reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2017

Ja biorę żelazo - 3 razy - Tardyferon- fol. Czuje się normalnie - to znaczy dalej mam mdłości i jestem senna,ale nie wiem czy od żelaza czy od tego , że jestem w ciąży [emoji5]


A z tym USG, to mi lekarz mówił właśnie kiedyś w szpitalu, że on nie robi swoim pacjentkom często usg- z tego względu , że badania na temat wpływu urządzenia bada się przez wiele lat a promieniowanie rentgenowskie też było przez lata uważane za bezpieczne. Także wszędzie zdania są podzielone ja używam detektora i nie zamierzam przestawać.

f2w3skjoapwrgv7j.png
 
reklama
Spokojnie :-) Ultradźwięki to nic innego jak fale dźwiękowe o bardzo wysokiej częstotliwości. Na tyle wysokiej, że niesłyszalnej ludzkim uchem. Wykorzystywane w aparatach USG ultradźwięki, w przeciwieństwie do promieniowania rentgenowskiego, nie mają negatywnego wpływu na dziecko.
Możemy się spokojnie badać:-)
Skąd wiesz, że to nie ma wpływu na dziecko?
Spokojnie :-) Ultradźwięki to nic innego jak fale dźwiękowe o bardzo wysokiej częstotliwości. Na tyle wysokiej, że niesłyszalnej ludzkim uchem. Wykorzystywane w aparatach USG ultradźwięki, w przeciwieństwie do promieniowania rentgenowskiego, nie mają negatywnego wpływu na dziecko.
Możemy się spokojnie badać:-)
Madireiro a skąd wiesz, że te badania nie mają wpływu na dziecko?
Wiele lat temu nie wiedziano na przykład, że promieniowanie rentgenowskie jest szkodliwe :-)
 
Skąd wiesz, że to nie ma wpływu na dziecko?

Madireiro a skąd wiesz, że te badania nie mają wpływu na dziecko?
Wiele lat temu nie wiedziano na przykład, że promieniowanie rentgenowskie jest szkodliwe :-)
usg na szczęście nie wymyślili rok temu ;) już jakieś badania są;) mnie też często mama oglądała;)

w57vyx8dubspq12k.png
 
Dzień dobry :)

Ja też jestem ciekawa kto tam u mnie pływa, 11 stycznia mam nadzieję się dowiedzieć :)


7u223e3kwboc3bjp.png
W takim razie jest nas 3 na 11.01[emoji4] Bellax, Ty i ja [emoji8]
Dziewczyny, widzę, że niedługo część z Was ma USG. Dopiero przechodziłyśmy USG genetyczne. Ja dopiero jestem zapisana na połówkowe na początek lutego. Czemu Wy macie tyle badań? :) lekarze Wam tak doradzili?
Myślę że każda z nas ma odpowiednią liczbę badań, tylko jak się czyta forum to przy takiej ilości dziewczyn może być wrażenie że tego jest tyle [emoji38]
Ja tez mam 27.12 i zauwazylam ze bardziej odliczam do wizyty niż do świąt ;)
U mnie będzie 17tc , wiec musi być już coś widać. Mój lekarz jak dziecko jest źle ułożone to smyra go mocniej tą sondą, albo mi każe kaszleć i dziecko na ogół zmienia pozycję. Odrobina słodkości przed wizytą gwarantuje, że maluch nie bedzie spał.
Nie wyjdę z gabinetu jak się nie dowiem.
PS. Ja miałam juz taz chłopaka, raz dziewczynę więc tym bardziej jestem ciekawa. Jednak z zakupami płciowymi - w sensie kolorostycznym i tak poczekam na połówkowe , żeby była przynajmniej 2 razy potwierdzona wiadomość o płci.


oar8pg4njiayxtbm.png
Monya Nie MUSI [emoji1] Ja byłam w 17 tyg na wizycie ( wczoraj) i .... nic nie zobaczył [emoji24] to niestety w dużej mierze zależy nie tylko od tygodnia ale od sprzętu i umiejętności lekarza Ale trzymam za Ciebie kciuki [emoji110]

16udskjopmtfyunf.png
 
Moja dzidzia od początku jest często podgladywana ale z konieczności więc staram się nie myśleć o szkodliwości tego badania. W poprzedniej ciąży wszystko szło książkowo i miałam 3/4 Usg. Inną sprawą jest że na połówkowe muszę się prywatnie zapisać i dochodzi kolejne ale to bardzo ważne i potrzebne badanie więc co zrobić.

Napisane na E2303 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Wlasnie nie przeprowadza się badań na płodach także tutaj nie do końca wiadomo jaki to ma wpływ. Ja nie mam zdania


7u223e3kwboc3bjp.png
nie zaczęły kobiety odkąd robi się im usg rodzić dzieci z trzema głowami i świecącymi w ciemności. Tu nie trzeba badań na płodach tylko na obserwacji na dzieciach badanych i nie badanych ;)

w57vyx8dubspq12k.png
 
reklama
Jejku tak mnie boli podbrzusze , że już chyba dzisiaj szpital mnie czeka [emoji24] idę się ogarnąć i poczekam na męża. Jak nie przejdzie to jadę już nie czekam. Czuje się jak w 1 fazie porodu . Oby wszystko było dobrze. [emoji45]
 
Do góry