reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2017

reklama
Ja dzisiaj wybrałam się z mężem po prezenty wszystko już prawie kupione, teraz muszę kupić coś dla niego, na kilka rzeczy czekam z internetu mam nadzieje ze dotrą na czas .
Jutro wizyta u lekarza rano muszę jeszcze jechać zbadać mocz mam nadzieje ze do 16 zdążą z wynikami :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Tynka ja też mam wizytę jutro z tym że dopiero o 19.00
Badania moczu robiłam wczoraj.. mi coś wyszło że mam kryształy szczawianu wapnia i moczany bezpostaciowe i nie mam pojęcie skąd to się wzieło bo jeszcze 3 tyg.temu było wszystko ok. Zobaczymy co jutro na wizycie powie lekarz;)
 
Pewnie jako ostatnia (lub jedna z ostatnich) się pochwale.. miałam dzis badania genetyczne i wszystko jest ok ❤️
Maleństwo ma 5,3 cm i machalo do mamusi i tatusia. Wzruszyłam się, mam nadzieje, ze wszystko będzie dobrze
Ja mam usg robione co wizyte.. (czyli miałam już 4)
 
Tynka ja też mam wizytę jutro z tym że dopiero o 19.00
Badania moczu robiłam wczoraj.. mi coś wyszło że mam kryształy szczawianu wapnia i moczany bezpostaciowe i nie mam pojęcie skąd to się wzieło bo jeszcze 3 tyg.temu było wszystko ok. Zobaczymy co jutro na wizycie powie lekarz;)

a ciężar moczu w normie? Pijesz odpowiednio dużo? Takie wyniki mogą sugerować odwodnienie np.


7u223e3kwboc3bjp.png
 
Dzwoniłam do lekarza. Biorę nospe luteinę i duphaston. Jak mi nie przejdzie . Albo skurcze znowu się pojawia takie silne to odrazu do szpitala. Mam brać większą dawkę nospy. Od paru min troszkę przeszło. Narazie mam czekać. [emoji45]
 
Skąd wiesz, że to nie ma wpływu na dziecko?

Madireiro a skąd wiesz, że te badania nie mają wpływu na dziecko?
Wiele lat temu nie wiedziano na przykład, że promieniowanie rentgenowskie jest szkodliwe :-)

Pierwsze usg w ciąży zostało wykonane na przełomie lat 60/70 i jak dotąd nie zaobserwowano negatywnych skutków na płód. A prawie 50 lat doświadczeń to już kawał czasu. Usg to nic innego niż ultradzwięki i jak masz jakieś źródła o ich szkodliwości to chętnie poczytam :-)
Co do RTG odpowiedź poniżej.


Rentgen był przez dziesiątki lat uważany za bezpieczny, stąd niektórzy lekarze mają swoje zdania na ten temat.

f2w3skjoapwrgv7j.png

Pierwsze zdjęcie rtg człowieka zostało wykonane w 1934 r. Już po II wojnie światowej powszechnie wiadomo było o szkodliwości promieniowania chociażby po skutkach Hiroshimy. Zaraz po tym zaczęto prowadzić badania dot. choroby popromiennej na wysoką skalę. Od 1934 r do 1945 to 11 lat... jeśli jakiś lekarz uważa że rtg był uważany za bezpieczny przez "dziesiątki" lat to sorry ale nie mam z nim o czym dyskutować, bo jest niedouczonym konowałem.

Podsumowując - jeśli ktoś nie widzi różnicy między promieniowaniem a falą dźwiękową... to nauka jest tu bezradna:-)
 
Pierwsze usg w ciąży zostało wykonane na przełomie lat 60/70 i jak dotąd nie zaobserwowano negatywnych skutków na płód. A prawie 50 lat doświadczeń to już kawał czasu. Usg to nic innego niż ultradzwięki i jak masz jakieś źródła o ich szkodliwości to chętnie poczytam :-)
Co do RTG odpowiedź poniżej.




Pierwsze zdjęcie rtg człowieka zostało wykonane w 1934 r. Już po II wojnie światowej powszechnie wiadomo było o szkodliwości promieniowania chociażby po skutkach Hiroshimy. Zaraz po tym zaczęto prowadzić badania dot. choroby popromiennej na wysoką skalę. Od 1934 r do 1945 to 11 lat... jeśli jakiś lekarz uważa że rtg był uważany za bezpieczny przez "dziesiątki" lat to sorry ale nie mam z nim o czym dyskutować, bo jest niedouczonym konowałem.

Podsumowując - jeśli ktoś nie widzi różnicy między promieniowaniem a falą dźwiękową... to nauka jest tu bezradna:-)
I jeszcze jest ordynatorem :D konował ha ha[emoji23][emoji23]

f2w3skjoapwrgv7j.png
 
I jeszcze jest ordynatorem :D konował ha ha[emoji23][emoji23]

f2w3skjoapwrgv7j.png

Powiem tak.. jak patrzę jakiego mamy prezydenta... ale nie będę politykować :-)
Tak, niestety wysokie stanowisko nie daje przywileju na monopol wiedzy :-)
Czego dowodem jest mój wujek - też ordynator, ale daleko mu do... nie będę rozwijać tematu:)
On też wagarował na lekcjach fizyki :-)
 
reklama
Do góry