkaniu powiedziałam jasno że musi być wanna.
 
I ja za Was też mocno trzymam kciuki 😊😊😊
Ja za to dzisiaj byłam w laboratorium oddac krew do badań, w kolejce byłam 28 a koniec końców pobrali mi 6 probówek 😵 Strasznie mi się słabo zrobiło, bo to jeszcze człowiek na czczo i w ciąży i sytuacja też się wcale nie poprawiła jak jechalam autem 🤢 Mam do Was pytanie, bo jak tak czekałam w tej kolejce, to była kartka z informacją, że kobiety w ciąży wchodzą bez kolejki. Czy Wy korzystacie juz z tego przywileju? 🤔
Oczywiście, że tak. Tym bardziej jak się źle czuję to nie będę czekać np godziny w kolejce. W pierwszej ciąży na pierwszym pobraniu krwi bałam się odezwać bo same babcie były i tak się umęczyłam, bo nie dość, że na czczo to jeszcze te mdłości 🙄. Od tamtej pory zawsze kartę ciąży miałam naszykowaną w ręku i pchałam się do przodu 😁
 
reklama
A ja przespałam dziś prawie całą noc nie licząc pobudki na siku. Melisa na sen pomaga 😉 bo od przeszło tygodnia spałam po 4-5 godz... Bałam się głupia w nocy spać 🥺
Nie mam słów do starszej córki odnośnie porządku w pokoju. No taki ma syf... Powiedziałam że palcem nie kiwne bo mam już dosyć tam jak wchodzę to depresji dostaje. Jak ja poszłam obudzić bo e lekcje to nawet laptopa nie miała gdzie położyć 🙈😱 ale twarda jestem i liczę że dziś posprząta.
A właśnie - jak nie chce sprzątać, to nie dajesz jakichkolwiek kar? Nie znam się, zastanawiam się nad wychowaniem. Ile ma lat?
 
Do góry