reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Witam, jestem tu nowa, (a właściwie to czytam was od dawna tylko niezalogowana), są tu jakieś mamusie, które miały ciąże z cukrzyca?? Ja niestety obydwie z nią miałam, czy to prawda, że po takich ciążach może cukrzyca zostać na zawsze??
 
Natalka prawdopodobieństwo jest ale nie duże. Większe prawdopodobieństwo jest, że za 15-20 lat będzie się miało cukrzycę typu II dlatego warto te cukry raz na jakiś czas kontrolować.
 
kurcze moje cukry zaczynają wariować na czczo dzisiaj 93 nie dużo ponad normę ale jest jejku jak ja bym chciała już kwiecień, cały czas się pocieszam ze jeszcze troszkę ale tak mnie ciągnie do białego pieczywa,albo kebaba atu nie można
 
Cześć dziewczyny,
Ja w poniedziałek miałam wizytę u gin i dostałam skierowanie do diabetologa.
Jako, że wizyty się rozchorowałam to nie mogę umówić się na wizytę osobiście, ale cały czas próbuje telefonicznie(masakra jakaś).
Mierze sobie cukier po każdym posiłku mam w domu własny glukometr (tata jest cukrzykiem).
Dopóki nie dostanę się do poradni muszę sobie radzić sama.
Mam prośbę podajcie mi jakie powinny być normy. Przed śniadaniem i ogólnie.
 
Witajcie, własnie wygooglałam to forum bo niestety- również jestem w temacie. W skrócie:
Krzywa cukrowa w 28 tc: na czczo 109, po 2 h i 75 g glukozy: 263, od razu szpital, z którego wyszłam wczoraj. Od wtorku mierzenie poziomu cukru 6 razy dziennie (na czczo, po każdym posiłku i koło północy), na szczęście mam "własny" glukometr. Póki co jest różnie, cukier wyższy głównie po śniadaniu... aaa... hemoglobina glikowana na poziomie 6,5.
W poniedziałek mam wizytę u diabetologa, szykuje się raczej insulina.
martwię się o Malucha, starzejące się łożysko, przepływy i w ogóle- staram się ogarnąć temat :)
Pozdrawiam
 
Smutna_lala - o dzidziusia się nie martw bo na pewno ogarniesz temat, ale po twoich wynikach to prawie na pewno będzie insulina ... na pocieszenie - z tego co dziewczyny mówią zastrzyki z insuliny są o wiele przyjemniejsze niż badanie glukozy i praktycznie się ich nie czuje.
Na pewno lepiej szybko zareagować bo u Ciebie to już 28tc - z jednej strony już blisko końca, ale z drugiej niestety mało czasu na próby i błędy.
 
reklama
czasu nie za dużo, jeśli po śniadaniu wyjdzie Ci duży cukier,
to być może będziesz miała jak ja i będziesz musiała podzielić śniadanko na 2 części i będzie dobrze, :-)
 
Do góry