reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Kliska do dupy to malo powiedziane, jest strasznie.
Ja wizyte u dabetologa i gina mam w srode ;) i tez spadlam zas 1kg od ostatniej wizyty i bedzie miec do mnie pretensje ehh a ja caly czas jem tylko male ilosci bo po 2 kromkach chleba mi cukier skacze ponad 120, mam pozwolenie jesc po 1 ale czesto i tak jem co 1-1,5h. Teraz zaczynam sie martwic czy mala jest dobrej wielkosci, brzucholek widac ze rosnie ;) diabetolog chyba zle na mnie dziala im blizej wizyty tym mam wyniki po 90pare :o ostatnio tez tak bylo mam nadzieje ze nie da mi insuliny na noc juz mam dosc klucia, palce zyly co chwilke i teraz jeszcze insu ehhh
 
reklama
Sprawdzilam wyniki kwasow zolciowych i sa takie same jak tydzien temu :D:D
Kurcze zmienilam chleb bo problem dostac ten moj teraz w sklepie i cukier skacze :mad: zas poszukiwania....
 
Mi dzisiaj skoczył cukier raz, chyba przez herbatę owocową, ale mam ogólnie wrażenie, że znów źle się czuję - kaszel i lekki bół gardła i to też może być przez to.
Przyszedł już do mnie wózeczek i miałam teraz chwilę, aby ogarnąć w nim wszystko zanim narodzi się maleństwo :) Jak składać i co gdzie jak.
Już tak jakoś się wtorku nie mogę doczekać, aby się dowiedzieć czy jest wszystko w porządku.
 
Poprosiłam męża o gorzką czekoladę, wiecie może z czym warto zjeść? I jaka ilość jest bezpieczna? Myślałam nad musem gruszkowym ze startą gorzką czekoladą, ale nie wiem ile kostek na jedną gruszkę.
 
No to dzisiaj spróbuję - w ogóle to dzięki miśce zauważyłam, że serio ta diabetolog i dietetyczka nie określiły mi ilości i ja ciągle żyję w takim lekkim stresie czy zjadłam ok czy będzie za dużo... Ja p*** to jest przecież nienormalne. I jak to ma niby sprawdzić czy ja mogę to wyregulować dietą czy będzie potrzebna insulina? Jak mnie ta diabetolog w jakimkolwiek stopniu opieprzę to ja też tam wybuchnę tekstem: "Jak może stresować Pani kobietę w ciąży!!" i drugim tekstem: "To Wasza wina, że ja nie wiem ile mogę zjeść".
ZgadnijKto, nikt nie powinien opieprzać kobiety w ciąży - jak to mówi moja położna środowiskowa: "jak ktoś Was stresuje to zadzwońcie do mnie to ja przyjdę i opieprzę tą osobą. Wy jesteście nietykalne!!"
Właśnie skończyły mi się warzywa w domu, więc czekają mnie zakupy w niedzielę...
 
ZganijKto, sory, że tak zapytam, ale... czy ty może jesteś na facebookowej grupie: "SŁODKIE MAMY - cukrzyca ciążowa"? Bo zobaczyłam to samo zdjęcie w profilowym i tak się zaczęłam zastanawiać. Właśnie się tam zapisałam :p
 
Kliska tak jestem w tej grupie i duzo sie tam od dziewczyn nauczylam co moge jesc ;)
Mnie tak stresuje m9ja diabetolog to ona mnie tak nastraszyla ta cholestaza ze 2 tyg stresu :/
Dzisiaj zrobilam ponownie proby watrobowe i alat troszke spadl :D nadal jest poza norma ale utrzymuje sie w miare na tym samym poziomie :D
Tak nic nie tlumacza i maja waty :/ jak wie mojej diabetolog zapytalam czy musze rodzic w szpitalu o 3 stopniu referencyjnosci to naskoczyla na mnie jakbym nie wiem co zrobila ehh szkoda gadac :/
Chyba juz znalazlam sposob na wyeliminowanie moich ketonow :D to zakazany jogurt grecki owocowy z platkami orkiszowymi zjadlam wczoraj przed snem i dzisiaj ich nie bylo :) dzisiaj zrobie powtorke i zobaczymy ;)
 
reklama
Mnie czeka jutro ta wizyta i az sie boje, mam kilka przekroczen na czczo :( nie duze bo do 94 ale jednak, mam nadzieje ze insuliny jeszcze nie dostane.
Jutro tez wizyta u gina i juz sie doczekac nie moge zeby sie dowiedziec zw wszysgko u malej jest okej i ze sobie ladnie rosnie innej mysli nie dopuszczam :p
Co jadacie na śniadanie bo jajka i parowki wychodza mi bokiem juz a to jeszcze co najmniej 5 tyg
Boli mnie wieczorami najczesciej spojenie lonowe przy poruszaniu sie i dol brzucha jak na okres macica cwiczy czy cora chce juz powoli wychodzic ;)
 
Do góry