reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ćwiczenia w ciąży

Szanowne Panie,
jeśli uprawiałyście jogę przed porodem to wiecie ile radości potrafiła dać Wam i Waszemu ciału. Po ciąży potrzebujecie jej jeszcze bardziej gdyż ma ona dobroczynny wpływ na kręgosłup, mięśnie oraz całą sylwetkę. Joga pomoże dokonać samoobserwacji i samokontroli ciała jak i ducha. Ujędrni i uelastyczni mięśnie, ścięgna i stawy, a także wzmocni organizm i wyzwoli w nim pozytywną energię. Po porodzie wskazane są ćwiczenia otwierające klatkę piersiową, która po trudach dnia codziennego zamyka się, jak i pozycje wzmacniające mięśnie brzucha, pozycje odciążające kręgosłup oraz pozycje relaksacyjne i regenerujące ciało młodej mamy. Coraz popularniejsze stają się także zajęcia jogi z dzieckiem, które wzbogacone o wspólne ćwiczenia zbliżając jeszcze bardziej mamę i jej pociechę. Warto już od maleńkości zapoznawać dziecko ze zdrowym trybem życia. Potem istnieje większe prawdopodobieństwo, że jako osoba dorosła sama w pełni świadomie wybierze taki sposób na życie.
Opener Klub Mam
 
reklama
Hej dziewczyny:)
Na wstępie witam wszystkie przyszłe mamy!:)
Ja byłam bardzo aktywna przed ciążą i chodziłam dużo na siłownie i na zajęcia ze stepu choreograficznego. Lekarz zalecił jednak, żebym teraz wybrała jakąś lżejszą formę ćwiczeń i chodzę sobie na bieżnie (szybki chód) i na pilates oraz zdrowy kręgosłup. Myślę jeszcze o tym, żeby sobie co jakiś czas zmieniać pilates na piłki:> Albo jak już brzusio urośnie to właśnie zamiast pilatesu, bo podejrzewam, że się nie zroluje:p, zacznę chodzić na piłki. Widziałam też specjalne zajęcia dla mam w ciąży, ale chyba przy mojej wcześniejszej dawce ćwiczeń to będą za delikatne ćwiczenia:p To jest chyba lepsze dla mam, które wcześniej nie ćwiczyły:) No i basen fajna rzecz na pewno, tylko podobnie jak Lena martwię się, że coś złapie i może to być niebezpieczne dla maluszka:/
 
Paulinaa, uwierz- z brzuchem wielkości piłki do koszykówki nawet ćwiczenia dla ciężarnych na piłkach zaczynają sprawiać trudności, bo równowaga jest totalnie zaburzona :) Teraz pewnie nawet nie czujesz się "w ciąży", więc jeżeli lekarz nie widzi przeciwwskazań możesz sobie nawet delikatnie poćwiczyć siłowo skoro robiłaś to wcześniej... Ja jestem już na finiszu, ale sporadycznie ćwiczę- głównie nogi na maszynach, oczywiście z bardzo małym ciężarem, w końcu podczas porodu akurat te mięśnie się przydadzą ;) Basen też bardzo polecam, chyba że masz problem z infekcjami. Ja miałam zakaz długiego stania i chodzenia przez połowę ciąży, a basen to była dla mnie rewelacja. No i wzmacniaj plecy, póki możesz, bo później będą miały ciężko :D
 
Siłowo to ja raczej nie ćwiczyłam, chodziłam na step choreograficzny z dużą ilością przeskoków i piruetów, więc wolę nie ryzykować:/ Ale dzięki za radę z tymi plecami, faktycznie wypada nad nimi popracować póki można:D No a jak brzuch urośnie to się najwyżej przerzucę na ćwiczenia dla mam:p Basenu się boję, bo miewałam często właśnie jakieś później problemy, więc teraz wolę nie ryzykować
 
Zgadzam się z Daphne całkowicie:) Już długo ćwiczę i często widuje Panie z brzuszkiem na siłowni:) Wiadomo, że wykonują ćwiczenia z mniejszym obciążeniem, pewnych ćwiczeń nie wykonują wcale, ale pozostają aktywne. Ja jestem dopiero w I trymestrze ciąży i chodzę sobie na pilates, zdrowy kręgosłup i na bieżnię i czuję się świetnie:) Szczerze polecam:)
 
Mój lekarz poleciał mi żebym zapisała się na Jogę albo zaczęła ćwiczyć sama w domu. Na początku zakupiłam mate z Mata do jogi - Sklep Joga Styl i ćwiczyłam sama. Z czasem przekonałam się i chodzę na zajęcia z grupą:) inaczej się ćwiczy i można zawsze z kimś pogadać po zajęciach:) kolana mi już nie dokuczają, warto chociaż spróbować:)
 
Pływanie, joga, czy może jakiś inny sport... Co Wy na to? Czy któraś z was uprawia sport w ciąży? Jakie formy ruchu są najlepsze dla przyszłej mamy?
Podobno pływać można, ale trzeba uważać na to by pływać w czystym basenie(w Krakowie to chyba tylko Korona :wściekła/y:)
Jak byłam w ciąży to też uprawiałam sport, najczęściej pływałam. A przede wszystkim dużo spacerowałam.
 
reklama
Do góry