reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ćwiczenia w ciąży

reklama
Aktywnosc fizyczna jest bardzo dobra i dla mamy i dla plodu. Dzieci ktorych mamy cwiczyly maja silniejsze serca, bo jak u mamy tetno wzrasta w czasie wysilku, to u maluszka tez, i serduszko mu sie wzmacnia. Tylko nie mozna przesadzic. Po pierwsze, lepiej nie zaczynac nic nowego, szczegolnie jezeli to sa intensywne cwiczenia. Jak sie nic nie robilo przed ciaza to trzeba zaczynac bardzo powoli. Mi lekarz zalecil zeby puls w czasie cwiczen nie wzrastal ponad 120 uderzen/min.
Ja w pierwszej ciazy tylko zrezygnowalam z biegania. Cwiczylam na maszynach elpitycznych, rowerkach, chodzilam duzo i cwiczylam na silowni do samego rozwiazania. Bardzo polecam spacery, szczegolnie przed 3 trymestrem, bo potem to dzidzia czesto za bardzo na pecherz cisnie. Probowalam rowniez joge, ale to nie dla mnie, chociaz moja kolezanka uwielbiala. Ale ona uprawiala joge przed ciaza a ja nie, moze taka byla roznica.
 
Ja chodzę na basen :)
Ale lekarz kazał mi zaaplikować nystatynę tampona i dopiero hulaja do basenu :)

Natomiast często łapię infekcję przewodu moczowego i pęcherza więc dwa razy pode tydzień mam z głowy....i znów dwa razy pójde i tak w kółko:)

Ale uważam ze basen to super sprawa i przy rozciąganiu i przy ćwiczeniach oddechowych :)
 
Woda i pływanie chyba są dobre, zważywszy, że są porody w wannie :-)
Ciąża to nie choroba. Wszystkie aktywności zależą od organizmu. No oczywiście trzeba zachować też zdrowy rozsądek, by nie martwić się o donoszenie ciąży.
 
witam,
do 30-32 tygodnia chodziłam na piłki - cudownie odciążają kręgosłup, spacerowałam z kijami - gorąco polecam - łatwiej się chodzi, basen ... cóż od połowy czerwca jestem uziemiona i bardzo mi brakuje aktywności fizycznej.
Wiele siłowni, różnych klubów fitness prowadzi zajęcia dla przyszłych mam - często w ramach programu aktywne 9 miesięcy.
Oczywiście wszelka forma ruchu - nawet spacery powinny być wcześniej skonsultowane z lekarzem prowadzącym.
 
Ja polecam z całego serca basen, pilates, ćwiczenia na piłce, spacery i ...taniec. Szczególnie taniec brzucha. Genialna sprawa. Ja ćwiczę w ciąży kilka razy w tyg i przez to czuję się bardzo dobrze i mam wagę pod kontrolą. Zawsze byłam aktywna i nie wyobrażam sobie teraz nic nie robić.
 
Ja polecam z całego serca basen, pilates, ćwiczenia na piłce, spacery i ...taniec. Szczególnie taniec brzucha. Genialna sprawa. Ja ćwiczę w ciąży kilka razy w tyg i przez to czuję się bardzo dobrze i mam wagę pod kontrolą. Zawsze byłam aktywna i nie wyobrażam sobie teraz nic nie robić.

Wow! Ja też do tej pory chodziłam dwa razy w tygodniu na fitness i teraz nie wiem jak odnaleźć się w nowej sytuacji :no: Wizytę u lekarza mam na poniedziałek i zapytam sie czy mogę ćwiczyć i czy nie ma żadnych przeciwskazań
 
Witam!
Równiez polecam basen a dokładnie aqua aerobic a także fitness z programem dla przyszłych mamusiek;-)
Pozdrawiam
 
reklama
witajcie fitmamy.. ja również przed ciążą dość intensywnie ćwiczyłam.. , miałam krwawienie implantacyjne, myślałam że to wcześniejsza miesiączka, potem w terminie właściwej @ miałam różowe plamienia, 2dni później zrobiłam test i 2 kreseczki. Lekarz na razie zakazał ćwiczeń ale czekam z utęsknieniem czekam na zielone światło chociaż na orbitreka mojego ulubionego
 
Do góry