reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Faith i też tak będe robić, będę jeść i zwiększać insulinę:)

dzisiaj pierwszy raz miałam niedocukrzenie cukier spadł mi do poziomu 47 a jak zaczęło mną telepać od środka, ale szybko zjadłam dwie kanapki i grejfruta zobaczę jaki cukier bedę miała po tym jak minie godzina
 
reklama
Agnieszka - przy takim niedocukrzeniu to musisz zadziałać czymś szybkim - jakiś cukierek albo sok - generalnie coś z cukrami prostymi, żeby szybko podnieść poziom cukru, a diopiero potem na spokojnie kanapki.

Faith - jeszcze nie robiłam bo w sumie to jeszcze wcześnie. W poprzedniej ciąży też jakiejś strasznej tej cukrzycy nie miałam. Będę rozmawiała z ginekolog niedługo to dowiem się co i jak, wygrzebię pewnie tez glukometr i tak raz na jakiś czas się zbadam, ale to jeszcze trochę. Na razie się nie przejmuję :-)
 
U mnie bylo tak, że przez spory okres przed ciąży miałam cukrzycę, nie jakąś znaczącą ale zawsze. Ustabilizowałam wszystko odpowiednią dietą i ustąpiło. Teraz w ciąży cukier w normie, także udało mi się bo przed ciążą i na jej początku straszyli mnie, że jeśli miałam wcześniej problemy to w ciąży na pewno będę miała cukrzycę, a tu proszę co za miła niespodzianka. A czy to prawda, że jeśli kobieta w ciąży ma cukrzycę to urodzi większe dziecko?
 
MoNiaant - z moich obserwacji tego forum wynika, że kobieta jak ma cukrzycę i ją kontroluje to ma nawet mniejsze szanse na urodzenie dużego dziecka :-)
Tylko w przypadku niezdiagnozowanej, albo niekontrolowanej cukrzycy tak naprawdę jest takie ryzyko.
 
Ja wczoraj podobnie jak ty Agnieszka116 po kolacji cukier 51 !!:szok:
Normalnie byłam w szoku, co zawsze miałam problemy właśnie z kolacją i musiałam dzielić ja na 2 razy...heh.. ciekawe to wszystko..
 
kasia, w drugiej ciąży robiłam obciążenie jak się dowiedziałam, ze w niej jestem ok. 9 tygodnia, i niestety miałam od razu :wściekła/y:.
MoNiaant, jeśli kontrolujesz cukry, to nie ma szans (chyba, że w jakiś wyjątkowych przypadkach), moje chłopaki miały 3010 g i 3440, więc jakimiś wielkoludami nie byli.
Isia Agnieszka, no to dziewczynki, kolacyjka bardziej bogata w jedzonko bedzie :D:D
 
witajcie :) ja dziś pierwszy raz po śniadaniu cukier 115-jak dla mnie to mega wyczyn :-)
zastanawiam się tylko, czy to nie dlatego, ze po prostu później wstałam i później jadłam to śniadanie (o 09:30), bo normalnie jem koło 7 rana, może wtedy ta moja trzustka jeszcze śpi?co Wy na to?
 
Karenka - Coś chyba musi w tym być, bo ja miałam tak samo, pani diabetolog kazała mi jeść śniadanie najpuzniej do 8:30 i właśnie te moje wyniki tak różnie skakały, a potem jak przełożyłam sobie to śniadanie troszkę puzniej pomiędzy 9.00 - 9.30 to już było elegancko, praktycznie cały czas w normie ;) Noi zyskałam na tym, bo troszkę dłużej pośpię.:-p :-)
 
reklama
tyle, że ja nie mogę w tygodniu dłużej pospać, bo moje dziecko (hmmm.......za tydzień osiemnastka, ale dalej dziecko) chce ze mną przed szkołą pobyć trochę, a szkołę ma na 7:20 :-(, więc nie dam rady 2h pochodzić bez jedzonka :-)
 
Do góry