reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

moja cukrzyca mnie złamuje dzisiaj prawie nic nie zjadłam a cukie po kolacji 130 :( już mnie normalnie szlak trafia jak tylko zaczęłam 27 tydzień cukry zaczęły wariować, w ciągu dnia chociaż jeden jest ponad normę

Ile jednostek birzecie insuliny na noc ? bo ja brałam 8 ale od dwóch dni cukry powyżej 90 więc czas zwiększyć o 2 j
 
reklama
Mi pamiętam w 30 -31 tygodniu tak strasznie świrowała ta cukrzyca, że już nie dawałam rady, ale potem się to uspokoiło na szczęście..i diabetolog właśnie mi mówiła że w tych tygodniach może tak świrować..
 
Witam! Odkąd tydzień temu dowiedziałam się, że mam cukrzycę ( po 2 h wynik 152) śledzę Wasze forum i powiem szczerze że trochę mnie to przeraża. Jeszcze nie mam glukometru, wizytę mam za tydzień. W poradni jak na razie kazali stosować dietę 1800 kalorii...mam jeden problem z tą dietą. Nie potrafię wytrwać od 2 śniadania o 9:30 do obiadu o 13.30. I mam pytanie- czy jest jakaś sprawdzona przekąska, którą można jeść kiedy poczuje się głodna? I która nie podniesie dramatycznie cukru...
 
MartaH1985 A o której jesz I śniadanie? Ja stosuję się do wytycznych ze stronki Słodkie Mamy: Specjalna dieta dla kobiet w ciąży, tylko tu wkradł się błąd, bo ja w wydrukach mam II śniadanie o 10.30, więc spokojnie daję radę wytrzymać do 13.30, no i od jakiegoś czasu dzielę śniadania na mniejsze porcję, bo cukier mi skaczę, więc ostatecznie wychodzi mi, że z rana to jem w sumie co godzinę;-) Czasami nie dojadam, tego co mam przepisane więc, to co zostawię z posiłków przegryzam później, jak jabłko, orzechy, suszone morele, ale nie każdy tak może. Na pewno kiszona kapusta, ogórki, surówki z pekinki, sałaty, pomidorów, gotowany kalafior są dozwolone, ale niekoniecznie zawsze ma się na to ochotę. Także polecam tą stronkę, bo ona z połączeniem informacji z forum, trzyma mój cukier w ryzach.
Szkoda, ze nie masz jeszcze glukometru, bo to co jest dobre dla jednej z nas, niekoniecznie podpasuje drugiej osobie. Więc wiele rzeczy po prostu się testuje, a potem mierzy cukier, żeby zobaczyć co z tego wyszło.
 
Również korzystam ze strony slodkie mamy i taka jestem zakręcona tym wszystkim, że faktycznie nie zauważyłam tego błeędu yokoo. Dzięki:-). Myślę, że od 10.30 będzie ok i wytrzymam do obiadu. Jestem ciekawa tej wizyty za tydzień na Kopernika, mam nadzieję, że nie będzie strasznie.
 
I jeszcze mam takie pytanie: czy któraś z Was dziewczyny odwiedza tą poradnię w Krakowie na Kopernika??? I czy jeżeli tam będę kontrolować cukry to będę musiała tam rodzić? Zapomniałam o to zapytać mojego lekarza prowadzącego...
 
ehhhh, u mnie badanie na czczo 79-to nie ma tragedii, sniadanie dwie super cienkie kromki żytniego chleba z pomidorem i nic!! więcej , a cukier 141, masakra ogarnąć to śniadanie
 
reklama
Ja dziś zaryzykowałam i do śniadania, czyli do jajka smażonego zjadłam 2 kromki chleba zamiast 1 i cukier 120:-p Wiadomo, że plus/minus granice błędu glukometru, więc jutro wracam do 1 kromki:zawstydzona/y:
 
Do góry