reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

co na obiad.....?

mniam jutro zrobię do rolad:tak:
Do roladek tez super pasuje :tak::-)

Bedytko, a kapuche pekinska jak robisz? Bo ja mam tylko 1 sposob :-pZ cebulka, marchewka i majonezem :-) Wiec moze podpowiesz jak Ty robisz, bo juz dawno pekinskiej nie jadlam :sorry2:

Sara ma dzisiaj krupnik, a my mamy duszony karczek, ziemniaczki i gotowa surowke wielowarzywna :-p

W ogole to Sara uwielbia ostatnio paluszki rybne, moglaby je jesc codziennie :szok::-p Tylko nie wiem ile dzieci moga tego max w tygodniu zjesc :baffled:Bo to tez przeciez przetwarzane :baffled:
Wczoraj na obiad zjadla 4 paluszki, a do tego puree warzywne z maselkiem :tak::-) To moj nowy sposob na przemycanie warzyw ;-) Gotuje w bardzo malje ilosci wody ziemniaka, kilka rozyczek kalafiora, brokuly, marchewke itp. Jak sa miekkie to gniote na puree, troszke sole, maselko i Sara sie tym zajada :tak::-)
 
reklama
Sandra,. pekinke to mozna na mnostwo sposobow przygotowac - ja robie czasem z ogorkami i pomidorkiem, cebulka, do tego troche oliwy i przypraw - sol, pieprz, albo ze smietana, albo z samym ogorkiem lub z pomidorkiem, dosc czesto posiekana pekinka z papryka i do tego sos z oliwy, czosnku, soku z cytryny, soli, pieprzu i cukru (to nasza ulubiona) ale tez robimy z: drobno utarta marchewka, posiekanym porem, jablkiem, ogorkiem kiszonym drobno pokrojonym, kukurydza i to z oliwa, cukrem, sola, pieprzem i sokiem z cytryny - mozna tez dodac posiekana natke albo koperek - albo i jedno i drugie - lub np. szczypiorek...
 
Ooo, Karoo, dzieki :tak::-) Widzisz, tepota ze mnie, nie wpadlam na to, ze mozna dac do pekinki pomidora czy ogorka :baffled::-pi zamiast majonezu oliwe z dodatkiem cytryny ;-)
 
nasza sztandarowa z pekińskiej to:
pekińska, jabłko, cebula, oliwa i przyprawy:tak:
najszybsza chyba jaką znam;-)
 
Ja tez robie pekinska na wiele sposobow. Ale tu podam sztandarowy na salatke GRECKA: pekinska, cebula czerwona, pomidory, ogor swiezy, papryka swieza, oliwki i oczywiscie feta;-), wszystko wymieszac z sosem vinegrette:tak::tak:
 
reklama
a u nas dzis salatka z salatki zielonej, pomidorami, grzankami i kawaleczkami kurczaczka,
kurczak pieczony, klafiorek panierowany, i moze ryz albo ziemniaczki do tego ;)

i moze jeszcze goscie.. myslicie ze mogloby byc? znajomi nasi moze zajza hm..
 
Do góry