reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
polecam na podwieczorek kaszkę manną z cynamonem oczywiście bez cukru cukier po niej rewelacja bo 104 :)

ja nie jem takich słodyczy właściwe przy naszej diecie to żadne słodycz ni są polecane ale od czau do czasu pozwalam sobie na drone grzeszki typu herbatnik czy kotka czekolady gorzkiej na spacerze raz zjadam grzeska bez czekolady i cukier tez był ok
 
ja właściwie po każdym posiłku dziś jem jedno ciasteczko owsiane Sante z żurawiną i cukry w normie:tak: mają dużo błonnika a on podobno spowalnia wchłanianie cukrów...tak słyszałam... a są naprawdę pyszne:-)
 
anet mi diabetolog przy cukrzycy zabronił jeść wszystkiego co zawiera jakiś zamiennik słodzacy typowy dla cukrzykow lepiej zjedz kawałek czekplady lub domowego ciasta
ps przepraszam za błedy ale mam dziecko na rekach
 
Agnieszka to ile wymienników masz na obiad ? U mnie już z ruchem słabiutko. A jak ketony ? Ja zaczynałam z ok.16 jednostkami insuliny, teraz doszłam do 50. Gdzie będziesz rodzić ? CC czy sn ?]

Anet ja ogólnie nie przepadam za słodyczami, ale czasami mam ochotę na małe co nieco. Mam czekoladę gorzką z malinami (z LIdla) i przetrenowałam sernik z cukierni : obcinam lukier i dolne ciasto i jem samą masę.

Marta jeżeli jem w samochodzie (a tak sie zdarza jak jadę do lekarza) to zawsze osiągam wyższy(często przekroczenie) wynik niż jakbym jadła to samo w domu. Jak rozmawiałam z diabologiem to mogą byż nerwy przed wizytą.
 
Tigla ja na obiad mam 6 wymienników ale tak tego nie przestrzegam tzn tylko tych obiadowych, reszty pilnuję. Ketny w moczu miałam na początku diety teraz już ich nie ma. naprawdę duże dawki tej insuliny masz. A czy Twoja waga stoi czy tyjesz ? Bo ja zaczęłam tyć tzn nie tak jakoś drastycznie ale w ciągu 3 tygodni 1 kg. U mnie na razie poród sn zobaczymy jak będzie no i będę rodzić w miejskim bo stamtąd też mam lekarza. A Ty gdzie będziesz rodzić ?

o kurcze chwaliłam się ze cukry ok a tu po kolacji 139 :(
a zjadłam 2 kr chleba razowego z twarożkiem i ogórkiem i rzodkiewką no i do tego schrupałam marchewkę


jaki miałyście najwyższy cukier bo u mnie na samym początku 190
 
Ostatnia edycja:
Agnieszka ja ściśle przestrzegam diety. Nie zmniejszam sobie ilości wymienników, bo i bez tego mam problem z ketonami. Od stycznia przytyłam 4 kilo. A co do insuliny to prawie codziennie muszę sobie zwiękaszać, bo cukry wariują. Kolacyjne będę sobie za 5 minut to dam znak (dziś zwiększyłam do 16). ]
Ja będę miała cc w Miejskim. Masz ginekologa w Miejskim ?
 
Tak mam gina z miejskiego ja chodzę do dr Bielińskiego. A dlaczego masz mieć cesarkę?
Ja też przestrzegam diety tylko z obiadami jest ciężko przeważnie jem mniej.
 
Ostatnia edycja:
dziewczynki powiedzcie mi jak wygląda sprawa włączania w leczenie insuliny? tzn ja narazie mam tylko dietę no i np raz dziennie przytrafi mi się cukier 139 a pooza tym po pozostałych posiłkach w normie,więcto jest już wskazanie do włączenia insuliny? kiedy lekarz zadecyduje o takim leczeniu?
 
reklama
Anet u mnie mimo przestrzegania diety było dużo przekroczeń (przynajmniej po 2 dziennie) i osiągałam coraz wyższe poziomy.

Agnieszka ja chodzę do dr Ludwikowskiego. CC głównie ze względu na bliźnieta. Cukry 106 :-D
 
Do góry