reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Hej,
Ale tych 140 to na szczęście mam niewiele, natomiast powyżej 120 to niemal codziennie... ogólnie zauważyłam że gorzej toleruje chleb (nawet 7 zboz) i ziemniaki....
 
reklama
Cześć dziewczyny potrzebuje pomocy,
z góry dziękuję za wszelkie rady:-)
Zatem jak to bywa w drugiej połowie ciąży zrobiłam test z obciążeniem(75g) test był wykonany glukometrem. Wyniki na czczo 95, po 1h 194 a po 2h 164h. Dostałam skierowanie do szpitala. W domu mam glukometr, dostałam "na wszelki wypadek kiedyś ". W instrukcji piszą, ze niski poziom hematokrytu daje fałszywie podwyższone stężenie glukozy.
Na każde 10% zmiany hematokrytu, wielkość błędu pomiarowego wynosi 4-30% w zależności od stężenia glukozy w próbce – dla próbki krwi przy prawidłowej glikemii nawet przy dużym przesunięciu hematokrytu błąd glukometryczny będzie niewielki, natomiast przy wysokiej glikemii może być duży.
A ja mam anemię z którą nie mogę się uporac.. i HCT 32% (normy 38-45). Czy ten pomiar miał w ogóle sens? Jak zadzwoniłam do szpitala to mam zrobić glukozę z krwi a nie glukometrem i dopiero wtedy się zgłosić jak wyniki będą powyżej 92/180/160 po 75g. Zabroniono do tego czasu stosować dietę,żeby nie zafałszować wyników. A do tego czasu mierzę cukier bo się przestraszyłam. I tutaj tez mam wątpliwości:
na czczo - 84/ śniadanie, śniadanie kanapka z nutellą i kakao - 95 (sprzątałam), obiad z podwieczorkiem mięso pieczone, 4male zmieniaczki, surówka kupiona no i 4 male paczki - 95 (zero ruchu). Innego dnia na czczo 84/ sniadanie surówka z kukurydzy,sałaty i 1 kajzerka biala - 113/ obiad: rosół z białym makaronem - 100. Wczoraj 92 po snaidaniu 40g czekolady z orzechami i 2kanapki chleb razowy z zóltym serem -116.
Czy te wyniki wskazują na cukrzycę? czy ja może coś źle mierzę? a może przy tej diecie jeszcze nie byłoby skoków cukru i dlatego ich nie wyłapuję?
mierzę po 1h od posiłku, nie dezynfekuje palca, nie wyciskam krwi, mam nowe paski sprawdzałam roztw. kontrolny może coś jeszcze warto sprawdzić?
 
Ania
Moja tez nie pozwala miec notorycznie 140, ale tymi od czasu do czasu sie nie przejmuje.


Kate
Witaj. Uwazam, ze ten pomiar z glukometru nie jest do konca wiarygodny. Ja mialam wyniki na glukometrze dobre a po obciazeniu i badaniu z krwi w labo okazalo sie, ze mam cukrzyce. Wiec musisz zrobic badanie jak my wszystkie w labo normalnie z krwi. Aaaaa i z biegiem czasu okazalo sie, ze i na glukometrze cukry zaczely mi skakac. Z tych wynikow, ktore masz po glukozie wynika, ze masz cukrzyce. Ja mialam wieksza anemi w I ciazy, teraz tez mam i lekarka nie mowila, ze to ma cos wspolnego. Jesli zrobisz te badanie w labo to wyniki powinny byc ponizej 100/180/153. Ale tak jak Mi napisala, po posilkach poki co wyniki masz ok..wiec zasuwaj do labo jeszcze raz :)
 
Margo, mala Mi pocieszyłyście mnie bo bałam się, ze nie wiedziałam o tej cukrzycy i może zaszkodziłam dziecku. Czytałam o objawach i jakoś troszkę mi się zgadza, ciągnie mnie do słodkiego, mało tyję no i był na początku ciąży wynik 97 na czczo z krwi. Lekarz się nie przejął bo potem było cały czas 86. Zatem nawet jeśli coś się dzieje, to cukier jeszcze się trzyma w normach, rozsądna dieta i nie zaszkodzę dzieciaczkowi? Badanie zrobię we wtorek ale nie ma tragedii :-) Trzeba badać czy się nie rozbuja cukier tak?
 
Mi
Ty to w ogole sie jeszcze nie rozszalalas :D i oby tak do konca!


Kate
Jesli nawet masz te cukrzyce to poki co na pewno nie zaszkodzilas dziecku. Ale skontrolowac trzeba :)
 
Mala Mi gratuluje:-) teściowa musi dobrze gotować:-p

Margo
ja zrobię to badanie, nawet jak wyjdzie w normie to będę się pilnować. A jak wyjdzie źle, to będę musiała się pilnować i polubić z glukometrem 4-5x dziennie :-p
 
reklama
Pysznie gotuje ale wiadomo rosolek z duza iloscia klusek, ziemniaki z tluszczykiem kurczak w tluszczyku mizeria ze smietanka i bum cukier 150. A juz tak mało zjadłam [emoji14] No ale juz tesciowa wie o ciaxy i cukrzycy wiec kolejne obiadki powinny byc git [emoji14]
 
Do góry