reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

eee nie spokojnie, ja po prostu jestem troche panikara :)


a co do wozkow - nie mam o niczym pojecia 😄 ale poki co ustalilismy ze bedziemy kierowac sie zasada minimalizmu. malo rzeczy, ale dobrych. zadnych plastikowych zabawek itp.
Czemu plastikowych nie? Fisher price ma bardzo dobre gatunkowo
 
reklama
Nie trzeba robić tych badań jak Ci wyjdzie usg i pappa w normie. To jest zalecane badanie jakby wyszły wysokie prawdopodobieństwa zespołu downa i innych chorób. A raczej nawet nie zalecane tylko alternatywa do amniopunkcji.
To prawda, ale to, czy nagle pojawi się choroba genetyczna, nie można być pewnym bardzo długo, czasami aż do końcowych tygodni. Ja nie chciałabym tyle czekać na "wyrok", bo to by oznaczało dla mnie wyrok dla dziecka :(
 
Czemu plastikowych nie? Fisher price ma bardzo dobre gatunkowo

to juz wynika z naszych takich srodowiskowych powodow :D po prostu nie chcemy kupowac plastiku, jesli jest jakis zamiennik. na studiach polubilam tez podejscie montessori, z tego co wiem tam rowniez raczej takich zabawkowych 'gotowcow' naladowanych bodzcami sie nie uzywa :)
 
Ja nerwus jestem, nie chciałabym myśleć cała ciążę, czy dziecko ma chorobę genetyczna, a ja już stara jestem ;)

Jeśli masz się denerwować, to jak najbardziej zrób, to Twój wybór, badanie nieinwazyjne :)
Ile teraz dobry termomix albo lidlomix kosztują?

1800 zł jakoś, na razie się z nim zapoznaje, obym nigdy nie żałowała zakupu :)

Wózki macie już powybierane? 😁 kocham tematy wyprawek ❤

Ja tylko wózek planuję kupić z takich większych rzeczy, więc będę bardzo chętnie wybierać :D

Dziewczyny powiedzcie mi kiedy zrobiłyście pierwszy raz betę i progesteron? Ja dziś zaczęłam 6 tydzień i planowałam iść w następnym tygodniu ale chyba nie wytrzymam i pójdę jutro i w poniedziałek
Ogólnie 6 tydzień i brak objawów tylko więcej śluzu i co jakiś czas ból podbrzusza to normalne? Już się trochę martwię a wizyta dopiero 29 października

Biały gęsty śluz to objaw produkcji progesteronu, więc ok :) Ja jestem ze zwolenników badań i bym progesteron zbadała dla swojego spokoju.

Ale testy ciążowe normalnie wychodzą ? Jeśli tak to bez stresu. Wszystko jest dobrze ☺ Pamiętaj, ze każda z nas inaczej przechodzi ciąże. Jedna ma mega objawy a inna w ogóle , czuje się rewelacyjnie!

Dużo was z Wrocławia. Ja niedaleko 😄 wyczuwam spotkanie z bobasami po porodzie 😄

Oj tak, ja przy pierwszym dziecku miałam kalendarz zapełniony spotkaniami z dzieciatymi koleżankami, o wiele fajniej się tak spędza czas niż samej w domu :)

Zwymiotowalam wodę z imbirem ☹🤢🤢
Biedna, trzymaj się :( Pamiętaj, że jeśli wymioty się nasilą, to powinnaś się zgłosić do szpitala na kroplówki. Tak mi mówiła ginekolog, że jak się zacznie zwracać napoje systematycznie, to sygnał do zgłoszenia się do szpitala.
 
reklama
Ja jestem przerażona na myśl o tym, że kiedyś będę musiała wszystkie malutkie zabawki pochować z zasięgu małych lapek. Mój 5latek ma pełno samochodzików , zabawek z kinderniespodxianek itp. On już taki duży , nic do buzi nie włoży a tu od nowa trzeba będzie dom poprzestawiać 😂

Był tu temat łóżka piętrowego chyba z tego co pamietam. Za 2 lata planuje takie kupić, wtedy syn jako 7 latek wejdzie na górę a maluch na dole. Ja sama jak byłam mała miałam właśnie 7 lat jak rodzice kupili łóżko piętrowe . W sumie to dwa kupili bo nas była trójka. I jedno łóżko było takie podwójne normalnie i brat spał na gorze 5lat a siostra na dole 3 lata a ja miałam piętrowe ale ze spałam na gorze a na dole miałam biurko.
Teraz u siebie biore pod uwagę takie łóżko piętrowe z wysuwanym materacem jeszcze dla 3 dziecka. Wybiegam myślami w przyszłość bo zapewne kiedyś jakiś kuzyn albo kolega będzie u nas spał 😂
 
Do góry