reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

Balonik to jest ten cewnik? To jest jajco jakieś. Wolałabym tego uniknąć. Przy pierwszym porodzie nic nie dało, tylko ogromny ból.

Tak czytam Wasze wypowiedzi i czytam i stwierdzam, że większość z Was będzie miała cesarki. To z jakich przyczyn?

Czy któraś z Was podzieli się informacja mniej więcej skąd jest lub z jakiego województwa?
U mnie cesarka, bo cukrzyca, bo wiek, bo pierwszy poród, bo blizniaki wcale nie malutkie -oczywiscie to wszystko razem połączone daje wskazanie do cesarki u mnie
 
reklama
Dziewczyny czy położne mierzą Wam sprzeżną miednicy? Moja dziś była i zrobiła mi pomiary. Sprzeżna 17 cm a odległość miedzy kolcami 20, też mało. Nie wiem co myśleć. Mam to przekazać lekarzowi prowadzącemu. Nastawiałam sie cały czas na sn, ale teraz znajac te wymiary boje sie rodzic naturalnie. We wtorek wizyta. Liczę że lekarz powie mi coś konkretnie
 
😋 Wczoraj była z tego co wiem. 🤔 Tak pytam bo codziennie ktoś teraz. Niby terminy na czerwiec, a zaraz wszyscy w maju będą. 🙂
Co do pełni, to położne mówią, że coś w tym jest. Jak tak mówią, to widocznie prawda.
Ja wczoraj w nocy miałam dwa skurcze straszaki. Macica jak kamień cała, kłucie nisko w cipce aż i potem ból w krzyżu. Przez cały dzień cisza na szczęście i dzisiaj też. Skoro nie urodziłam przez pełnię to mam nadzieję dotrzymać do 13.06 😀
 
U mnie to chyba sie przesunie bardziej na lipiec :( termin 29.06, szyjka wysoko, dziecko juz prawie 3kg a ja 158 cm nie wiem jak je wypchne. Ulozenie na kazdym usg inne, lekarz czeka i nawet mi nie powiedzial, czy w razie czego zrobi cesarke... dziecko ma niedomykalnosc zastawki trojdzielnej, ktora sie uwidocznila w 3 trymestrze i sie troche powieksza, bo byla protosystoliczna czyli wczesnoskurczowa a teraz jest holosystoliczna czyli przez caly okres trwania skurczu... sama zastawka nie jest wielkim.problemem ale moze swiadczyc io czyms jeszcze, chcialabym byc juz po porodzie, zeby dziecku wykonali echo serca i wiedziec na czym stoje bo tak to tylko stres przeogromny, a ta cholerna szyjka tak wysoko ze masakra :/ Jakbym miala miec cesarke to chyba nawet bym sie cieszyla bo to by znaczylo ze urodze przed 40tc a tak nawet nie wiem :/
 
Ja na patologii ciąży od wtorku 😒
Trzymamy kciuki by co najmniej tydzień dociągnąć. Dzieci całe i zdrowe, duże i ruchome. Jeśli się teraz urodzą, będzie ok. Ale staramy się dociągnąć do 34tyg. Czyli do wtorku chyba. Szyjka mi się nagle skróciła. Jutro dowiem się dokładnie co robimy dalej.
 
reklama
U mnie to chyba sie przesunie bardziej na lipiec :( termin 29.06, szyjka wysoko, dziecko juz prawie 3kg a ja 158 cm nie wiem jak je wypchne. Ulozenie na kazdym usg inne, lekarz czeka i nawet mi nie powiedzial, czy w razie czego zrobi cesarke... dziecko ma niedomykalnosc zastawki trojdzielnej, ktora sie uwidocznila w 3 trymestrze i sie troche powieksza, bo byla protosystoliczna czyli wczesnoskurczowa a teraz jest holosystoliczna czyli przez caly okres trwania skurczu... sama zastawka nie jest wielkim.problemem ale moze swiadczyc io czyms jeszcze, chcialabym byc juz po porodzie, zeby dziecku wykonali echo serca i wiedziec na czym stoje bo tak to tylko stres przeogromny, a ta cholerna szyjka tak wysoko ze masakra :/ Jakbym miala miec cesarke to chyba nawet bym sie cieszyla bo to by znaczylo ze urodze przed 40tc a tak nawet nie wiem :/
Ja w ciąży z córką też miałam wszystko pozamykane na cztery spusty.... W 38+0 szyjka twarda, zamknięta, wysoko, ani widu ani słychu porodu. Ale córce wyszło bardzo wysokie tętno I lekarz zdecydował o cc. Córka totalnie nie była gotowa na poród, ale chociaż żyje, jest cała i zdrowa. U mnie wczoraj 36+2 I waga synka 2850. Gin mówi że za te 3 tyg powinien mieć około 3300-3400 wiec tak spokojnie

Ja na patologii ciąży od wtorku 😒
Trzymamy kciuki by co najmniej tydzień dociągnąć. Dzieci całe i zdrowe, duże i ruchome. Jeśli się teraz urodzą, będzie ok. Ale staramy się dociągnąć do 34tyg. Czyli do wtorku chyba. Szyjka mi się nagle skróciła. Jutro dowiem się dokładnie co robimy dalej.
To na kiedy masz termin że dopiero 33tc?
 
Do góry