reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2017

Mi lekarz mówił że powinno się unikać gorących kąpieli w ciazy więc nie wiem jak z termami... Ja bym się trochę bała, bo pamiętam jak syn strasznie kopał gdzy sie kapalam w cieplejszej wodzie ,jak by brzuch chcial rozerwac

f2w3rjjgfqkq0jcp.png

relgh371clrq6e2w.png
 
reklama
Mi lekarz mówił że powinno się unikać gorących kąpieli w ciazy więc nie wiem jak z termami... Ja bym się trochę bała, bo pamiętam jak syn strasznie kopał gdzy sie kapalam w cieplejszej wodzie ,jak by brzuch chcial rozerwac

f2w3rjjgfqkq0jcp.png

relgh371clrq6e2w.png
Ja nie unikam ciepłych kąpieli od początku ciąży. Na termy też jeżdżę:) moja znajoma też jeździła. Nic się nie działo. Ale wiadomo każda ciąża jest inna, każda z nas jest inna i każda ma swoje sumienie i nim powinna się kierować :)
Moje dziecię się nie bulwersuje w trakcie ciepłych kąpieli:)
p19u9jcg81ehxczt.png
 
Mam do Was pytanie jeszcze [emoji3] czy skierowanie na podstawowe wyniki z krwi i moczu dostajecie na kazdej wizycie? Macie co miesiac je robić? Ja mam wrazenie ze troche zadko mam robione i martwie się ze moj lekarz zawodzi..

uwo9s65gc1wrqhnx.png
Mój lekarz zlecił mi teraz trzeci raz krew i mocz od początku ciąży.

5djylbetecfse5n6.png
 
Nie chce się kłócić czy wymądrzać bo każdy robi co uważa za słuszne ,ale przeczytałam np to Link do: Długa gorąca kąpiel w ciąży – dozwolone czy zabronione? - Dzidziusiowo.pl i ja nie jestem jakoś przekonana. Ale to moja opinia

f2w3rjjgfqkq0jcp.png

relgh371clrq6e2w.png
Wiem że są nie wskazane :) mam tego świadomość:) ale uważam- może błędnie- że skoro moja ciąża przebiega bezproblemowo to mogę raz na jakiś czas pojechać na termy, czy polezec 20 minut w wannie :) robię tak od początku. Wiadomo bliżej końca będzie cieplej więc z tego zrezygnuje ale póki co ... :)
Ale wiesz herbata też jest nie wskazana podobno, sok malinowy i inne... :)
p19u9jcg81ehxczt.png
 
Zajączku powodzenia [emoji4] ciekawe co tam się kryje u ciebie ja już po USG o płeć nie pytałam bo lekarze w sumie dwa razy mówili że córka i już się tak nastawiłam coś dzidzia może mieć z zastawką ale ja też w sumie mam częściową niedomykalność i nic nikt Z tym nie robił więc pewnie to nic takiego reszta jest ok i dzidzia waży 500 gr 21 tydz ale ewidentnie z USG 22,5 tc

Napisane na Lenovo A6020a46 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Na nfz badania może zrobić 3 na całą ciążę. Ja tak miałam w dwóch poprzednich i teraz widzę że też tak jest. Teraz mi zlecił dopiero drugie badania na nastepna wizytę. Morfologia, mocz, glukoza i to wsio.

Napisane na E2303 w aplikacji Forum BabyBoom
Kochana ja uważam, że tak nie jest. Ze to zależy od lekarza. Oni mają jakieś tam wytyczne ale jak chcą i jest potrzeba to one są nie ważne. Chodzę na NFZ i juz miałam 3 morfologie i badanie moczu .
Usg prawie na każdej wizycie . A powinny być 3 w całej ciąży .
 
Ja chodzę do lekarza na NFZ i teraz mam 4 siekrowanie na morfo, 3 na mocz i do tego na ta glukozę. Nie wiem od czego to zależy . Może wykorzystam limit w połowie ciąży [emoji6]

f2w3rjjgwqepia0h.png
 
Wiem że są nie wskazane :) mam tego świadomość:) ale uważam- może błędnie- że skoro moja ciąża przebiega bezproblemowo to mogę raz na jakiś czas pojechać na termy, czy polezec 20 minut w wannie :) robię tak od początku. Wiadomo bliżej końca będzie cieplej więc z tego zrezygnuje ale póki co ... :)
Ale wiesz herbata też jest nie wskazana podobno, sok malinowy i inne... :)
p19u9jcg81ehxczt.png
Ja np po kąpieli w ciepłej wodzie mam normalne skurcze. Kąpie się w takiej letniej nawet nie ciepłej . Ale ja mam problem z macica więc dlatego . Mam nawet nie kapac się więcej niż 10minut.
 
reklama
Z drugiej strony położne zalecają ciepłe kąpiele przy złym samoloczuciu, bólu czy spinaniu się brzucha. Pozatym nikt w ukropie się nie kąpie.

f2w3rjjgwqepia0h.png
 
Do góry