reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

moja cukrzyca mnie złamuje dzisiaj prawie nic nie zjadłam a cukie po kolacji 130 :( już mnie normalnie szlak trafia jak tylko zaczęłam 27 tydzień cukry zaczęły wariować, w ciągu dnia chociaż jeden jest ponad normę

Ile jednostek birzecie insuliny na noc ? bo ja brałam 8 ale od dwóch dni cukry powyżej 90 więc czas zwiększyć o 2 j
 
reklama
Mi pamiętam w 30 -31 tygodniu tak strasznie świrowała ta cukrzyca, że już nie dawałam rady, ale potem się to uspokoiło na szczęście..i diabetolog właśnie mi mówiła że w tych tygodniach może tak świrować..
 
Witam! Odkąd tydzień temu dowiedziałam się, że mam cukrzycę ( po 2 h wynik 152) śledzę Wasze forum i powiem szczerze że trochę mnie to przeraża. Jeszcze nie mam glukometru, wizytę mam za tydzień. W poradni jak na razie kazali stosować dietę 1800 kalorii...mam jeden problem z tą dietą. Nie potrafię wytrwać od 2 śniadania o 9:30 do obiadu o 13.30. I mam pytanie- czy jest jakaś sprawdzona przekąska, którą można jeść kiedy poczuje się głodna? I która nie podniesie dramatycznie cukru...
 
MartaH1985 A o której jesz I śniadanie? Ja stosuję się do wytycznych ze stronki Słodkie Mamy: Specjalna dieta dla kobiet w ciąży, tylko tu wkradł się błąd, bo ja w wydrukach mam II śniadanie o 10.30, więc spokojnie daję radę wytrzymać do 13.30, no i od jakiegoś czasu dzielę śniadania na mniejsze porcję, bo cukier mi skaczę, więc ostatecznie wychodzi mi, że z rana to jem w sumie co godzinę;-) Czasami nie dojadam, tego co mam przepisane więc, to co zostawię z posiłków przegryzam później, jak jabłko, orzechy, suszone morele, ale nie każdy tak może. Na pewno kiszona kapusta, ogórki, surówki z pekinki, sałaty, pomidorów, gotowany kalafior są dozwolone, ale niekoniecznie zawsze ma się na to ochotę. Także polecam tą stronkę, bo ona z połączeniem informacji z forum, trzyma mój cukier w ryzach.
Szkoda, ze nie masz jeszcze glukometru, bo to co jest dobre dla jednej z nas, niekoniecznie podpasuje drugiej osobie. Więc wiele rzeczy po prostu się testuje, a potem mierzy cukier, żeby zobaczyć co z tego wyszło.
 
Również korzystam ze strony slodkie mamy i taka jestem zakręcona tym wszystkim, że faktycznie nie zauważyłam tego błeędu yokoo. Dzięki:-). Myślę, że od 10.30 będzie ok i wytrzymam do obiadu. Jestem ciekawa tej wizyty za tydzień na Kopernika, mam nadzieję, że nie będzie strasznie.
 
I jeszcze mam takie pytanie: czy któraś z Was dziewczyny odwiedza tą poradnię w Krakowie na Kopernika??? I czy jeżeli tam będę kontrolować cukry to będę musiała tam rodzić? Zapomniałam o to zapytać mojego lekarza prowadzącego...
 
ehhhh, u mnie badanie na czczo 79-to nie ma tragedii, sniadanie dwie super cienkie kromki żytniego chleba z pomidorem i nic!! więcej , a cukier 141, masakra ogarnąć to śniadanie
 
reklama
Ja dziś zaryzykowałam i do śniadania, czyli do jajka smażonego zjadłam 2 kromki chleba zamiast 1 i cukier 120:-p Wiadomo, że plus/minus granice błędu glukometru, więc jutro wracam do 1 kromki:zawstydzona/y:
 
Do góry