reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

hej dziewczyny.
witam nowe słodkie mamy:-)

co do cukró to ja przynajmniej raz-dwa razy dziennie mam jakies przekroczenia ale ja biore fenoterol i on troche zawyza. poki co ciągle mam 4 j. do sniadania i kolacji. 5 j. o 7 rano dlugodzialającej i 7 o 22. dzis bede sprawdzac cukier w nocy. bo ciągle mam na czczo jednak za wysoko. no i zjem tą nakazaną kolacje o 22.30. MSAKRA.NIGDY NIE JADAM O TEJ PORZE NO ALE MOZE TO POMOZE!.

najwazniejsze ze na moim suwaczku jest juz trójka z przodu!! :-) a ciąza ponoc tydzien starsza;-) jejku aby tak do swiąt dotrwac!

anet co do slodyczy dla diabetyków to absolutnie cięzarnym nie mozna z tymi wszystkimi slodzikami.

mam taki maly poradnik i powiem wam ze jak sie stosuje do podstawowych zasad to jest ok.

np.juz wiem ze nie moge ruszyc nic z mleka na 1 i 2 sniadanie. kawa z mlekiem(bezkofeinowa) dopiero po 2 sniadaniu.

dzis po kolacji pierwszy raz mialam tak niski cukier 109/ zjadlam dwie cienkie biale kiełbaski, 1 kanapka z szynką drobiową chudą, i liscie salaty z ogorkiem,pomidorem i szczypiorkiem z łyzką kefiru. najadlam sie bardzo i cukier byl super:-)

ale tak mi sie chce czekolady ze zwariuje!!!!
 
reklama
Hej dziewczyny! chce się z wami podzielić nowym patentem na obniżenie cukrów.
Od kilku dni walcze o lepsze wyniki krwi, mam słabą hemoglobinę itp., wyczytałam gdzieś że dobrze jest pić napar z pokrzywy.
Takowy sobie zrobiłam, ale na opakowaniu wyczytałam że pokrzywa może zaburzać leczenie cukrzycy. Oczywiście zarz do internetu siadłam i co się okazuje że wręcz przeciwnie piszą o tym że pokrzywa obniża cukier. I faktycznie od paru dni moje cukry bardzo się unormowały, nawet jednego przekroczenia. A muszę się przyznać że czasem pogrzeszę: mleko z płatkami, paseczek czekolady gorzkiej, herbatniki...
Oczywiście nie mówię że na każdą z was to zadziała, przypominam wam też o nie przesadzaniu z ziołami i najlepiej skonsultowaniu z lekarzem picia naparu z pokrzywy.
Ja póki co walczę o lepsze wyniki z krwi bo moja ginekolog mnie aż do hematologa wysłała ;/
 
Syla a w tej Twojej kolacji to coś malo wymiennikow-jedynie pieczywo. A jak często badasz ketony ?
Ja tez normalnie nie jadam późno, ale do kanapki o 22-giej już się przyzwyczaiłam. Jak raz jej nie zjadłam to rano miałam ketony.
 
u mnie chyba czas podnieść insulinę nocną bo dzisiaj na czczo 91 wczoraj 95 cukry zaczynają szaleć :(

Tigla gratuluje podwójnego szczęścia :)) w którym tc masz mieć cesarkę ?

Pompolinka wypróbuje Twój sposób z pokrzywą:)

jutro jadę do przyhodni na kontrolę i pewnie zjobki dostane bo miałam być co dwa tygodnie a ty już trzeci leci
 
u mnie dziś na czczo 89,no i pojawiły się śladowe ilości ketonów:zawstydzona/y: dziś wypróbuje sposób z kanapką o 22 i zobaczymy...jutro rano wizyta u diabetologa więc wypytam o wszystko co mnie martwi...
 
pompolinka co do pokrzywy,to jutro zapytam doktora i zaraz kupuję,bo podobno naprawdę działa...a powiedz mi ile filiżanek dziennie jej pijesz? znalazłam w necie coś takiego o ziołach obniżających cukier,może komuś się przyda:

Do stabilizacji poziomu glukozy w surowicy krwi wykorzystywane są najczęściej:
Owocnia fasoli - pobudza ona wydzielanie insuliny z wysp trzustkowych. Zwiększa ponadto ilość wydalanego moczu co ma znaczenie w cukrzycy. Niektórzy autorzy porównują siłę działania 1 filiżanki naparu z surowca z 3 jednostkami insuliny.
Liść morwy białej - obniża poziom glukozy w surowicy poprzez hamowanie wchłaniania węglowodanów z jelit. Zapobiega także poposiłkowemu wzrostowi poziomu glukozy w surowicy krwi. Liść morwy zwiększa ponadto ilość wydzielanej insuliny. Podawany jako napar łącznie z liściem borówki czarnej i owocni fasoli obniżał zarówno poziom glukozy w surowicy krwi jak i poziom hemoglobiny glikozylowanej HbA1c.
Liść pokrzywy - podobnie jak liść morwy hamuje wchłanianie się węglowodanów w jelitach i ten mechanizm jest prawdopodobnie odpowiedzialny za jego nieznaczne hypoglikemizujące działanie na organizm. Liść pokrzywy pomocny jest w utrzymaniu w prawidłowym stanie dróg moczowych, gdyż wykazuje nieznaczne działanie moczopędne.
Korzeń żeń-szenia jest surowcem zielarskim, który wpływa na metabolizm glukozy poprzez stymulację wydzielania insuliny oraz zwiększenie magazynowania glukozy w postaci glikogenu w wątrobie. Powoduje on także redukcję wchłaniania się glukozy z przewodu pokarmowego do krwi. Powyższe własności żeń-szenia znajdują odzwierciedlenie w badaniach poziomu glukozy i stężenia hemoglobiny glikozylowanej (HbA1c) we krwi. Oba te parametry w wyniku stosowania korzenia żeń-szenia ulegały obniżeniu.
 
U mnie kanapka o 21.30 nie pomagała, więc jem tak po 23 pół białej pszennej bułki z maslem... jak to nie pomoże to w poradni mówili mi o posiłku 1-2 w nocy i 3-4 nad ranem:szok::szok:
 
Agnieszka dzięki ;-)
Mi kazali po dwóch dniach skoków cukru podnosić insulinę ( i to o dwie jednostki od razu-ze względu na wysokie poziomy). Ja ostatnio też byłam po 3 tyg. W srode jadę (do diabologa i gin) to może dowiem sie szczegółów.

Anet
jak rano pojawiają sie ketony to jedz tą kanapke przed snem. Ja chodze wcześnie spac i zbiega sie to przeważnie z insuliną o 22.

Zaraz siadam do jajecznicy-zobaczymy jak dziś to będzie.
 
reklama
u mnie 111 po śniadaniu 2 kr chleba razowego 1 plasterek sera , plasterek szynki , ogórek , rzodkiewka , no i przegryzłam marchewkę więc żadna rewelacja a cukier blisko granicy :(
 
Do góry