reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2017

Liczę na to ze cycki już nie są takie delikatne teraz jak przy pierwszym dziecku bo się zahartowaly i teraz nie będzie bólu wcale. Ktoś może potwierdzić moją optymistyczna teorię? :D

m3sxyx8dzur8ghzn.png
Hahaha boze jak bym siebie slyszała. Ja tez tak sobie wmawiam . Ale jak mnie sutki bola czasem to czuje , ze bedzie to samo. Za to psychicznie łatwiej. [emoji6][emoji6]
 
reklama
Wydaje mi się,że progesteron działa w ten sposób iż zatrzymuje wodę w organizmie jeśli jest do tego tendencja. Tak jak np dzieje się przed okresem. Dlatego niektóre kobiety mogą zauważyć wzrost wagi.
Na niektóre działa wręcz przeciwnie i chudną,to zależy od organizmu.
Ja przed okresem zawsze nabierałam wody i 2kg do przodu. Widać było to np po nogach i rękach,ale nauczyłam się z tym radzić.
Więc jeśli macie problemy z wagą po progesteronie to być może wina wody właśnie.
 
Zrobiłam sobie wykres porównawczy wagi dziecka w ciąży [emoji14]
Jeszcze mi się nie zazębiają bo nie miałam w pierwszej tak wcześnie mierzone, ale wygląda narazie, że na tym etapie waga była praktycznie identyczna.
Ładnie widać jak dziecko przyspiesza w tym ostatnim trymestrze.
Zobacz załącznik 797173

Co do karmienia, jedzenie przez 45 minut to nie jest długo. Mój wisiał na początku po 2 godziny na cycku, po prostu tak lubił jeść na spokojnie, trochę pociamkał, trochę odpoczął, potem znów trochę pociamkał. Pokarmu mi nie brakowało bo się wylewało, polecam te silikonowe nakładki na piersi na początku, mam wrażenie, że one dodatkowo stymulowały piersi bo jak wymieniłam później na te wacikowate, to przestało się tak lać. No i nie będę oszukiwać, jakieś pierwsze dwa tygodnie bolało całkiem mocno, ale potem przestało całkowicie i tak karmiłam prawie 2 lata, teraz też tak chce.
Ja wiem że 45 min na cycku to norma tylko tu chodziło o częstotliwość karmienia. więcej na cycku niż bez, przez całą dobę na dłuższą metę nie do znieczulenia. nie ma co się zamartwiać na zapas zobaczymy jak to będzie.

Napisane na E2303 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Wiecie co, tak rozmawiałyście o tej wadze a że jutro mam wizytę to postanowiłam sprawdzić. W ciągu ostatniego miesiąca przytyłam 3,5kg no i co zrobić... Mogę spróbować odżywiać się zdrowiej ale nie będę chodzić głodna. Niech mi spróbuję lekarz albo położna jutro coś powiedzieć na ten temat....

Napisane na E2303 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja tez licze na to, ze sutki mi sie zahartowaly i teraz bedzie lepiej z kp. Ja synka odstawilam w pazdzierniku po prawie 1,5 karmienia. Teraz tez sie nastawiam na kp, ale zobaczymy jak to bedzie karmic gdy obok bede miala dwulatka. No i zobaczymy jak on zareaguje, bo pewnie mu sie przypomni...a jak bedzie chcial to pewnie mu nie odmowie byleby tylko wszystkiego nie wypil [emoji12]

Suelen ciesze sie, ze Wy juz w domku, trzymajcie sie! Maz sie wykazal [emoji2]

Napisane na SM-G531F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Moja teściowa karmiła najmłodszą do piątego roku życia, to dopiero był mamy cycek. A w ogóle to odchowała dziewięcioro dzieci i co najciekawsze wcale wszystkich nie karmiła piersią więc może to zależy też od dziecka.

Napisane na E2303 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry