reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

Ale to przecież jak dźwięk jak każdy inny 🙈 nie wiem kurcze. Może chodzi o to że jednak bicie serca to coś wyjątkowego, a na tak wczesnym etapie wszystko może się jeszcze zdarzyć?

Znalazłam takie info: "Następnie było kilka doniesień, że podwyższona energia USG dopplera może być niekorzystna – choć badania nie były na ludzkich zarodkach, ze względów oczywistych. Obecnie są zalecenia aby do 8 tygodnia ciąży nie słuchać tętna płodu tylko obrazować je za pomocą tak zwanego Motion- mode (M-Mode). "
 
reklama
No, mąż ma w rodzinie bliźniaki wiec wszystko jest możliwe 🙈

Nie, rodzina męża nie wpływa na większe prawdopodobieństwo bliźniaków u partnerki :) tutaj chodzi o dziedziczność skłonności po kobietach w rodzinie do podwójnej owulacji.

p.s. ja to od razu sprawdzałam, bo mój mąż ma siostry bliźniaczki i musiałam się trochę uspokoić:D
 
Nie, rodzina męża nie wpływa na większe prawdopodobieństwo bliźniaków u partnerki :) tutaj chodzi o dziedziczność skłonności po kobietach w rodzinie do podwójnej owulacji.

p.s. ja to od razu sprawdzałam, bo mój mąż ma siostry bliźniaczki i musiałam się trochę uspokoić:D
Aa to dobrze 😅 Bo jakbym miała urodzić 2 kolejne szatany takie jak córka to osiwialabym przed 30tka 🤣🤣🤣
 
Hej !
ale tu się dzieje, ja codziennie wieczorem nadrabiam.

Gratuluję nowych serduszek :)

jeśli miałabym zgadywać płeć, to na początku poczułam chłopaka, później dziewczynkę a teraz już nie wiem, seks był dokładnie w owu, dwa dni przed i dwa dni po, więc może chłopak :) będę szczęśliwa z każdej płci

w sobotę przekazaliśmy nowinę moim rodzicom i bratu, oczywiscie sie ucieszyli, oczekiwali na to chyba dłużej niż my :)
mama mnie trochę uspokoiła mówiąc, że w obu ciążach nie miała żadnych objawów i wszystko było dobrze
dzisiaj jednak znowu sie zastanawiam jak to w ogole mozna nie miec objawow? lekkie bóle, skurcze, ciagnięcia były na początku a teraz nic, czy ktoś z Was też tak ma ?

mogłabym jako objaw zaliczyć nagłą senność momentami, ale biore duphaston i to moze tez byc wynik jego

Poradźcie czy się nie przejmować na zapas?
W czwartek idę zrobić pierwsze badania z krwi zlecone na pierwszej wizycie.
 
Jestem po wizycie ☺ Zobaczyłam w końcu upragnione serduszko! ❤ Nie kazałam lekarzowi włączać, bo już nie raz słyszałam, żeby lepiej nie męczyć. Na USG pokazało 6+1, ale lekarz mierzył już po skończeniu badania, trochę od niechcenia. W trakcie badania widziałam z innej perspektywy, że maleństwo jest trochę większe, i pewnie nie zmierzył w tym momencie, w którym powinien, ale cóż. Wiem, brzmi to jakbym była mądrzejsza od lekarza, ale ja mu po prostu nie ufam, bo bagatelizuje wiele spraw 🙈 Na następną wizytę pójdę już do mojego ginekologa, do którego chodziłam na coroczne wizyty. Nie dostałam rozpiski żadnych badań 🤦 Według OM 8+4, ale raczej jest to 7+4, ciężko stwierdzić, więc ciąża troszkę młodsza.

OMG, ale ten mój wpis jest chaotyczny 😂 Wybaczcie, bardzo boli mnie głowa, i całodniowe wymioty dają mi nieźle popalić 🙊

Cieszę się, że Wasze wizyty dzisiaj też są udane, i oby wszystkie następne też takie były ❤
Super że wszystko okej ;) ważne żeby ciąża się rozwijała prawidłowo, s że młodsza to nie problem ;)

Ja właśnie dziś miałam wizytę bo rano zauważyłam różowy śluz...więc potwierdzony 5 tydzień ciąży dostałam dupahaston mam brać dwa razy dziennie i przyjść za dwa tygodnie póki co za wcześnie na bicie serduszka ale jestem dobrej myśli 🙂
Piękny widok!! Który dokładnie tydzień i dzień? Bo u mnie 5+1 I jest sam mały pęcherzyk ;)

Ja mam 2 siostry, a mąż 3 braci. W mojej rodzinie jest przewaga kobiet a u męża mężczyzn. Może będą bliźniaki, chłopiec i dziewczynka 🤣🙈
Ha ale by była niespodzianka :p

Co do płci, to mi wszystko jedno, byle było zdrowe maleństwo. Mamy córkę, mąż zawsze chciał syna, więc zobaczymy jak będzie. Moja gin się śmiała po porodzie że mam powiedzieć mężowi żeby teraz zmienił matrycę 🤣🤣🤣
 
Dziewczyny ja już po mojej wizycie :) wszystko ok. Serducho bije. Tetno 146 :) kawał dzieciątka już jest. W opisie 9.8mm a ze zdjęcia 9.4mm wiec nie wiem czy lekarz sie walnął czy złapał jeszcze jakiś większy pomiar w miedzyczasie. Wg OM wychodzi 6+2, a wg USG 6+6. Pewnie to dlatego że mam krótkie cykle 24-25 dni. Lekarz powiedział że to już poważna ciąża. Przewidywany porod 16 czerwca 2021 plus/minus 4 dni. Wizyta mimo że prywatna i kosztowała "tylko" 280zł też z godzinną obsuwą, a że dotarłam do lekarza godzinę przed czasem to koczowałam na miejscu 2h :/ dopiero zaczełam obiad jeść przed chwilą.
Powiem wam że niezła pinda ze mnie. Do teraz nie moge przeżałować mojego roztrzepania i bede to przeżywac przez długi czas. Poprosiłam gina żeby mi nagrał bijące serduszko na pendriva bo nie wpuscił męża do gabinetu. Zaproponował żebyśmy nagrali filmik na telefonie i tak też zrobilismy. Ale wiecie co... nagrałam tylko nogi lekarza a całego nagrania z tłumaczeniem i pokazywaniem co widzimy na ekranie NIE MA! Nie wiem co się stało, patrzylam na ekran usg i pewnie nie trafilam w przycisk.. no tylko ja jestem do tego zdolna.
Orientujecie sie czy w Krakowie przyjmują gdzieś pacjentki z tatusiami bo mąż jest mega smutny, chciałby wszystko zobaczyć na żywo.
A co do płci dziecka.. to mi się od początku wizualizuje chłopczyk, podświadomie łapię się na tym, mówię jak o chłopczyku. Mąż bardzo chce córę, zwraca sie do dzieciatka już damskim imieniem hehe więc któreś z nas bedzie zadowolone
 

Załączniki

  • 20201027_210240.jpg
    20201027_210240.jpg
    174,5 KB · Wyświetleń: 70
  • 20201027_210101.jpg
    20201027_210101.jpg
    288,6 KB · Wyświetleń: 66
Ostatnia edycja:
Hej !
ale tu się dzieje, ja codziennie wieczorem nadrabiam.

Gratuluję nowych serduszek :)

jeśli miałabym zgadywać płeć, to na początku poczułam chłopaka, później dziewczynkę a teraz już nie wiem, seks był dokładnie w owu, dwa dni przed i dwa dni po, więc może chłopak :) będę szczęśliwa z każdej płci

w sobotę przekazaliśmy nowinę moim rodzicom i bratu, oczywiscie sie ucieszyli, oczekiwali na to chyba dłużej niż my :)
mama mnie trochę uspokoiła mówiąc, że w obu ciążach nie miała żadnych objawów i wszystko było dobrze
dzisiaj jednak znowu sie zastanawiam jak to w ogole mozna nie miec objawow? lekkie bóle, skurcze, ciagnięcia były na początku a teraz nic, czy ktoś z Was też tak ma ?

mogłabym jako objaw zaliczyć nagłą senność momentami, ale biore duphaston i to moze tez byc wynik jego

Poradźcie czy się nie przejmować na zapas?
W czwartek idę zrobić pierwsze badania z krwi zlecone na pierwszej wizycie.
Brak objawów może być właśnie "objawem" zupełnie zdrowie ciąży ;) ja w ciąży z córką też nie miałam żadnych totalnie objawów poza brakiem @ i czasami sennoscia, ale też brałam duuuuuzo proesteronu. Z kolei w 1 ciąży miałam mdłości i odruch wymioty na mięso A ciąża poroniona. Także nie ma co się martwić tylko się cieszyć że nie musisz się męczyć mdlosciami itp ;) teraz ez objawów brak, nawet cycki mnie nie bolą. Czasem zaboli brzuch lekko albo mocniej zabola plecy
 
Dziewczyny ja już po mojej wizycie :) wszystko ok. Serducho bije. Tetno 146 :) kawał cieciątka już jest. W opisie 9.8mm a ze zdjęcia 9.4mm wiec nie wiem czy lekarz sie walnął czy złapał jeszcze jakiś większy pomiar w miedzyczasie. Wg OM wychodzi 6+2, a wg USG 6+6. Pewnie to dlatego że mam krótkie cykle 24-25 dni. Lekarz powiedział że to już poważna ciąża. Wizyta mimo że prywatna i kosztowała "tylko" 280zł też z godzinną obsuwą, a że dotarłam do lekarza godzinę przed czasem to koczowałam na miejscu 2h :/ dopiero zaczełam obiad jeść przed chwilą.
Powiem wam że niezła pinda ze mnie. Do teraz nie moge przeżałować mojego roztrzepania i bede to przeżywac przez długi czas. Poprosiłam gina żeby mi nagrał bijące serduszko na pendriva bo nie wpuscił męża do gabinetu. Zaproponował żebyśmy nagrali filmik na telefonie i tak też zrobilismy. Ale wiecie co... nagrałam tylko nogi lekarza a całego nagrania z tłumaczeniem i pokazywaniem co widzimy na ekranie NIE MA! Nie wiem co się stało, patrzylam na ekran usg i pewnie nie trafilam w przycisk.. no tylko ja jestem do tego zdolna.
Orientujecie sie czy w Krakowie przyjmują gdzieś pacjentki z tatusiami bo mąż jest mega smutny, chciałby wszystko zobaczyć na żywo.
A co do płci dziecka.. to mi się od początku wizualizuje chłopczyk, podświadomie łapię się na tym, mówię jak o chłopczyku. Mąż bardzo chce córę, zwraca sie do dzieciatka już damskim imieniem hehe więc któreś z nas bedzie zadowolone

Oo też jesteś z Krakowa :)
Suuper, że wszystko się dobrze rozwija!
Ale droga wizyta! :o

Niestety nie orientuję się, czy gdzieś wpuszczają partnerów, u mnie musi siedzieć w samochodzie..
 
Dziękuję Ci ! Oby tak było :)
trudno mi uwierzyć, że miałabym takie szczęście :)
odliczam do wizyty niecierpliwie

Brak objawów może być właśnie "objawem" zupełnie zdrowie ciąży ;) ja w ciąży z córką też nie miałam żadnych totalnie objawów poza brakiem @ i czasami sennoscia, ale też brałam duuuuuzo proesteronu. Z kolei w 1 ciąży miałam mdłości i odruch wymioty na mięso A ciąża poroniona. Także nie ma co się martwić tylko się cieszyć że nie musisz się męczyć mdlosciami itp ;) teraz ez objawów brak, nawet cycki mnie nie bolą. Czasem zaboli brzuch lekko albo mocniej zabola plecy
 
reklama
Do góry